kamera do nagrywania

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

kamera do nagrywania

Post autor: marcin.gala »

Niestety już było pisane i będzie że PVT leci w kulki i mnie irytuje więc zastanawiam się co by kupić jakąś kamerkę czy ta będzie OK
Ma input AV...i jest w pal-u.. :-?
KAMERKA
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Albo ja coś źle w Googla wbiłem albo są różnice w firmware ale TU piszą że WEJŚCIA AV nie ma więc na twoim miejscu dobrze bym się upewnił....
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

Ty szukasz kamery do filmowania z modelu ? jeśli tak to zapomnij o twardym dysku


temat przewałkowany wielokrotnie na RC Groups , tu też było

tu masz listę kamer z wyjściami : http://www.vio-pov.com/support/index.ph ... r=Show+All
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Nie to ma byc kamera do nagrywania w bazie ale rzeczywiście gościu pisze że jest av in a trona sony podaje że nie ma...????
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

marcin.gala pisze:Nie to ma byc kamera do nagrywania w bazie ale rzeczywiście gościu pisze że jest av in a trona sony podaje że nie ma...????
Tu lista sprawdzonych kamer do nagrywania w bazie : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1070357

w niektórych modelach przejściowych pozostały wyjścia av nieaktywne , potrzeba sprawdzić numer seryjny modelu w wykazach serwisowych
Ostatnio zmieniony piątek 08 paź 2010, 19:24 przez misio6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Tylko którą wybrac?. Już to widziałem i przeglądałem rózne ebaye cz pl uk com itp itd z zgłupiałem...bo jest tego trochę....chodzi mi przede wszystkim żeby kamera była mała, nie ciężka,a bateria trzymała i bez żadnych pilotów poprostu włączam i nagrywam cos jak PVT...tylko bardziej zalezy mi na kamerze która by nagrała materiał na dysk twardy czy kartę SD jakkolwiek bez tych taśm... :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

marcin.gala pisze:Tylko którą wybrac?. Już to widziałem i przeglądałem rózne ebaye cz pl uk com itp itd z zgłupiałem...bo jest tego trochę....chodzi mi przede wszystkim żeby kamera była mała, nie ciężka,a bateria trzymała i bez żadnych pilotów poprostu włączam i nagrywam cos jak PVT...tylko bardziej zalezy mi na kamerze która by nagrała materiał na dysk twardy czy kartę SD jakkolwiek bez tych taśm... :roll:
Jasne , rozumiem, tylko taśma minidv nadal pozostawia w tyle materiał skompresowany , jeśli jakość ma dla ciebie znaczenie to szukaj właśnie minidv
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

PROPONUJĘ OGÓLNOPOLSKA AKCJĘ :idea:

W zaprzyjaźnionych serwisach sprzętu audio video zostawiamy wydrukowaną z RCgroup listę kamer z AV in. Ludzie przynoszą do naprawy różne wynalazki, których nie opłaca się naprawiać, bo np. ma uszkodzony obiektyw, albo bateria kosztuje drożej jak warty jest ten sprzęt :roll: .
Nam to oczywiście nie przeszkadza 8-) . Odkupujemy od właściciela po bardzo korzystnej cenie i cieszymy się nieskompresowanym nagraniem w bazie :lol: . Co wy na to :?:
Ostatnio zmieniony piątek 08 paź 2010, 19:59 przez Piotrowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Misiek zrobil taki deal na ktoryms serwisie aukcyjnym. Jego kamera z av-in (i bodajze uszkodzonym przetwornikiem) kosztowala 70zl :evil:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Jak jemu się udało, to może i nam :roll:
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja dałem za canona MV520i (pełny kompletny w stanie idealnym) 200zł nagrywa bardzo ładnie jedyny minus włączanie REC z pilota. Na początku miałem problem z załączaniem nagrywania ale coś jej się odmieniło i działa :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

:mrgreen: Więcej mnie kosztował drugi akumulator + karta DV + kabel + 5 kaset :mrgreen:
Trzeba szukać okazji.
ALE zdaje mi się że autorowi chodziło o kamerę nagrywającą w modelu, a nie o rejestrator nagrywający przekaz video na ziemi.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Znalazłem coś takiego co o tym myślicie...
Nagrywarka
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Uściślijmy - chcesz nagrywać na ziemi czy w modelu?
Jak na ziemi to są różne rozwiązania - to co akurat pokazałeś wygląda ciut kosztownie.
Najlepszą jakość osiągniesz z kamerą miniDV. Można dostać niedrogo a jak dorwiesz jak Miś, z uszkodzoną matrycą ale nagrywającą to już w ogóle grosze.
Potem masz jeszcze taka jedną małą kamerkę Aipteka z wejściem AV. AHD chyba się nazywała.
Następnie cała rzesza pudełek multimedialnych z twardymi dyskami jak Manta HDD2000 czy HMC-39 - spore gabaryty ale jakość niczego sobie.
Na koniec masz do wyboru stado mp4 playerów z opcją nagrywania i wynalazki jak ten co przytoczyłeś - te słabsze, chińszczyzny, jak niektóre JXD czy nagrywajki podobne do tej z linku tylko kosztujące 1/4 tego i te trochę lepiej wykonane jak Cowon A2 czy Archos AV700.

Moje zdanie jest takie - nagrywanie na ziemi powinno być przede wszystkim niezawodne i jakościowo wystarczające do odczytania OSD. Więcej nie ma sensu bo zawsze wejdą jakieś zakłócenia psujące film. Nagrywanie materiału do obróbki powinno być w modelu.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Uproszczę bo się pokitrasiło:.
nagrywanie w bazie
i przede wszystkim chodzi mi o jakość...
cena w miarę znośna...tak do max:.1000zł...czyli z tego wszystkiego chyba mini DV kamera bo nagrywa bezstratnie...ale jaką wybrać...jest tego cała lista...nie chcę kupować zepsutej bo być może i użyję jej jako kamery "czemu nie" :roll:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ