DJI PHANTOM - LADOWARKA

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dareq
Posty: 4
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 23:09
Lokalizacja: Krosno

DJI PHANTOM - LADOWARKA

Post autor: Dareq »

Witam sie ze wszystkimi na forum i pozdrawiam.
Proszę o pomoc w jak sądzę prostej kwestii dla uczestników forum.
Zakupiłem DJI Phantom i obecnie pilnie studiuję wszelkie materiały związane z tematem (żeby pierwszy lot nie okazał się zbyt ''twardy'') - chociaż jakies tam niewielkie doswiadczenia posiadam ponieważ od roku latałem Parrotem. Nie w tym jednak rzecz.
Moje pytania dotyczą kwestii ładowania baterii.
Załączyłem zdjęcie ładowarki (z dodatkowym zaznaczeniem gniazd opisanych jak na fotografii 2S, 3S, 4S które są umieszczone z boku ładowarki.
Ta mniejsza końcówka akumulatora pasuje do gniazda oznaczonego jako 3S natomiast większa pasuje do gniazdka widocznego od przodu ładowarki (podłączane przez przejściówkę niewidoczną na zdjęciu).
Pytanie jak to podłączać - jedna koncówka dwie? i jak ustawić natężenie prądu - możliwe opcje to 1A 2A 3A.
To że przełącznik lewy należy w przypadku tych baterii ustawić na LiPo sam ''wydedukowałem''.
Wiem że to w zasadzie są pytania do sprzedawcy w sklepie ale w rozmowie z nim odniosłem wrażenie że mniej się w tym orientuje niż ja :-(
Bardzo prosze o pomoc - nie chcę uszkodzić baterii.
Aha - instrukcji podłączania baterii do ładowarki nie ma w zestawie.
Link do zdjęcia:
http://zapodaj.net/1fd0fc1b048fa.jpg.html
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Podłączasz tak jak jest żółta z żółtą a biała do ładowarki tam gdzie pasuje czyli 3S.
Ustawienie prądu ładowania 1,2, lub 3A. Im mniejszy tym lepiej dla trwałości baterii ale ładowanie trwa dłużej. Standartowo ładuje się te akumulatory 2A ok 1godz.
Jak się nie spieszy to 1A około 2,5 godziny. Sporadycznie jak się spieszy to 3A i do 40 minut i masz naładowany.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Ten pakiet jest 3S, czyli ma 3 cele, więc to 3 osobne baterie połączone w jeden.
Każdy z trzech musi się naładować do 4,2V, więc żeby nie było tak że jeden się naładuje do 4,22 a drugi do 4,18 ( co jest niezdrowe i niebezpieczne dla pakietu ) to ładowarka wyrównuje różnice napięć - do tego służy balancer i to małe to wtyczka balancera - także podłączasz obie końcówki na raz, i małą i dużą.

Standardowo ładuje się pakiety prądem 1C, czyli w Twoim przypadku wybierasz 2A.
Dareq
Posty: 4
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 23:09
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Dareq »

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi :-)
Jerzy Okrój
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 kwie 2013, 12:34
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Jerzy Okrój »

Witam mam pytanie w sprawie ładowania bateri do DJI Phantom czy jak się naładuje to diody powinny zmienić kolor na zielony czy po 2 godinach morzna wyłączyć bo instrukcji niema w komplecie pozdrawiam i czekam na informacje
Jerzy Okrój
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 kwie 2013, 12:34
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Jerzy Okrój »

Dareq, Witam mam pytanie w sprawie ładowania bateri do DJI Phantom czy jak się naładuje to diody powinny zmienić kolor na zielony czy po 2 godinach morzna wyłączyć bo instrukcji niema w komplecie pozdrawiam i czekam na informacje
fIlek
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 15:35
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: fIlek »

U mnie zmieniają kolor na zielony, ale tylko na oryginalnych pakietach. Z innymi ładowarka dziwnie współpracuje :oops: za to z Turnigy wszystkie działają elegancko :)

Edit: Na zachodnich forach ludzie mają problem nawet z oryginalnymi pakietami do phantomów. Wniosek - kupić porządną ładowarkę, a o oryginalnej zapomnieć.
Ardrok
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 10 mar 2013, 23:36
Lokalizacja: W-wa

Bateria Phantom zamiennik

Post autor: Ardrok »

Hej,

możecie polecić jakiś zamiennik baterii do Phantom , czy tylko na oryginałach latać ?
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

widziałem te baterie do phantoma u kolegi i one jakieś małe są :) zwykły lipol 3S 2600 będzie za duży!
Grey33
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 20:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grey33 »

Witam,
mam problem z naładowaniem baterii. Albo błyska tylko co jakiś czas na zielono, albo od razu na czerwono zielono, albo świecą się tylko 1S i 2S. Bateria tak czy inaczej się nie ładuje. Czy to problem z ładowarką czy baterią ?
Azan
Posty: 155
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 08:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Azan »

Grey33 pisze:Witam,
mam problem z naładowaniem baterii. Albo błyska tylko co jakiś czas na zielono, albo od razu na czerwono zielono, albo świecą się tylko 1S i 2S. Bateria tak czy inaczej się nie ładuje. Czy to problem z ładowarką czy baterią ?
Sprawdź napięcie na akumulatorze, bo:
A) Padł akumulator
B) uszkodzona ładowarka (najczęściej poprzez wpięcie akumulatora a potem pod zasilanie).
Grey33
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 20:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grey33 »

To najpierw trzeba zasilanie a potem akumulator ? W takim wypadku najpierw prąd czy wtyczka S3 ?
Grey33
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 20:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grey33 »

Napiecie chyba słabe po Dji piszczy po dwa razy cały czas jak się podłączy mu akumulator
Azan
Posty: 155
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 08:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Azan »

Grey33 pisze:Napiecie chyba słabe po Dji piszczy po dwa razy cały czas jak się podłączy mu akumulator
Mierzyłeś napięcia na poszczególnych celach? Podstawowy zestaw modelarza zajmującego się elektrykami ( i nie tylko) to miernik napięcia.
Jeśli napięcie jednej z cel akumulatora jest sporo poniżej 3V to masz kłopot.
Druga sprawa to ładowarka... Sorki za to co teraz powiem, ale myślę, że jak ktoś wydaje ok. 3K na phantoma to może sobie także pozwolić na fajną ładowarkę taką z "komputrem" i wyświetlaczem.
To najpierw trzeba zasilanie a potem akumulator ? W takim wypadku najpierw prąd czy wtyczka S3 ?
Tak Najpierw tą śliczną ładowarkę do gniazdka, a potem podłączasz pakiet.
hedgerocker
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 cze 2013, 10:15
Lokalizacja: Katowice

Re: Bateria Phantom zamiennik

Post autor: hedgerocker »

Ardrok pisze:Hej,

możecie polecić jakiś zamiennik baterii do Phantom , czy tylko na oryginałach latać ?
Podepnę się do tego tematu i zapytam właśnie o akumulatory dualsky - czy ktoś miał z nimi styczność? lepsza wydajność niż oryginał? cena właściwie ta sama, więc się zastanawiam który kupić.
ODPOWIEDZ