Tarnów - Tuchów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Tarnów - Tuchów

Post autor: kojak »

Sobotnie zmagania z wiatrem;

Obrazek

Obrazek

ciągle jeszcze bez zamontowania gimbala, videolinku, gpsu i na niepewnym RC - więc trochę latane przy nodze
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Pierwsza fota fajowska, tylko moim zdaniem powinieneś skadrować, albo wyretuszować silniki :)
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

jasne, to akurat nie stanowi problemu na tle nieba retusz to chwilka, ale tu na forum to mi się podoba jak są bez retuszu bo widać od kuchni co i jak
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Latam czasami nad Tuchowem, tzn. zawsze gdy tam jestem , czyli średnio raz na miesiąc. Planuję w tym sezonie oblatać to miasteczko na wskroś i coś z tego zmontować bo to ładna okolica. Zdjęcie klasztoru bardzo fajne. Może się kiedyś umówimy na latanie?
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

chessus, spoko bardzo chętnie, daj tylko znać jak będziesz na terenie - ja bardzo nieregularnie startuje w powietrze bo z reguły zarobiony jestem ;) ale może się uda polatać razem i wymienić doświadczenia, pozdr!
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A gdyby na pierwszym zdjęciu były warunki oświetleniowe z drugiego to dopiero byłby czad :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

kojak pisze:jasne, to akurat nie stanowi problemu na tle nieba retusz to chwilka, ale tu na forum to mi się podoba jak są bez retuszu bo widać od kuchni co i jak
Bez retuszu powiadasz, hehehe :-)
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

bez retuszu w sensie definicji np. world press photo, czyli nie zmieniamy położenia pixeli, natomiast zabiegi z zakresu rozpiętości tonalnej czy temperatury barwowej a nawet lokalna adaptacja świateł są całkowicie dozwolone, ba nawet były stosowane jeszcze w czasach pracy w ciemni więc nie mówimy o retuszu a jedynie o procesie porównywalnym z wywoływaniem odbitek. Narzucamy swój styl obrazu ale nie modyfikujemy treści fotografii
pitpit
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 22:44
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: pitpit »

kojak pisze:bez retuszu w sensie definicji np. world press photo, czyli nie zmieniamy położenia pixeli, natomiast zabiegi z zakresu rozpiętości tonalnej czy temperatury barwowej a nawet lokalna adaptacja świateł są całkowicie dozwolone, ba nawet były stosowane jeszcze w czasach pracy w ciemni więc nie mówimy o retuszu a jedynie o procesie porównywalnym z wywoływaniem odbitek. Narzucamy swój styl obrazu ale nie modyfikujemy treści fotografii
tak ale nie do końca, tegoroczne WPP pokazuje ze z ta lokalną adaptacją świateł tez trzeba uważać ;-)
witam i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

koniec końców uznali, że można - ale jak dla mnie to czysto akademicka dyskusja, czyli bezużyteczna ;)
ODPOWIEDZ