GroundStation by Zbig&Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

misiekkk pisze:Czy jakiś fachowiec od anten może się wypowiedzieć ?
Fachowiec ze mnie nijaki ale... leżałem krzyżem i jestem winien mały drobiazg za moje herezje ;-) Poczytaj ze dwie strony od tego postu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=106280#106280
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Rurek pisze:
misiekkk pisze:Czy jakiś fachowiec od anten może się wypowiedzieć ?
Fachowiec ze mnie nijaki ale... leżałem krzyżem i jestem winien mały drobiazg za moje herezje ;-) Poczytaj ze dwie strony od tego postu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=106280#106280
Hmmm... to się zdziwiłem.
Ale w swojej antence chyba i tak przykleję plecki ze śrubkami... ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

PitLab pisze: Na razie nie mamy możliwości obróbki mechanicznej, więc sprawę wycięcia otworów w obudowie zostawimy Wam.
Wycinanie otworów pod wyświetlacze i gniazda mam opanowane. Nie przepadam za tą czynnością , ale z czegoś żyć trzeba. Najlepiej to frezować ale tylko przy dużych seriach. Przy małych to wyrzynarka w imadle i ręczne prowadzenie obudowy.
A pojedyncze to nawiercanie serii otworów i pilnik.

Damy radę :)
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

zbipok pisze:Najlepiej to frezować ale tylko przy dużych seriach. Przy małych to wyrzynarka w imadle i ręczne prowadzenie obudowy.
Dlatego uważam że dobrze będzie jeżeli kilka osób pracując niezależnie nad swoimi zestawami zbierze doświadczenia, przedyskutujemy to później i serię produkcyjną zrobimy pod kątem wycinania otworów w obudowie na frezarce.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Czytaliście co się porobiło na świecie?
Kongres USA debatuje właśnie nad całkowitym zakazem używania sytemu P&Z Groundstation na terytorium Stanów Zjednoczonych, argumentując to ryzykiem bankructwa rodzimych producentów systemów FPV/UWAV, oraz naruszeniem bezpieczeństwa narodowego.
Спецназ захватил уникальные фотографии
  секретнoго проектa последнего времени, под кодовым названием P&Z Groundstation.
Władze Rosji aresztowały grupę prominentnych oligarchów, podejrzewając ich o współfinansowanie projektu P&Z Groundstation miliardowymi kwotami, które zgodnie z obowiązującym prawem powinny zostać przeznaczone na łapówki dla kręgów zbliżonych do władzy. Majątki oligarchów zostały już skonfiskowane i rozparcelowane, a sami podejrzani do czasu procesu zostali prewencyjnie ukrycie w głębokiej tajdze.
Firma Samsung podała informacje o rozpoczęciu budowy nowej fabryki, której produkcja ma być w całości skoncentrowana na jednym urządzeniu: P&Z Groundstation. Jak informuje Prezes Firmy ta inwestycja ma zapewnić przewagę konkurencyjną i wzrost firmy w ciągu kolejnych kilkunastu lat
Władze Chińskiej Republiki Ludowo Demokratycznej wydały oświadczenie, w którym dementują jakoby ich supertajna jednostka 61398 zajmowała się włamaniami do serwerów na terenie USA. Według oświadczenia jednostka ta w całości jest zaangażowana jest w próby rozszyfrowania sposobu działania urządzenia o kryptonimie P&Z Groundstation. Projekt ten ma dla władz Chin najwyższy priorytet, gdyż bez chińskich klonów zagrożona jest cała gospodarka tego kraju.
A wszystko prze dwa niewinne zdjęcia :-)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

nie mogę się doczekać widoku anteny śledzącej mój model.. 8-)
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Ty sobie jaja robisz a mnie aż zmroziło jak zacząłem czytać.
Doobreee :lol:
Mirek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

a ja tam stawiam że małe skośne ślepka już powiększają fotki i rysują płytki. Proponuję też utajnić wszelakie rysunki i schematy żebyśmy szybciej nie kupili w HK niż u nas...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 lut 2013, 11:22 przez HIRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Artu

Post autor: Artu »

Celowo Zbyszek dał pierwsza fotkę "do góry nogami" :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Zbig pisze:Czytaliście co się porobiło na świecie?
Czyli to jednak prawda, GroundStation żyje.

Proszę jeszcze o fotki boczne ( z profilu ).
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

No ładnie, a miałem nie kupować ground station, skoro mam trackera iteepe, ale jednak oczywiście się skuszę. Wszystko przez ten zajefajny wyświetlacz.
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

Mam trackera AAT nawet jeszcze nie rozpakowanego, funkiel nówka :-) Ale chyba ja też się przerzucę na GroundStation by Zbig&Pitlab, bo widać że rewelacyjnie to wygląda :shock: BRAWO chłopaki i gratulacje.
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Czy po włożeniu karty pamięci SD będzie potrzebny do niej dostęp fizyczny? Chciałbym wykorzystać inna obudowę.
Zbyszek
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

zbipok pisze:Czy po włożeniu karty pamięci SD będzie potrzebny do niej dostęp fizyczny? Chciałbym wykorzystać inna obudowę.
Pewnie jakoś trzeba będzie ją odczytać, bo robienie odczytu karty przez USB czy cokolwiek innego to straszna rzeźba. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

To znaczy rzeźbą byłoby połączenie "urządzenia" i normalnego drive'a USB w jednym.
Ale być może sensownie (wydajnie) da się zgrać przez USB na dysk za pomocą FPV-managera - zobaczymy. Na Na początku (w pierwszej wersji) na pewno trzeba będzie przekładać kartę. Potem zobaczymy...
ODPOWIEDZ