Micro quadcopter - rozpoczęcie sezonu letniego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Micro quadcopter - rozpoczęcie sezonu letniego

Post autor: super_oko »

Updejt Updejtu. Kolejna popisuwa, tym razem wymieniłem silniki na RCX 1306-8 3100KV i przerobiłem ramę na drukowaną, więcej o ramie tutaj.

A tu filmik.




Mały updejt.

Po wielu przeróbkach, powstała trochę lepsza rama. Poprawiłem trochę parametry lotu przewijając silniki. Mają mocniejszego kopa, do tego soft Bheli na esc, wszystko to powoduje, że kopterem mogę latać wszędzie i żadna wichura mu nie straszna. Poskładałem już wiele kopterów, miałem masę różnych konfiguracji ale żaden się nie równał z tym nawet w połowie.

Przy tej konstrukcji ramy, kopter jest praktycznie nie do zniszczenia. Na filmiku nie widać. W środku mam wydrukowaną małą kosteczkę, która utrzymuje mi ramiona pod kątem 90st, pozbyłem się dzieki temu dodatkowych śrubek. Wcześniej ramiona pękały dosyć szybko przy mocnych kraszach, dzięki kosteczce latam już ponad 2 miesiące i nie widać żadnej ryski.


Na początku myślałem, że copter będzie do zastosowań domochych, a to dopiero na zewnątrz potrafi rozwinąć skrzydła.






stara wersja ....

Witam. Parę dni temu udało mi się sklecić tego gówniarza. Lata się nim tak dobrze, że aż postanowiłem zrobić mały pokaz. Niestety nie jest to fpv... jeszcze.

[/youtube]
Ostatnio zmieniony sobota 04 paź 2014, 16:49 przez super_oko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...a co to za rama (z czego) ? sam ja robiles czy gotowiec ?
tomly
Posty: 538
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 12:21
Lokalizacja: Lublin/Wrocław

Post autor: tomly »

Super sprawa i latanie też pierwsza klasa :-)
Na jak długo starcza taka bateryjka?
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

No no,podoba mi się, ciekawe jak się będzie sprawował na zewnątrz, bo do polatania w domu może szybko się znudzić. Bądź co bądź bardzo ładny gówniarz Ci wyszedł ;-)
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: super_oko »

Witam. Dzięki za komentarze. Rama jest robiona przeze mnie. Ramiona węglowe a centerplate wycinałem z laminatu 1mm. Bateryjka starcza na jakieś 13min lotu, także nie jest źle. Jeżeli chodzi o latanie FPV po chacie to mam o tyle dobrze, że mieszkanie jest całkiem spore w starej kamienicy więc jest wysoko i wszędzie są drzwi przejściowe, do prawie każdego pomieszczenia. Urządzę sobie mały tor wyścigowy :D, jak żona gdzieś wyparuje.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

jak chcesz żeby kopary publice opadły i pozostały na dole - dodaj wsteczny ciąg na śmigłach i odwróć bydlaka do góry kołami :-)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Jakie fc tam siedzi ??
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
cwirek85
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 21:33
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: cwirek85 »

zobacz drugą sekundę filmu ;)
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

o sory tak mi sie zlalo z waga ze nie widzialem :)
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
krzysiek3d
Posty: 663
Rejestracja: wtorek 04 paź 2011, 17:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krzysiek3d »

Treść usunięta przez autora.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 sty 2014, 01:33 przez krzysiek3d, łącznie zmieniany 2 razy.
"Twoja racja, mój święty spokój. Szkoda nerwów na walkę z wiatrakami."

Z własnej decyzji, "czytacz forumowy".

Pozdrawiam
tomly
Posty: 538
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 12:21
Lokalizacja: Lublin/Wrocław

Post autor: tomly »

super_oko pisze:Witam. Dzięki za komentarze. Rama jest robiona przeze mnie. Ramiona węglowe a centerplate wycinałem z laminatu 1mm. Bateryjka starcza na jakieś 13min lotu, także nie jest źle. Jeżeli chodzi o latanie FPV po chacie to mam o tyle dobrze, że mieszkanie jest całkiem spore w starej kamienicy więc jest wysoko i wszędzie są drzwi przejściowe, do prawie każdego pomieszczenia. Urządzę sobie mały tor wyścigowy :D, jak żona gdzieś wyparuje.
Adam J
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adam J »

a czy ktoś testował taką ramę z reglami
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _KIT_.html
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

w/g czesci rcgroup dotyczacej mini-multi-rotors te 8a mocno ogranicza dobór silników; ostanio jest trend do 12a a takie są osobno.
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: super_oko »

Mam podobną ramę tylko, że węglową. Zdecydowanie nie polecam. Rama jest dosyć mocno giętka na skręcanie, przez to kopter wpada w drgawki, które bardzo ciężko wyeliminować. Poza tym ta rama jest bardzo ciężka.
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: super_oko »

Updejt, w pierwszym postcie
ODPOWIEDZ