DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Gdzieś widziałem w preorder obudowę za 59 usd także nie będzie tragedii , bateria ma swoją cenę bo jest jak by nie patrzeć nie tuzinkowa i prawie 3 razy większa od zwykłego phantoma .
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

tak trochę z innej beczki pół żartem pół serio najnowszy system Phantom Anti-Flyaway ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
maciekcz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekcz »

aleksandrowicz pisze:Gdzieś widziałem w preorder obudowę za 59 usd także nie będzie tragedii.
Dla niecierpliwych - tu już można kupować, ale nieco drożej 55 euro. http://www.globe-flight.de/DJI-Phantom-Shell-Set
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

maciekcz pisze:
aleksandrowicz pisze:Gdzieś widziałem w preorder obudowę za 59 usd także nie będzie tragedii.
Dla niecierpliwych - tu już można kupować, ale nieco drożej 55 euro. http://www.globe-flight.de/DJI-Phantom-Shell-Set
Ale to do jedynki jest obudowa (NB widziałem już ją za 64$). Do Visiona nigdzie nie znalazłem nawet w preorderze. 2 tygodnie temu udało mi się kupić śmigła od Visiona ale nieoryginalne a wczoraj widziałem, że DJI już też swoje wypuściła jako część zamienną.
Awatar użytkownika
maciekcz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciekcz »

rufffus pisze: Ale to do jedynki jest obudowa
Racja to jest do jedynki :oops: , zmylił mnie brak klapki na baterię
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

aleksandrowicz, ciekawe czy jest to oficjalny release
same nowości przed świętami :) ja też mam newsa... dla zainteresowanych jest już możliwość zakupu z oficjalnej dystrybucji w przedsprzedaży Phantoma 2. Phantoma 2 można kupić w opcji z gimbalem Zenmuse H3-2D lub bez niego co bardzo cieszy. Druga sprawa, że częstotliwość sterowania jest zmieniona w stosunku do Phantoma Vision na 2,4 GHz więc, ktoś kto już posiada nadajnik FPV w 5,8 GHz może go wykorzystać. Widać 2,4 GHz musieli tylko zwolnić na potrzeby video linku przez WiFi. Poniżej linki i ceny w dolarach (ceny wg wcześniejszych spekulacji nie są takie złe, myślałem że będzie drożej... pytanie jak te ceny ukształtują się po ocleniu).

DJI Phantom 2 / bez gimbala

DJI Phantom 2 / z gimbalem tzw. combo pack

widać, że gimbal raczej w wersji combo nie jest zainstalowany, a tylko sprzedawany w zestawie
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Silniki te same co w jedynce, regle wizualnie nieco inne ale zbliżone (specyfikacji nie znalazłem). Bateria jest zastanawiająca, bo 5200mAh waży 340g podczas poprzednia z jedynki 2200mAh ważyła 176g. Dwie takie baterie to 4400mAh i 352g i nadal brakuje 800mAh. Śmigła z Visiona też wydłużają czas lotu - założyłem je do jedynki i z 6:30 na stockowych śmigłach zrobiło się 7:30~7:45 (Phantom z lżejszym podwoziem, tarot, gopro, link 5,8ghz, stockowy pakiet, całość 1084g). Jutro dojdą nowe pakiety, podłączę na raz dwie sztuki i sprawdzę czas lotu. Sprawdzałem już wagę - z dwoma bateriami wyszło 1280g. Dla P2 podali w specyfikacji max wagę do lotu 1300g, więc teoretycznie jeszcze trochę zapasu jest. Przy ostatnim locie udało mi się odlecieć na 600 metrów, więc informacje o tym, że 1.1.1 ma 1000m zasięgu (na stockowym nadajniku) mogłyby się zgadzać.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

rufffus, ciekawe ile z tych 25 minut sie robil po instalacji gimbala i linku ale nawet jak będzie 20 to i tak niezły wynik
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

ki!er pisze:rufffus, ciekawe ile z tych 25 minut sie robil po instalacji gimbala i linku ale nawet jak będzie 20 to i tak niezły wynik
Przecież ten czas to jest w Phantomie vision co ma już zamontowaną kamerę na gimbalu , nie wiem ile ona waży ale pewnie podobnie jak zenmuse z gopro np .
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

aleksandrowicz pisze:
ki!er pisze:rufffus, ciekawe ile z tych 25 minut sie robil po instalacji gimbala i linku ale nawet jak będzie 20 to i tak niezły wynik
Przecież ten czas to jest w Phantomie vision co ma już zamontowaną kamerę na gimbalu , nie wiem ile ona waży ale pewnie podobnie jak zenmuse z gopro np .
No chyba jednak nie. Z tego co widziałem na fotach jak ktoś ją otworzył (samą kopułkę kamery) to wyglądało to dość "lekko", ot taka wydmuszka. Poza tym z tego co się orientuję to poza gumkami wibroizolacyjnymi ta kamera nie ma stabilizacji - czyli odpadają dwa silniki i stelaż do nich a jest tylko jedno serwo do tilta. No i pobór prądu - tarot wcale mało nie ciągnie - ostatnio podłączyłem go sobie na biurku do celów podniesienia firmware'u pod mały pakiecik 400mAh 3S i prawie uwaliłem kontroler, bo aku się skończyło po jakiś 15 minutach, dosłownie moment po zakończeniu wgrywania softu.

O, tutaj foty:

ObrazekObrazek
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

mi również się wydaje, że będzie różnica w wadze i czasie lotu, specyfikacja jest taka sama dla Vision i 2 ale gimbal jest w zestawie combo przeznaczony dopiero do instalacji więc nie muszą nic korygować.
Drone
Posty: 32
Rejestracja: piątek 20 sty 2012, 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Drone »

Krótko na ten tamat: Phantom FC40.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Phantom FC40 warto zauważyc, że ma kontrole na 5,8 GHz, Phantom 2 ma na 2,4 GHz
jeszcze zastanawia mnie czy to jest oficjalna stockowa dystrybucja
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

[quote="rufffus"Śmigła z Visiona też wydłużają czas lotu - założyłem je do jedynki i z 6:30 na stockowych śmigłach zrobiło się 7:30~7:45 [/quote]


mam pytanie, jak założyłeś te śmigła do jedynki, skoro sa na nakrętki - jakieś redukcje do tego miałeś?

chciałem zamówić kpl w abc ale nie wiem czy je tak bez problemu założę...?
ODPOWIEDZ