Bagniak :-)

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

"Depron to nie "kulkowany" styropian. Nie chłonie wody w przestrzeni między nimi. Oklejane początkowo kolorowymi taśmami pakowymi dla wzmocnienia depronowego dna przed uszkodzeniem na trawie. No i w celach estetycznych oczywiście również."
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Bagniak w końcu pływa :-)
Wprawdzie żłopie wodę jak szalony...muszę przemyśleć uszczelnienia...ale frajda jest :-) tym bardziej że napęd ma jak na ten kawałek plastiku - rakietowy :-)
Wrzucam film z pokładu - załadowałem GoPro ale coś jest już za ciężko i słabo to pływało jak nabrał wody :-(
Później dorzucę film bez GoPro z szaleństw jak tylko dorwę w łapska kamerę która obecnie jest tam gdzie te klimaty mazurskie...

.
.
.
Edicao: a tak pływa bagniak bez obciążenia, na pełnym ogniu ;-)

...czekam na recenzję od kolegów szkut/d/ników ;-) co mogę tu poprawić?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

można poprawić trochę... wklejając podłużne trójkątne listwy zwane redanami na bokach dna.

Mają utworzyć na bokach takie 'V' - powinny pomóc trochę wystabilizować w zakręcie.
Najszybciej zrobisz to ze spienionego pcv - przyłapanego do kadłuba na cyjaka.
Zawsze będzie to można zdemontować

Szerokość wystarczy ok 8-10mm, wysokość 3-4mm tak na 'oko'.

Oczywiście środek ciężkości jak najniżej - można posłużyć się balastem przyklejanym do felg alu (1 = pasek 60g) Wywalic wszystkie ciężkie rzeczy jak najbliżej dna.
EDIT: ta kratownica osłaniająca śmigło jest z metalu?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Fajny bagniak, aż się chce zrobić. Nie lepiej aby tak dzioba nie podnosił? Skłon lub cośtam...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mieciu pisze:można poprawić trochę... wklejając podłużne trójkątne listwy zwane redanami na bokach dna.
Mają utworzyć na bokach takie 'V' - powinny pomóc trochę wystabilizować w zakręcie.
Jak mi to narysujesz w dwóch rzutach to skumam :roll:
Mieciu pisze:Najszybciej zrobisz to ze spienionego pcv - przyłapanego do kadłuba na cyjaka.
Do tego świnstwa białego nic nie łapie (vide wcześniejsze posty) oprócz hotgluta i to na "słowo honoru" i chyba nic oprócz wkrętów nie utrzyma takich płetw redanowych....
Mieciu pisze:Oczywiście środek ciężkości jak najniżej - można posłużyć się balastem przyklejanym do felg alu (1 = pasek 60g) Wywalic wszystkie ciężkie rzeczy jak najbliżej dna.
Wypatroszyłem środek i 2x 1000mAh 2S leżą wprost na dnie kadłuba, troszkę z przodu (przed środkiem ciężkości), jak dołożyłem GoPro na dziobie (2cm od krawędzi) to już rył dziobem po wodzie :roll:
Mieciu pisze:ta kratownica osłaniająca śmigło jest z metalu?
Nie, to jest plastik.
A wszystko przez Ciebie :-) bo gdybyś mi nie zasugerował tego napędu atomowego :
Obrazek
To by nie było tych problemów ;-) bo sunął by pokornie dwa razy wolniej i już.... a tak - najbardziej mnie wkurza że podskakuje nawet na gładkiej tafli, nie trzyma się wody tylko odlatuje :-) niestety na tych filmach tego nie uchwyciłem (Edicao: znaczy trochę widać ale to szczątkowe - syn prowadził ;-) ), najgorzej jest w szerokim łuku (30-40m) na pełnej przepustnicy, no po prostu kangurek, dwa kłapnięcia na sekundę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

napęd jest jeszcze za słaby :-D heheh dobre airboaty są dobalastowane i śmigają bez problemu na 500-600W 8-)

Narysuje cośtam wieczorem jak jeszcze bede w stanie, zrób i wklej tutaj zdjęcie dna pls.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mieciu pisze:zrób i wklej tutaj zdjęcie dna pls.
Dna z zewnątrz czy rozebranego od wewnątrz?
BTW pierwszy mod jaki zrobię to zamiast styropianu wypryskam go pianką poliuretanową od środka, wypełnię cały kadłub bo wk#$%ia mnie ta woda która włazi nie wiadomo którędy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

dno z zewnątrz jak wygląda - coś mi się zdaje że zrobiłeś latawca za słabo dociążonego ;-)
Ile całość waży?
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Rurek a widziałeś to:P http://forum.rcst.pl/viewtopic.php?f=12&t=53&start=40

Bartkowi pomogło doważenie dzioba + stateczniki.
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mieciu pisze:dno z zewnątrz jak wygląda - coś mi się zdaje że zrobiłeś latawca za słabo dociążonego
Czy ja wiem? Jak wsadziłem GoPro i nabrał wody (tak ze 100ml) to masz na pierwszym filmie co zrobił w zakręcie :-) Prawie się przewrócił tak był obciążony...dziobem rył po wodzie...
Mieciu pisze:Ile całość waży?
690g + 100g pakiety. Bez GoPro i FPV (nawet już o tym nie myślę ;-) żeby budować kabinkę na kamerę i nadajnik)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
.
.
.
@ReMo - no to pojechałeś ;-) ja mam bagniaka czysto rekreacyjnie do zabawy jak jestem nad słodką wodą i wypiłem piwo co uniemożliwia latanie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Rurku.... tak patrzę że tragedia z tym dnem. Masz prostokątnego klocka....
Dno patrząc od tyłu powinno wyglądać jakoś tak:
Obrazek

sprobuj poeksperymentować...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Tak jak pisze "...tragedia..." .
1. Jak Masz luz w grubości dna to możesz spóbować wycięcię jego części pozostawiając tylko przy bokach - coś na wzór katamaranu.
2. Rufa - można próbować ustabilizowa podskakiwanie czy barzdie unoszenie dziobu przez zamontowanie 2-stabilizatorków (same płytki) na rufie,przy dłuższych bokach,pod kątem (ustawiany na macajewa) do wody.
3. Przy "bagrowaniu" pewno pomaga ciężar i wysokość osłony śmigła - może da sie śmigło obniżyć lub dać je za krawędź rufy (z mojego miejsca nie widzę czy wystaje ) .
Poza tym czadzior :-D

[EDYTA] Rozważ doklejenie/domontowanie do burt na całej długości cieńkich listew pianko-,czy epo-podobnych cos w stylu [````````]. Załatwi to temat wklejania listew w dno.
Pozdrawiam, Jacek
Artu

Post autor: Artu »

Panowie, to jest bagniak z HK, więc to nie jest wina Rurka, że ma takie a nie inne dno :-P

Obrazek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Coż.... pozostaje wbić sobie do głów,że HK-owy "bagniak" jest pojazdem do poruszania sie po terenach rozlewiskowych ,porośniętych trzciną itp. Środowisko w jakim się porusza (trzciny,faszyny ) w naturalny sposób tłumi falowanie,podskakiwanie i takie tam inne du...rele.
Albo będzie gładka woda czy"flauta"-która nie rozbuja jeziora,albo pozostaje np. oczko wodne ;-) ;-)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Już pisałem gdzie jest problem - gdybym na stockowym zespole napędowym poganiał bagniaka to nie byłoby żadnego podskakiwania, bujania, przechyłów :-)
Ale że mam turborakietę która popyla ze trzy razy szybciej niż fabryczny...... to muszę z tym żyć :-) ewentualnie dołożę stabilizator za rufą bo to dość prosta historia... oo własnie czy są nasze popychacze serwowe ze śrubą rzymską coby łatwo sobie wyregulować nachylenie takiego stabilizatora?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ