Samolot lub Dron dalekiego zasięgu

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kubosh
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 lut 2013, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Samolot lub Dron dalekiego zasięgu

Post autor: kubosh »

Witajcie. Chciałbym zbudować drona lub samolot bardzo dalekiego zasięgu.
Zależy mi na tym aby zainstalować w nim nadajnik GPS i zrobić mu autopilota ( np podpiąć smartphone lub komputerek typu Raspberry Pi itp).

Chciałbym mu zaplanować trasę od punktu a do punktu b.

Powiedzcie mi czy mam się zainteresować silnikami spalinowymi czy elektrycznymi ?

Sprzęt byłby wykorzystywany na pustyni ( tak dobrze czytacie ) więc nie ma problemu zabudowaniami itp itd.

Jaki największy zasięg można uzyskać na jednym tankowaniu/ ładowaniu?

Do 10 tys pln mogę wydać
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Dyskusję, która się wywiązała wydzieliłem do tego wątku

Chętnych na merytoryczną dyskusję proszę tutaj (posty nie na temat będą usuwane)

Chętnych do OT zapraszam do wątku wydzielonego

edit:
Osoby, które poprzednio w tym wątku wypowiedziały się merytorycznie przepraszam za usunięcie ich postów i jednocześnie proszę o powtórzenie ich tu, w kontekście.
Ostatnio zmieniony czwartek 14 lut 2013, 00:12 przez krall, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Dobra, pacząc na to co napisałeś sensowniej było by wybrać samolot, a najlepiej motoszybowiec z jakimiś tam bajerami - np. panele słoneczne na skrzydłach (na takiej konstrukcji został pobity rekord świata coś ok. 100km.). Lecz zanim przejdziesz do budowania polecam, jak pewnie większość forum na sam początek symulator ;-) Czyli pobierasz jakiś symulator rc i kupujesz aparaturę na usb. (jak chcesz mogę Ci sprzedać za 50zł. na 100% działa z FMS). Potem latasz, latasz czytasz forum, latasz i kupujesz model Beta 1400 ale to pewnie za 2-3 miesiące ;-)
Konrad
ODPOWIEDZ