Jak zamontować koniczynkę

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak zamontować koniczynkę

Post autor: simoneus »

Witam

Zamontowałem w swoim quadzie tx 5.8 GHz wraz z koniczynką i po oddaleniu się na jakieś 500 m obraz zaczyna szumieć. Zestaw jest nowy i raczej nie jest uszkodzony. Zastanawiam się czy po prostu rama nie zasłania mi antenki. Zestaw jest zamontowany na jednej z nóg, antenką skierowaną w bok. Czy takie ustawienie antenki jest dobry.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Zle. Czasza antenki albo w gore albo w dół (to samo w rx), ale nie napisales jakiej mocy masz tx wiec 500 metrow to moze byc duzo a moze byc malo. Ja na 200mw dzis mialem 700 mertow obraz idealny, dalej nie mialem jak sprawdzic, bo tracilem widocznosc anten.
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

ci3jk4 pisze:, dalej nie mialem jak sprawdzic, bo tracilem widocznosc anten.
Nie kumam końcówki tego zdania.....Przez lornetkę lookasz czy jak?
Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: simoneus »

Witam
Dzisiaj spróbuje obrócić antenkę w górę i w dół i zobaczę, czy będzie poprawa. Dzisiaj w pracy jednak przyszło mi do głowy, że sama rama wykonana z kątowników aluminiowych i węgla może stanowić pewien ekran dla anteny. Czy spotkaliście się z takim problemem ?
Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: simoneus »

Niestety, ale zmiana położenia anteny nic nie zmieniła, dalej w tym samym momencie zaczyna szumieć. Jednaj, żeby nie było sprawdziłem również na oryginalnych bacikach z kompletu i jest to samo. Najciekawsze wyszło jednak, że wystarczy obrócić model aby była lekka poprawa. Co do samego nadajnika jest to TS351 BOSCAM 200mW.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Krzycho pisze:Nie kumam końcówki tego zdania.....Przez lornetkę lookasz czy jak?
5.8ghz ma niską przenikalność, więc anteny muszą się wzajemnie widzieć.
Jeśli w linii prostej pomiędzy anteną TX i RX znajduje się jakiś obiekt to mówimy o utracie widoczności antenek:)
Innymi słowy, jeśli oddalisz się z jedną z anten i trzymając ją w rękach będziesz widział drugą antenkę będziesz miał lepszy zasięg (możesz patrzeć nawet przez teleskop).
simoneus pisze:Niestety, ale zmiana położenia anteny nic nie zmieniła, dalej w tym samym momencie zaczyna szumieć. Jednaj, żeby nie było sprawdziłem również na oryginalnych bacikach z kompletu i jest to samo. Najciekawsze wyszło jednak, że wystarczy obrócić model aby była lekka poprawa. Co do samego nadajnika jest to TS351 BOSCAM 200mW.

Pozdrawiam
Na kopterze zasięg ma prawo być mniejszy ze względu na małe odległości pomiędzy urządzeniami(imu, gps, link rc, link av, regle itd) lub niepoprawna instalacje.
Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: simoneus »

Witam
Problem polega na tym, że specjalnie dałem nadajnik na jedną z nóg coptera, żeby instalacja nie wpływała na zasięg. Przewody do silnika są prowadzone w aluminiowych ramionach, regle są w CP, a zasilanie odfiltrowane. Jedynie przychodzi mi do głowy, że przewody zasilające do nadajnika idą za blisko przewodów prądowych i coś się indukuję( w sumie w układzie jest cewka). Rozbebeszę jutro model( instalacje zasilania nadajnika i kamery) i odsunę ją od przewodów prądowych, może coś to pomoże.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Jeszcze jest opcja ze na ziemi link rc zatyka av, albo na odwrót.
Moze anteny są za blisko...
ODPOWIEDZ