DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

krystianen, ja mogę Tobie zaoferować za 1400 zł też v1 (kupiona 30 września 2013 r. w abc-rc.pl) i dorzucę Tobie oryginalnego tilta DJI do instalacji w aparaturze (jeszcze oryginalnie zapakowany). Nic nie było grzebane w samym quadrocopterze, nigdy nie był otwierany, nigdy nie zaliczył żadnego kreta. Myślę nad sprzedażą tylko, żeby zmienić na wersję v1.1.1
Awatar użytkownika
krystianen
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 01:32
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: krystianen »

hm... robi sie ciekawie... co jest takiego w v1.1.1 ze chcesz zmienic v1? Co dla ciebie jest wazne?
ogłoszenie usunięte przez administrację
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Najbardziej istotna dla mnie jest NAZA v2 ale oprócz tego zasięg aparatury 1000m i nowe samodokręcające się śmigła.
Awatar użytkownika
krystianen
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 01:32
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: krystianen »

hm... a co w takim układzie phantom 2 vision poza kamerka...? i za ile mozna go wyrwać. widzialem na alledrogo ale tam chodza po 3k. Duza roznica
ogłoszenie usunięte przez administrację
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

krystianen pisze:hm... a co w takim układzie phantom 2 vision poza kamerka...? i za ile mozna go wyrwać. widzialem na alledrogo ale tam chodza po 3k. Duza roznica
Chyba po 4 k jak już, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy Phantome a Phantomem vision to proponuję zacząć od biedronki :-P
Awatar użytkownika
krystianen
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 01:32
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: krystianen »

az tak ślepy nie jestem :)

naza v2, kameraka, smigła, pakiet z miernikiem.. cos jescze?

ale na początek chyba takiego sprzętu nie potrzebuje.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

zależy do czego chcesz go wykorzystywać i jakie chcesz mieć możliwości upgradu. Jężeli chcesz latać FPV i się bawić i do tego nagrywać filmy to jeżeli nie masz jeszcze kamery GoPro to taki Vision to dobra opcja (jedyny minus zintegrowanej kamery to, że GoPro możesz wykorzystać jeszcze do czegoś innego). Jakość filmów z Visiona jest zbliżona do GoPro z różnicą, że Vision posiada mniej trybów rozdzielczości (Vision max rozdzielczość 1080p, GoPro max rozdzielczość: 4K). Nie widziałem jeszcze zdjęć nocnych robionych przez Visiona ale GoPro sobie radzi przyzwoicie.

Jeżeli docelowo zależy Ci na najlepszej jakości zdjęć ze stabilizacją (gimbalem) to na chwilę obecną nie znajdziesz gimbala dedykowanego do kamery Visiona. Kolejna sprawa, że Vision posiada już płytę główną wspierającą gimbala Zenmuse H3-2D ale troche głupotą jest płacić za kamerę, a później ją demontować i instalować gimbala i kupować GoPro. Vision dla początkujących to dobra opcja ale musisz mieć na uwadze, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a będziesz miał trochę związane ręce do upgradu (chyba, że nie patrzysz na koszty jakie będziesz musiał ponieść na kamerę Vision oraz GoPro).

W 2014 roku ma być dostępny Phantom Pro, który ma mieć podobna konfigurację do Vision z różnicą, że nie będzie kamery, a zamiast niej będzie zainstalowany na gotowo gimbal ale trzeba się nastawić na koszt ponad 5000 zł oraz niewiadoma kiedy dokładnie w 2014 roku będzie dostępny.

aha i jeszcze jedno Vision jest sterowany w częstotliwości 5,8 GHz co musiałbyś mieć na uwadze dobierając w przyszłości nadajnik video FPV jeżeli byś się decydował na gimbala
Awatar użytkownika
krystianen
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 01:32
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: krystianen »

Dzieki za naprowadzenie.
Generlanie mam gopro nawet dwie. Sluzyc ma do amatorskiego filmowania. Na pewno bede chcial wejsc w jakiegos niedrogiego gimbala myslalem o tarocie. FPV jest wygodne do takich produkcji wiec pewnie na wiosne bede go rozbudowywał.
Zaczynam sam siebie przekonywac ze lepij dolozyc 200-300 do v1 zeby miec v1.1.1 troche lepszy sprzet podstawe do rozbudowy.

Podpowiedcie jakiego niedrogiego gimala pod Gopro3?
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

krystianen, masz rację jakbym był na Twoim miejscu to też tak bym zrobił, kupiłbym wersję 1.1.1, mając na uwadze ile jeszcze czeka Ciebie wydatków w przyszłości to te 300 zł to są grosze i tego nie odczujesz ;)
Awatar użytkownika
krystianen
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2013, 01:32
Lokalizacja: Poznań - Swarzedz

Post autor: krystianen »

dzieki za pocieszenie :)
ogłoszenie usunięte przez administrację
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

i to bardzo trafne :)

wracając do tematu, zastanawiałem się nad zamianą mojego phantoma na vision... brak gimbala do ich kamerki i strata na zamianie go pro na klona go pro w białej obudowie mnie ostudziły. Jedynym plusem jest czas lotu. Chętnie kupiłbym obudowe z vision'a żeby mieć w niej miejsce na większy pakiet.
Artu

Post autor: Artu »

ppawel pisze:Chętnie kupiłbym obudowę z vision'a żeby mieć w niej miejsce na większy pakiet.
Również czekam na pojawienie się tej "części zamiennej" w sprzedaży :mrgreen:
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

może zbierzemy więcej zamówień i ktoś nam wydrukuje nowy, większy dół do phantoma na drukarce 3d? swoją drogą ciekawi mnie jaki byłby to koszt
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Biorąc pod uwagę cenę baterii do Visiona (z tego co patrzyłem 400~500 PLN) to obudowa też najtańsza może nie być. Polecam za to dłubanie środka:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Aha, radio z wersji 1.1.1 ma większą płytkę przez co jest trochę mniej miejsca w środku. Dodanie podkładek pod płytkę powinno rozwiązać problem.

Obrazek
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Wydrukować to może by się dało ale na domowych drukarkach raczej nie- )wielkość i tworzywo,) a przemysłowe to już poważny koszt
Problem zasadniczy który wszyscy nie wiem dlaczego bagatelizują to poprawnie wykonany mesh, nie sądze by był dostępny w sieci ,zostaje ręczne modelowanie a to dość skomplikowany model lub profesjonalny skan 3 d do tego potrzeba 1 egzemplaż no i skaner.
Ja się rozpisuję a może to był żart z tym drukowaniem ... :-D
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
ODPOWIEDZ