FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Jaki(typ) EasyCap polecacie do fpv Recordera?
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Ja kupiłem ten z oferty sklepu abc-rc i działa ok.
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Dzieki za odpowiedz:)!
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
FD
Posty: 50
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 01:35
Lokalizacja: Pruszcz Gd./Brazylia

Post autor: FD »

Moj dziala bez problemu ze sprzetem z http://www.helipad.pl
Pozdrawiam

Grzegorz

Futaba 9C Super,LRS, TG9X 2,4Ghz Vampire by Blejzyk, Skywalker(czarna wersja) i różne latadła
Awatar użytkownika
baqs
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 17:21
Lokalizacja: Ameryka Południowa

Post autor: baqs »

Macie moze jakies 'zlote' ustawienie kodekow video+dzwiek zeby plynnie podglad chodzil na netbooku z Atomem czy to za slabe CPU do takiego zadania?

Ostatecznie podlacze przez rozdzielacz video zwykly monitor do podgladu live a netbook bedzie nagrywal z lekkim opoznieniem.

Michal
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 paź 2012, 15:53 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rumcajs pisze:Proponuję programik iuVCR, oraz bezstratny kodek Hyffyuv - nie tylko masz obydwie funkcje w jednym (podgląd i nagrywanie), ale i masz możliwość podłączenia dowolnego źródła sygnału AV, oraz żąglowania ustawieniami. Programik możesz ustawić na dzielenie obrazu na jakieś wymiary (w trakcie nagrywania), wybór rozdzielczości nagrywania, sposób reakcji w wyniku zaniku sygnału (nagrywa "szum", bądź przerywa nagrywanie).. Ogólnie - używam go od kilku lat (aczkolwiek w innym zastosowaniu niż w latadełkach), i nie znam innego lepszego. Wadą bezstratnego nagrywania jest wielkość filmiku - kilka minut zajmuje kilka giga, ale za to masz idealną bazę wyjściową do dalszej obróbki w domciu.
W zasadzie każdy kodek pracujący "w locie" znacznie obciąża kompika, a i dojście do idealnych parametrów nagrywania zajmuje trochę czasu - używając n.p. Hyffuv'a możesz poeksperymentować z konwersją na źródle, i później wybrać najciekawszą opcję, a co ważniejsze - zawsze masz możliwość zmiany parametrów i formatu pliczku wyjściowego.

Pozdrawiam
Rumcajsie drogi, dwie sprawy:
1) nie pomyliłeś wątku? Bo ten jest o FPVrecorderze...
2) z uwagi na pkt1 ;-) nieetyczne jest IMO proponowanie innych rozwiązań zamiast wspierania tego programu. Seba się narobił i wypuścił perfekcyjny dla nas program...szkoda że nie poczytałeś wątku i nie spróbowałeś tego softu tylko od razu proponujesz jakieś inne :-/
Edicao: a nawet trzy sprawy ...nie kasujemy treści własnych postów....

@Baqs - spróbuj WMV8 zamiast 9 - ma o wiele mniejsze wymagania co do sprzętu.
Ostatnio zmieniony wtorek 30 paź 2012, 01:11 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Fakt - nie czytałem całości.. Po prostu wśród nowych wypowiedzi trafiłem na nieco znany mi temat, a że kol.baqs pisał o notbuku i kodekach - wyrwałem się z odpowiedzią :oops: ..
Jak da radę - albo sam usunę swój post, albo Ty to zrób, oki?..
Jeszcze raz przepraszam - obiecuję że od jutra się poprawię (o ile nie zapomnę :-P )..

---

zrobione ;-)
Awatar użytkownika
baqs
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 17:21
Lokalizacja: Ameryka Południowa

Post autor: baqs »

Rumcajs dzieki wielkie za pomoc, probuje ustawic FPV Recordera zeby jakos plynnie chodzil na Atomie (net - samsung nc10)

Rurek - dzieki zabacze czy pomoze
zutta
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2013, 12:38
Lokalizacja: down under

Post autor: zutta »

hey all.

trying to test fpv recorder with my webcam,, should it work ?

when i try to play back 15secs of recorded video on my pc it only shows 1-2secs of recorded media and plays back @ 5x speed.

Any help would be appreciated, im a noob :)
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Używam FPV Recordera . Od pewnego czasu mam kilkusekundowe opóźnienie w obrazie w PC. Czy wie ktoś dlaczego tak się dzieje?
Zbyszek
Awatar użytkownika
Dannon
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 22:08
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Dannon »

ja tez mam problem FPV Recorderem , od momentu zmiany systemu na win7 , po zakończeniu nagrywania pliki ważą 64,0KB i nie mogę tego kawałka niczym odtworzyć.
Pozdrawiam Damian !
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Poczytajcie sobie DOKŁADNIE ten wątek.
Trzeba wyręczyć windowsy i dać inne kodeki WMV niż te które proponuje bill.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Dannon
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 22:08
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Dannon »

kodeki były zainstalowane tylko mój błąd, bo ich nie wybrałem w opcjach nagrywania w FPV Recorderze
Pozdrawiam Damian !
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Ja zauważyłem, że na netbookach z intel atomem niemożliwe jest nagrywanie filmu na grabberze za 15zł z allegro.

Jednak po podpięciu grabbera na chipie STK 1150 - problem z zawieszeniami znika :)
ODPOWIEDZ