Problem z wibracjami

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

qlf pisze: Diem tak, to węgiel. Jakieś przeciwwskazania do węgla? Jeszcze nie mam wyważarki więc nie sprawdzę śmigieł, a silniki wkrótce będę wymieniał na nowe jakieś większe.
Tak, zmienilbym na laminat ale.........

.... najpierw zacznij od wyważania. Ja tez nie mam wyważarki. Mam za to w domu dwie identyczne szklanki i ośkę 3mm. Ustawiasz na stoliku 2 szklanki, smiglo na srodek oski i na rogi szklanek stawiasz ośkę.

Zanim zabierzesz sie za damperowanie antywibracyjne to musisz zaczac od podstaw. Inaczej żadna gąbka nie pomoże.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

wyważarka za niecałe 8zł do kupienia od ręki, używam i nie narzekam....BTW - Diem - to takie wypasione, lanserskie szklanki do drinków, kanciaste z rogami muszą być?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze:BTW - Diem - to takie wypasione, lanserskie szklanki do drinków, kanciaste z rogami muszą być?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Nie no, na tych szklankach to musimy razem wyważać :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Z taką jak prezentuje Wojtas nie miałem dobrych doświadczeń. Kupiłem 2 i jedna miała niedorobione stożki (krzywo łapała śmigło) a druga miała zwichrowaną końcówkę wału. Te MP-JET'a z ABC-RC są rewelacyjne. Kupiłem za namową Kefira i świetnie się sprawdza.
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Dzięki. ;-) Zajmę się śmigłami najpierw.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Rurek pisze:wyważarka za niecałe 8zł do kupienia od ręki, używam i nie narzekam....BTW - Diem - to takie wypasione, lanserskie szklanki do drinków, kanciaste z rogami muszą być?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Z tej to we trzech się napijecie :)
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Tak sobie siedzę i wyważam te śmigła, nie śpieszę się z tym bo i tak niema jak latać- za zimno jak dla mnie. Wpadł mi do głowy pomysł/powód-może przyczyna tych wibracji. Chodzi o to, że mój kład jest zbudowany z dwóch profili na zakładkę, a nie jak to widzę u większości z czterech osobnych. Może to być przyczyną?
Grzegorz
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

???? jak to na zakładkę? znaczy się dwa silniki masz w innej płaszczyźnie a dwa w innej? przesunięte te płaszczyzny są równolegle o grubość profilu? Hmmm....
To nie będzie dobrze się sterować raczej....
I też nie jest to przyczyną wibracji IMHO.

Edicao: zaraz, zaraz - obejrzałem zdjęcia w pierwszym poście...to ja już nic nie kapuję bo na zdjęciach nie masz żadnej zakładki...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

qlf pisze:Tak sobie siedzę i wyważam te śmigła, nie śpieszę się z tym bo i tak niema jak latać- za zimno jak dla mnie. Wpadł mi do głowy pomysł/powód-może przyczyna tych wibracji. Chodzi o to, że mój kład jest zbudowany z dwóch profili na zakładkę, a nie jak to widzę u większości z czterech osobnych. Może to być przyczyną?
ja mialem z dwoch podcietych i latal bdb
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Chodziło mi o to że profil jest nacięty w połowie tak, żeby drugi się wpasował weń. Dźwięk można wył.Nacięcie widać 3:00.
ODPOWIEDZ