eLeReS-MAX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

...
Artu

Post autor: Artu »

Jak dla mnie, to MAX jest raczej systemem "na maszt" a nie do montażu w aparaturze....
Ale jednak warto powalczyć z tymi zakłóceniami :-D
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Artu pisze:Jak dla mnie, to MAX jest raczej systemem "na maszt"
Obawiam się, że to może być jedynym rozwiązaniem :-( przy takiej (1W lub więcej) mocy Tx-a. Też ten problem przerabiałem. O ile ekranowanie okazało się w moim przypadku mało skuteczne, o tyle zastosowanie elementów r i c (filtr)- ale w części m.cz. nadajnika - zaskutkowało pozytywnym wynikiem. Jednak tego rozwiązania w przypadku maxa raczej nie da się zastosować :-(
Artu

Post autor: Artu »

jasiekbrej pisze:
Artu pisze:Jak dla mnie, to MAX jest raczej systemem "na maszt"
Obawiam się, że to może być jedynym rozwiązaniem :-(
A czemu ten smutek :roll:
Jak dla mnie jest to raczej oczywista oczywistość. A czemu :roll:
A temu, że jak mamy zamiar używać pełnej mocy MAX-a, to raczej na 99% będziemy rozstawiać swoje zabawki jak antena śledząca wideo, walizki lub inne zestawy nagrywająco zasilające, fotel :mrgreen: , tak więc dodatkowy element typu maszt na nadajnik RC, już nie zrobi wielkiej różnicy.
Przy mniejszych mocach MAX-a, pewnie problem zakłócania/ekranowania już nie będzie tak "upierdliwy" dla otaczającego go "osprzętu"... :roll:
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Ideą Maxa jest aby był w aparaturze. I tyle.

Jak się objawia wpływ maxa ? A no tak :

http://www.youtube.com/watch?v=Zrp49y0u ... ZQ&index=1

I wystarczy w domowy sposób dać folię aluminiową na spód oraz lewy bok modułu w.cz ( czyli prawa ręka) i jest cisza i spokój ;)

Mifau coś wymyśli, tymbardziej, żę de facto wystarczy w każdą obudowę władować od środka blaszkę miedzianą 0.6mm albo i mniej i dać pady do podlutowania ekranu (jak to MK ma w swoim gps shield'dze).

A Max na maszcie ?? hmm bleee :/ Cała radość w tym że biorę na pole tylko aparaturę i model (walizkę mam na plecach z odbiornikami etc). a nie maszty etc. To już przerabialem z linkiem Janusza.
Artu

Post autor: Artu »

elektron pisze:A Max na maszcie ?? hmm bleee :/ Cała radość w tym że biorę na pole tylko aparaturę i model (walizkę mam na plecach z odbiornikami etc). a nie maszty etc. To już przerabiałem z linkiem Janusza.
Ni i "Robisz" lot na 30km, który trwa 2h...
Ciekawe, czy wytrzymasz z walizką na plecach :roll: :mrgreen:
Bo do kilku, kilkunastu minutowych lotów na 1-2km, to MAX nie będzie potrzebny :-P
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Najprosciej wrzucic MAX'a w metalowe pudelko (cos jak dragonlink) i problem z interferencjami w.cz. z elektronika radia znika.
Oczywiscie i tak chce zrobic moduly dedykowane.
Jednak "koszulkowcy" mozliwe, ze beda mieli problem i beda musieli ekranowac.
Moze od razu zrobic wszystko w zewnetrznych pudelkach? Co myslicie?


Aktualny progress wyglada tak, ze 80% prac jest wykonanych i pozostaje tylko:
1. pozbycie sie interferencji w.cz. z elektronika radia (to nie jest duzy problem i nie ma co demonizowac)
2. pozbycie sie widocznych w goglach zaklocen od radia (moze sie dac zalatwic filtrem low pass, lub "pulapkami" - narazie nie wiadomo)
3. produkcja dedykowanych pudelek

Cala reszta wyglada ok.
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

mifau pisze:2. pozbycie sie widocznych w goglach zaklocen od radia (moze sie dac zalatwic filtrem low pass, lub "pulapkami" - narazie nie wiadomo)
Dobra wspólna masa obu systemów i problem znika, udowodnione przez kilku kolegów w praktyce, z tego co pamiętam na TLRsie i Chainlinku...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Czyli kolejny argument za zewnetrzym pudelkiem...
Ktos przeciw?
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

60% zamowien to jr lub futaba , wiec chyba odpowiedz jest jasna.
I takie zalozenia byly od poczatku jako modul do nadajnika ,a nie modul do masztu
obawiam sie ze wiekszosc zamowien zostanie wycofana gdy bedzie to modul na maszt ,lub gdy bedzie sial po nadajniku jako modul.
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

mifau pisze:Czyli kolejny argument za zewnetrzym pudelkiem...
A mój od początku miał być koszulkowy bo i tak pójdzie na maszt.
Andrzej
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Nie sposób się nie zgodzić z Adaskiem. Jesli wersja pudełkowa, tzn że mocowania do aparatury po swojemu i wygląda a'la DL? Nie ma szans na plug & play?
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Adasko pisze:60% zamowien to jr lub futaba , wiec chyba odpowiedz jest jasna.
I takie zalozenia byly od poczatku jako modul do nadajnika ,a nie modul do masztu
obawiam sie ze wiekszosc zamowien zostanie wycofana gdy bedzie to modul na maszt ,lub gdy bedzie sial po nadajniku jako modul.
Smialo. Mi bez roznicy. To moje hobby, a nie interes (jak niektorym sie wydaje).
Sam preferuje 100mW.
Nie mowie o module do masztu,a o zewnetrznym module radia.
Prosze pamietac,ze podana cena jest orientacyjna,a jesli zajdzie potrzeba frezowania aluminiowych obudow futaby czy JR'a...to policzcie sami...;)
EDIT: (gotowe, ladne pudeleczka to >100PLN..."gotowe" to nie frezowane na zamowienie, a dostepne na rynku...do ktorych trzeba dostosowac plytke eleressa).
I proponowalbym nie byc igonorantem, tylko sprawdzic samemu....
Nie ma na rynku LRS'a o tak rownie powaznych funkcjonalnosciach i w tej cenie !!!!
Jesli komus sie nie podoba cena 200-300PLN, to sugerowalbym jednak skorzystanie z uslug konkurencji - bedzie przynajmniej jeden malkontent mniej ;-) Cheers :!: :-/
(i jeszcze raz powtorze....klienci czujacy sie "zobowiazani", to ci ktory wplaca w odpowiednim momencie..... pozostali na liscie to tylko informacja dla mnie ...ile sztuk jest wstepnie potrzebnych)
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Mifau to do mnie , ten malkontent ?
Jak Ci zalezy to juz moge zrezygnowac jak Ci nie pasuje
w sumie nawet nie pytalem ile kosztuje eleres Max a sie zapisalem
mialem 100mW jako koszulka , i mi sie nie podobalo .
Chce modul ktory zapne w nadajnik i bedzie to ladne , bo ladne oko cieszy .
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

może wyjściem z tej sytuacji jest zrobienie 3 wersji eleresa: koszulka, pudełko ala DL, i obudawa ala jr/futaba ? przy okazji cena od najtańszej wersji do najdroższej.
Jak dla mnie to pudełko ala DL jest najlepszym rozwiązaniem, bo i do masztu i do aparatury :-)
ODPOWIEDZ