Rozłożenie śmigieł w oktokopterze

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Rozłożenie śmigieł w oktokopterze

Post autor: mikun »

Czy takie rozłożenie śmigieł (nie równe odległości między końcówkami śmigieł) jest normalne? Oraz pytanie czy kąt 78 stopni między ramionami jest ok? Dodam że wszystkie wymiary ramion, centerplate i śmigieł (10cali) są zgodne z MK.

Obrazek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

W sofcie mk nie ma znaczenia jakie sa odleglosci miedzy smiglami i ramionami, wazne zeby bylo to dobrze w mixer wpisane. Nie ma tutaj zadnej dokladnosci, mixer jest na zasadzie "silnik po prawej, silnik po lewej, silnik w gornym prawym rogu" itd :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Na moje to też nie będzie miało znaczenia czy przerwa jest 2 czy 4 cm byle by było rozmieszone symetrycznie
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

A strumienie zaśmigłowe itp? Chodzi mi o to czy w oryginale MK odległości są równe czy też na V większe a pomiędzy V mniejsze? I czy lepiej dać ramę tzw gwiazdę *? Czy ramę opartą na 4xY - jak na wcześniejszym moim obrazku? Która jest mniej/więcej podatna na wibracje lub zwichrowania ?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

mikun pisze:A strumienie zaśmigłowe itp? Chodzi mi o to czy w oryginale MK odległości są równe czy też na V większe a pomiędzy V mniejsze? I czy lepiej dać ramę tzw gwiazdę *? Czy ramę opartą na 4xY - jak na wcześniejszym moim obrazku? Która jest mniej/więcej podatna na wibracje lub zwichrowania ?
Ja zrobiłem Y i z pracy na wyważonych rctimer2830 i APC 10x3.8 nie jestem zadowolony - wyczuwalne lekkie oscylacje modelu (na 9x5x3 jest ok). Postanowiłem na początek wymienić silniki - na efekty i wnioski czy to rama czy silniki trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zarowno T jak i Y sa podatne na wibracje i zwichrowania. Bawilem sie kitowym okto Y i... straszna to jest porazka :) Wielkosci elementow i odleglosci powinienes na wiki znalesc.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

a rama taka sama jak do hexa ale jako okto? Widzę że MK wydał nawet specjalny centerplate nazwany okto2 może też mieli problemy z wibracjami? :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Mieli mieli, przeciez tego oktoY mozna w palcach wyginać. Zobacz sobie zestaw kit'owy okto2, tam jedne ramienia sa dluzsze, drugie krotsze. Z drugiej znow strony... im wiecej ramion tym ciezszy kopter, sam musisz zdecydowac :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Dzięki diem już zdecydowałem robię obydwie ramy będę przekładał i testował a na rozgałęźniku Y nie dam FR4 tylko płytkę aluminium może to coś bardziej usztywni konstrukcję.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Mikołaj zrób każde ramie osobno obciążenia są rozłożone równomiernie a nie jak w T czy w Y jedno zależne od drugiego a waga hmm bez przesady nie jest sporo większa gdzieś tu na forum dawałem rysunek z porównaniami tych 3 ram
ODPOWIEDZ