EvvGC - kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Sparky »

Bardzo ładnie się wszystko reguluje. Na czas przestawienia PID nie trzeba wcale odłączać silników ani pakietu. Rewelka Po prostu! Zostaje tylko dogrywanie do konkretnych silników i tu niestety mam problem na moich bzyczkach :(
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

też się przesiadam na evvgc , działa rewelacyjnie ! gui trochę ubogie ale nie o gui chodzi
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Myślę że rewelacyjnie to dopiero będzie działać za kilka miesięcy jak będzie nowy soft z nowymi algorytmami, bo póki co to jest cały czas poprawianie błędów oryginału + "drobne" ulepszenia :)

Czy koledzy mogą się pochwalić jakimiś swoimi filmikami i ewentualnie ustawieniami ?
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Oj przydało by się takie GUI jak u ruska, łatwiej PIDować jak się widzi wszystko jak na dłoni...może w gronie się znajdzie jakiś biegły programista fachowiec od GUI...
A co do samego projektu...jak widać słuszna koncepcja założenia wątku i przyklejenia była :-) u nas na forum.... projekt idzie do przodu jak burza od dwóch, trzech miesięcy. I na przyszły sezon będzie liderem :-) tym bardziej że płytkę można z IMU wyrwać już za równowartość 100 zeta :shock:
Adam, ja cały czas nie mogę znaleźć czasu :-( i nie mam czym się pochwalić :-(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 paź 2013, 21:17 przez Rurek, łącznie zmieniany 2 razy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Sparky »

Ja się staram na razie o takie wyregulowanie do moich silników by się samo poziomowało, ale jakby mocy niema. A mam dośc mocne silniki i na różne sposoby PIDy zmieniałem. :-( Ale walcze dalej
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
tr
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2011, 01:51
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post autor: tr »

Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć w jaki sposób i jakim programem mogę się dobrać do kodu źródłowego sterującego gimbalem?
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

źródła są tutaj, ogólnodostępne, nie potrzeba żadnego specjalnego programu by się do nich dostać - https://github.com/EvvGC/Firmware
Pozdrawiam,
Adam
klodzik
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 19:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: klodzik »

Witam!
Czy jest ktoś chętny wgrać mi najnowszy soft na płytkę 1.2?

Mój kontroler po podłączeniu do gui mryga dziodą. W gui nie mogę odczytać parametrów za to pisze write ok.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Hej,

jakby ktoś był zainteresowany, to mam obecnie płytki 1.3ce2, poniżej moje foto z opisem złącz. Komplety razem z wtyczkami molex picoblade do zaciśnięcia na kabel + IMU w cenie 160zł + wysyłka (7zł poczta, 17zł kurier)

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lis 2013, 19:46 przez acc, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

klodzik pisze:Witam!
Czy jest ktoś chętny wgrać mi najnowszy soft na płytkę 1.2?

Mój kontroler po podłączeniu do gui mryga dziodą. W gui nie mogę odczytać parametrów za to pisze write ok.
zacznij od tego by podłączyć IMU - bez niego GUI nie działa. Na 1.2 polecam od razu wgrać bootloader USB i po nim najnowszy dostępny sot już potem po USB...
Pozdrawiam,
Adam
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Koledzy, czy gotowe silniki http://abc-rc.pl/Brushless-Gimbal-GBM2212 beda dzialac poprawnie z wspomnianym sterownikiem?
Trzeba je przewijac?

Calosc ma byc pod GoPro2
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

gotowych silników nie trzeba przewijać, jak działają z innymi kontrolerami to i z tym powinny bez problemu
Pozdrawiam,
Adam
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Opis wgrania obsługi USB dla płytek w wersji 1.2 - bootloader oraz najnowszy dostępny firmware. Opis ten nie dotyczy płytek w wersji v1.3ce2, gdzie występują drobne różnice.

Poniższy opis to krótkie streszczenie z tłumaczeniem stronki na wiki projektu (z uzupełnieniem dot. wgrania bootloadera), gdzie opisałem jak to robić (z późniejszymi drobnymi modyfikacjami Alana) - oryginał dostępny jest tutaj: https://github.com/EvvGC/Firmware/wiki/USB-Bootloader

1. Wgrywamy bootloader tak jak każdy inny firmware przez UART1 (UWAGA - nie podłączamy zasilania LiPo, bo uszkodzimy mosfety). Plik dostępny jest tutaj: https://github.com/EvvGC/Firmware/raw/m ... e_boot.bin - nie jest to HEX, ale wgrywa się identycznie.
2. Ściągamy program Zadig - http://zadig.akeo.ie/
3. Ściągamy i instalujemy sterowniki portu COM - http://www.st.com/web/en/catalog/tools/ ... pe=keyword
4. Podłączamy kontroler kablem USB oraz podłączamy do niego zewnętrzne zasilanie 3.3v
5. Windows powinien wykryć nieznane urządzenie, a dioda led powinna mrugać dosyć szybko.
6. W programie Zadig wybieramy nasze urządzenie i klikamy Install Driver, zainstaluje się sterownik WinUSB.
7. Po instalacji sterowników odłączamy przewód USB i włączamy ponownie, jeżeli sterowniki zainstalowały się ponownie to powinniśmy w menedżerze urządzeń widzieć kontroler jako "Maple 003" w sekcji "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"
8. Ściągamy całe repozytorium https://github.com/EvvGC/Firmware ze źródłami , bezpośredni link do ZIPa: https://github.com/EvvGC/Firmware/archive/master.zip
9. Z katalogu Firmware-master z poziomu wiersza poleceń wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

FlashDFUSe.bat built-versions\0.4\STM32Gimbal.USB.bin
i czekamy na wgranie firmware (podczas wgrywania dioda LED będzie mrugać trochę wolniej)
10. Po zakończeniu flashowania wyjmujemy przewód USB i podłączamy go ponownie. Teraz Windows powinien wykryć wpierw urządzenie Maple 003, a po kilku sekundach rozłączyć je i wykryć nowe urządzenie "STM32 Virtual COM Port Driver" w menedżerze urządzeń, sekcja "Porty (COM i LPT)"

EDIT: Jeżeli Zadig nie widzi urządzenia Maple 003, a Windows widzi tylko port COM, to należy niniejszą komendą z poziomu linii poleceń będąc w katalogu setup zmusić płytkę do przejścia w tryb bootloadera:

Kod: Zaznacz cały

dfu-util-static.exe --device 0483:5740 -D dummyname
Ostatnio zmieniony czwartek 07 lis 2013, 10:39 przez acc, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Sparky
Posty: 252
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 18:33
Lokalizacja: Michałowice

Post autor: Sparky »

acc pisze:gotowych silników nie trzeba przewijać, jak działają z innymi kontrolerami to i z tym powinny bez problemu
Z moimi GBM4008 nie działa :-(
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi."

Albert Einstein
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sparky pisze:
acc pisze:gotowych silników nie trzeba przewijać, jak działają z innymi kontrolerami to i z tym powinny bez problemu
Z moimi GBM4008 nie działa :-(
Eeee nie możliwe.... napisz coś więcej ... bo samo stwierdzenie " z moimi nie działa" to pojęcie baaardzo szerokie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ