Zaginiona przesyłka z HobbyKing - 50 dni oczekiwania i d...

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Znam znaczenie słowa. Chodziło mi bardziej o to kto i czy w ogóle ofeuje tę usługę.
Artu

Post autor: Artu »

A ja mam innego typu pytanie:
W HK możemy robić zakupy płacąc "punktami" za towar. Można również zakupić sobie te punkty 1$=1pkt
I teraz robię zakupy za 200$, płace 170punktów + 30$.
Jak będzie traktowana przesyłka u naszych panów na granicy :roll:
Jej wartość będzie 30$ :roll: bo te 170 otrzymaliśmy jako gratis, czy pełna wartość :roll:

Tak, wiem, jest to ominięcie opłat, ale... :mrgreen:
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Myślałem nad tym rok temu ale jakoś przestałem tam kupować i się nie dowiedziałem jak to jest :P Bardzo dobre pytanie ! :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Artu pisze:A ja mam innego typu pytanie:
W HK możemy robić zakupy płacąc "punktami" za towar. Można również zakupić sobie te punkty 1$=1pkt
I teraz robię zakupy za 200$, płace 170punktów + 30$.
Jak będzie traktowana przesyłka u naszych panów na granicy :roll:
Jej wartość będzie 30$ :roll: bo te 170 otrzymaliśmy jako gratis, czy pełna wartość :roll:

Tak, wiem, jest to ominięcie opłat, ale... :mrgreen:

Będzie traktowana tak, jak będzie na fakturze w HK i paypalu. Czyli 30$, bo w tych dokumentach nic nie ma o zniżce, po prostu wydajesz 30$ :-)
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Artu - znajomy znajomego tak robi od dawna i jest ok ;) chciałem to już dawno napisać ale że jest nagonka to się nie wychylam :D


ale, jest też Ale :) jak przyjdzie do odzyskania kasy za zagubioną przesyłkę to nie wiem jak HK policzy, czy tyle co zapłacone (30$) czy wartość (200$). Znajomy znajomego nie przerabiał więc nie wiem ;)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Co powyższe 4 posty mają do tematu? Załóżcie inny wątek.
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

----------------------------------------------------------------------
Rozstrzygnięcie reklamacji kupującego, sprawa nr PP.....
----------------------------------------------------------------------


Szanowny Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest "John Doe ;)" ).

Dziękujemy za pomoc podczas badania sprawy. Sprawa została
rozstrzygnięta
na Twoją korzyść. Otrzymasz zwrot pieniędzy.

__________________________________________________________________________

UFF :)) A już macki mi opadły :) HK dalej ma mnie w ... . Nie odpisują.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

A nie mówiłem :mrgreen:
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Cuda się zdarzają - w dniu dzisiejszym (15.06.2013) po 99 dniach od wysyłki odebrałem zgubę na poczcie. Nie było jej w trackingu do dnia 11.06 gdy nagle i niespodziewanie zmaterializowała się w WER W-wa. Także nie traćcie nadziei ;) Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sobota 15 cze 2013, 18:43 przez seg, łącznie zmieniany 1 raz.
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Ja mam dokładnie to samo - kilka postów wyżej pisałem o moim przypadku. Wysłana 22.03, wczoraj weszła do Polski :D A już poszła na straty.
PS
W Alior Banku zupełnie nie wiedzą co to chargeback...
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Ja byłem lepszy, moja dotarła w czwartek 13.
Wywaliłem kopertę, a później się zreflektowałem że nie sprawdziłem czy to pierwotna przesyłka, czy po interwencji wysłali powtórnie.
Pozdrawiam
Andrzej
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Pierwotna.. Przynajmniej u mnie. Nr trackingowy zgodny. Śmiejemy się z kumplem, że wyłowili ten samolot, który spadł ;)
RAFENX
Posty: 2
Rejestracja: środa 19 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: RAFENX »

panowie mam problem mianowicie zamówiłem przesyłke 13 .03.2013 na hk. oczywiście w ciagu 40 dni paczka nie dotarła wiec automatycznie założyłem spór na paypalu po 30 dniach zwrucili mi kase jest 19.06.2013 dostalem dzisiaj pisemko wlasnie z urzedu celnego ze paczka zostala zatrzymana do oclenia i chca odemnie potwierdzenia ile kosztowala i tp... w zwiazku z tym mam pytanko czy sie ktos orientuje jak ją odbiore czy mnie hinole benda ścigac abym za nią zaplacił ponownie dodam ze paczka miala status zaginionej nie wiem co zrobić pomóżcie ;)
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

RAFENX pisze:panowie mam problem mianowicie zamówiłem przesyłke 13 .03.2013 na hk. oczywiście w ciagu 40 dni paczka nie dotarła wiec automatycznie założyłem spór na paypalu po 30 dniach zwrucili mi kase jest 19.06.2013 dostalem dzisiaj pisemko wlasnie z urzedu celnego ze paczka zostala zatrzymana do oclenia i chca odemnie potwierdzenia ile kosztowala i tp... w zwiazku z tym mam pytanko czy sie ktos orientuje jak ją odbiore czy mnie hinole benda ścigac abym za nią zaplacił ponownie dodam ze paczka miala status zaginionej nie wiem co zrobić pomóżcie ;)
chcesz być fair napisz do chińczyka, że doszło i co teraz. Może być tak że powie że to gift i koniec sprawy (były takie przypadki), albo oddasz mu kase.
Lub na wszystko lejesz i i sam sobie robisz gift :) wszystko w Twoich rękach.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
RAFENX
Posty: 2
Rejestracja: środa 19 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: RAFENX »

no luz tylko chodzi mi o to że jak sobie gifta machne czy sie paypal do mnie nie czepnie chińczyk napewno bogaty wiec niech da coś na gwiazdke przyszłą:p pzdr
ODPOWIEDZ