Tricopter FPV - wszystko od A do Z... cz. I

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

StRess
Posty: 55
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:57
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: StRess »

Sławku - bawiłeś się "altitude holdem"? Nie mogę dojść do ustawienia, gdzie platforma zostawała by na zadanej wysokości i nie drżała. Albo dryfuje w osi pionowej, albo stoi jak zamurowana ale drży.
Fajna to sprawa, bo na silnym wietrze tri utrzymuje zadaną wysokość bez względu na podmuchy (działa "prawie jak" baro ;) ) ale niestety do latania z kamerką średnio się nadaje, bo przy wysokim ustawieniu silniki zaczynają nierówno pracować i platforma się wzbudza. Najwyższa wartość do jakiej doszedłem bez drgawek to 20, później jest galareta.

Co do wychyłów serwa - na KK2 z softem 1.5 nie zauważyłem wychyłu serwa przy starcie.
Pozdrawiam, Michał

Tricopter: RCExplorer 2.6 copy
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Michał - bardzo możliwe że ver. 1.5 to sedno sprawy, bo pierwszą rzecz którą zrobiłem to upgrade softu :-P
Co do drgawek - ja bym się tu skupił na ustawieniu PID-ów, bo podkręcanie parametru AH zbliża FC do maksymalnej czułości układu, przez co może następować samoczynne wzbudzanie - ale to tylko moja teoria, bo musiałby tu zabrać głos np. @Marbalon.

Na YT jest fajny fim gościa, który podwiesił quadro na dwóch linkach po bokach i mając dwa śmigła po kolei pokazuje zależności wszystkich PID-ów na działanie KK2. Ze sporymi drgawkami włącznie :lol:
Od śmigła...
StRess
Posty: 55
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:57
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: StRess »

Sławku, masz jakiś onboard nagrany z Twojego żyrandola?
Pozdrawiam, Michał

Tricopter: RCExplorer 2.6 copy
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Jeszcze nie dotarła kamerka do nagrywania. Poza tym pogoda taka że za Chiny Ludowe bym nie wyszedł na pole :(
Ale na wiosnę będzie ostra produkcja. Wciąż się jeszcze zastanawiam, czy wchodzić w GP3 :roll:
Od śmigła...
StRess
Posty: 55
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:57
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: StRess »

No ja mam u siebie GP3, ale pogoda rzeczywiście nie sprzyja. Albo bardzo silny wiatr, albo mróz. Pozatym latałem narazie w koło nogi i głownie po mieszkaniu, bo monitora do podglądu jeszcze nie mam...
Pozdrawiam, Michał

Tricopter: RCExplorer 2.6 copy
BernardB
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 18:42
Lokalizacja: Laskowa

Post autor: BernardB »

Witajcie.

Mam pytanie: czy wsadzaliście może do Tri na ogon serwo analogowe ? U mnie przy współpracy z KFC32 serwo bzyczy ("siłuje się") i się grzeje, choć reaguje poprawnie. Testowane na tanich TowerPro 90MG i KDS 9g, Hiteca 65MG nie wsadzałem. Zmieniałem parametry dot. serwa (servo_pwm_rate na 50, na 100) - i nic - dalej to samo. Serwo cyfrowe działa ok, choć dzisiaj przed (na szczęście) lotem spaliło mi się serwo cyfrowe KDS N290, ale swoje przeszło na tarczy w heliku. Czy mieliście podobne objawy z analogowymi ?
pozdrawiam, Bernard

KDS 450 Quiet FBL Tarot ZYX-S
250 na KFC32
TRIZufik na KFC32 z OSD - Wodnik Szuwarek
Tx KDS K-7XII (2.4 GHz i eLeReS)
Phoenix RC
StRess
Posty: 55
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:57
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: StRess »

Niestety używałem tylko cyfrówek. Za to moja cyfrówka bzyczy jak opętana, do tego "skacze". Dopóki nie odejdę od platformy na parę metrów, pojawiają mi się jakieś dziwne zakłucenia, dzięki czemu ogon jest lekko niestabilny. Objaw znika jak odlecę od siebie na jakieś 2-3 metry.
Pozdrawiam, Michał

Tricopter: RCExplorer 2.6 copy
BernardB
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 18:42
Lokalizacja: Laskowa

Post autor: BernardB »

Witam.

Kolejne pytanie do użytkowników TRI: czy u Was tylny silnik jest bardziej gorący niż przednie po lądowaniu ?
pozdrawiam, Bernard

KDS 450 Quiet FBL Tarot ZYX-S
250 na KFC32
TRIZufik na KFC32 z OSD - Wodnik Szuwarek
Tx KDS K-7XII (2.4 GHz i eLeReS)
Phoenix RC
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Nie mam TRI ale logika podpowiada że jak tylny silnik jest bardziej gorący to środek ciężkości jest bardziej z tyłu . Co oznacza że tylnemu silnikowi jest ciężej i bardziej się grzeje .

Mogę się mylić .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
BernardB
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 18:42
Lokalizacja: Laskowa

Post autor: BernardB »

Dzięki. Spróbuję przesunąć pakiet do przodu i zobaczymy.
pozdrawiam, Bernard

KDS 450 Quiet FBL Tarot ZYX-S
250 na KFC32
TRIZufik na KFC32 z OSD - Wodnik Szuwarek
Tx KDS K-7XII (2.4 GHz i eLeReS)
Phoenix RC
mates1504
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 16:08
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mates1504 »

Cześć, mógłbyś wrzucić zdjęcie co do lutowania tego serwa na FC? Tj. które z którym.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Mates, a od kiedy serwa się lutuje z FC?
Od śmigła...
aikman84
Posty: 26
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: aikman84 »

Piękna sprawa, gratuluje artykułu i projektu ;-)
n0timportant
Posty: 5
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 09:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Tricopter FPV - wszystko od A do Z... cz. I

Post autor: n0timportant »

Dokładnie, ja też jestem pod wrażeniem, przebabrałem cały temat. Duże gratulacje!
Moja strona poświęcona Urban Exploration, czyli przemierzaniem opuszczonych miejsc: Opuszczone miejsca (Into the Shadows).
ODPOWIEDZ