DJI Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

DJI Phantom 2

Post autor: ki!er »

Powoli coraz więcej (nieoficjalnych) informacji pojawia się o kolejnej odsłonie quadrocoptera DJI o nazwie Phantom Pro (lub Phantom 2). Myślę, że czas najwyższy założyć taki temat i zbierać pojawiające się informacje w jednym miejscu.

W skrócie to co wiadomo na chwilę obecną nieoficjalnie:
- spekulowana data premiery: koniec grudnia 2013 r. przed świętami lub na początku 2014 r.
- cena ma być wyższa niż Phantom 2 Vision (czyli powyżej 4 300 zł)
- wersja ta nie będzie posiadać zintegrowanej kamery
- możliwe, że będzie zawierać w zamian zainstalowany gimbal Zenmuse H3-2D
- bateria 5200mAh Lipo
- kontroler 5.8 GHz

Poniżej przesyłam link do źródła informacji:
bestquadcopter.com
Ostatnio zmieniony sobota 28 gru 2013, 17:57 przez ki!er, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Darro
Posty: 34
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darro »

Podobno już mają w sprzedaży...
http://www.aveos.pl/produkt.php?id=210
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

to jest Phantom 2 Vision, wątek ten dotyczy DJI Phantoma 2 ale bez zintegrowanej kamery. Nieoficjalnie jego nazwa ma brzmieć DJI Phantom Pro (lub DJI Phantom 2 Pro). Pytałem się o dostępność w sklepie Aveos ale póki co nie posiadają żadnych informacji. Żaden ze sklepów nie zna szczegółów. Jedynie coś więcej udało się dowiedzieć od oficjalnego dystrybutora freeway tzn. to, że ma być dostępny na początku 2014 roku.
Awatar użytkownika
Darro
Posty: 34
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darro »

Hmm ten co w linku podesłałeś jest właśnie z kamerką... dlatego mnie to zmyliło.
Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

http://www.profotouav.com/product/dji-phantom-pro/

+ futaba
+ siniki T-Motor
+ walizka
+ gimbal Zenmuse
+ LCD
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Nie sądzę by było to oficjalne wydanie jakiegoś nowego modelu firmowane przez DJI, to raczej zlepek upgrade'ów popełnianych przez szeroką rzeszę zapaleńców. Zresztą można od dawna znaleźć w sieci tego typu hybrydy (czasem w horrendalnych cenach)
Jedyne czego można pozazdrościć na chwilę obecną to wysoka sprawność lotu modelu Vision
pozdrawiam
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
Artu

Post autor: Artu »

zawodnik3 pisze:Jedyne czego można pozazdrościć na chwilę obecną to wysoka sprawność lotu modelu Vision
Podejrzewam, że wynika ona z:
- lepsze silniki i śmigła (można wykonać samodzielnie UpGrade)
- znacznie większa pojemność pakietu (montaż zewnętrznych półek nie jest dobrym rozwiązaniem)
- obniżenie masy RTF platformy (tutaj raczej nic nie powalczymy...)
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Czytałem o Gościach którzy wycinają wewnętrzne wręgi by zmieścić większy pakiet i przyoszczędzić na wadze .... :shock:
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Darro no tak zdjęcie może wprowadzać w błąd ale nie ma żadnych oficjalnych zdjęć Phantoma Pro dlatego też pewnie wykorzystane zostało zdjęcie, które najbliżej obrazuje wersję Pro
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

jedyną informację na temat ceny jaką udało mi się wyszukać to, że ma kosztować 1700$ ale to tak bardziej informacyjnie (nieoficjalnie), żeby mniej więcej wiedzieć jakiego rzędu to mogą być pieniądze... po narzuceniu cła i podatku może jeszcze cena dla użytkownika końcowego wzrosnąć.

dodatkowo znalazłem materiały (od wersji Vision), ale które mogą się przydać przy orientacji w specyfikacji wersji Pro

screenshot z asystenta dotyczący baterii (dotyczy wersji Vision ale pewnie będzie wyglądać podobnie dla wersji Pro)
Obrazek

zdjęcia płyty głównej DJI Phantom Vision ale w wersji Pro zapewne nie będzie odbiegać tymbardziej, że widać płyta już w tej wersji wspiera obsługę gimbala Zenmuse H3-2D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artu

Post autor: Artu »

Cena "dedykowanego" pakietu jednak zabija DJI Phantom 2 Replacement Battery :shock:
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

"Chcesz iść na łatwiznę to płać i płacz" :-D
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Artu zgadza się, podejrzewam, że ceny wszystkich akcesoriów będą na początku zwalać z nóg.

aidan na początku sobie tłumaczyłem, że dla nowicjusza, który nie posiada odpowiedniej wiedzy to jest dobra opcja ale kto będzie w stanie tyle zapłacić z osób, które się interesują tematem ale jeszcze nie wciągnęły się w to tak bardzo, żeby chcieć poświęcić tyle kasy. Nikt z początkujących nie jest w stanie stwierdzić czy czasem po 3 miesiącach nie zapomni o lataniu.

Jedynie w polskich warunkach przychodzi mi na myśl taki target osób, które chcą robić dobrej jakości ujęcia z długim czasem lotu ale nie posiadają takiej wiedzy lub nie czują się na siłach, żeby próbować coś zbudować we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Dobrze! Dobrze :D Przynajmniej cena starego Phantoma pójdzie znacząco w dół :) Są tego plusy i minusy ^^
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Nie sądzę aby ceny starego Phantoma miały dalej spadać, te modele są na inny segment rynku, raczej rozwinięciem oferty a nie zastępują bezpośrednio.
ODPOWIEDZ