QuadCopter Ulotniony

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

QuadCopter Ulotniony

Post autor: RossiQ »

Witam.
Po wielu bojach i trudach ulotniłem mojego Quada. Nie obiło sie bez problemów bo urwałem podstawę z jednego ramiona, no ale dale jata.
Co do samego lotu to muszę przyznać, że jest bardzo niestabilny. FC jakie posiadam to ALL IN ONE PRO Flight Controller v2.0 z rctimer. Na razie wgrany standardowy soft. Jutor wgram ostatniego od Misia i sprawdzę co i jak.

Natomiast mam pytanie. Jak to jest z tym zawisem z Baro. W aux mam tą opcje włączoną i coś nie bardzo mi chcę trzymać wysokość. Pomijam fakt, że muszę mocno kontrować jego pływanie na prawo i lewo do przodu i do tyłu. Gąbka na baro zamontowana. No chyba,że to wina softu.
A może jest coś co muszę jeszcze zrobić może jakoś trymować ??

Jeszcze jedna czy znacie jakiś link do dokładnego opisu PID-ów ale nie w języku angielskim.
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

Nie ma polskiego dobrego tutka do PIDów, albo może ja napiszę: "trzeba zmieniać i sprawdzać jak lata" :-D Nadaje się? Nie? no to dopisze jeszcze:
P-odpowiada za to jak mocno i agresywnie zareaguje model na wychylenie, gdy następuje wycylenie
D-za upłynnienie ruchów przy zmianach wychylenia (jeśli wyobrazimy sobie wykrez zaeżności wycylenia od reakcji modelu, to z wykresu lini proste, robi krzywą ku punktowi 0.0
I nie wytłumacżę, ale jest to jak bardzo płytka pamięta wychylenie z ostatnich 5 pakietów danych.
--------------------------------------------------
EDIT: Mówiąc wychylenie koptera mam na myśli pocylenie platformy samoistne, lub jakieśtam wymuszone w każdy sposób inny niż drążkiem. Za zmiękczenie reakcji na drążki jest DR/Expo na apce, lub inny parametr w kontrolerze lotu. W Mk jest to stic input P i D a jak w mwc to eni wiem
--------------------------------------------------
Miota nim jak szatan pewnie dlatego, że:
1) masz nieskalibrowane ESC
2) masz ŹLE (albo nie masz wcale) ustawione PIDY

W trybie baro wisi jak masz gaz na połowę. no ale połowa na pace to niekoniecznie połowa w MWC. Musisz endpointami dostroić drażki do kontrolera lotów.
No i w trybie baro będzie pływał lewo prawo przód tył, bo baro odpowiada za wysokość, nie położenie ;)
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Regulatory mam takie RCTimer SK ESC 30A Brushless Motor Speed Controller

Trzeba je jeszcze jakoś programować ??
Co do PIDów to się zgodzę bo są nie tykane. Choć teraz wgrałem z softem do Misia i nie wiem czy pidy też się zmieniają.
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

Najlepiej przerób regle na fast PWM i skalibruj ich max i min gaz z MWC. Jest w MWC opcja kalibracji esc.

No a takto stroimi pidy raz dwa!
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
swistak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 18:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: swistak »

Potwierdzam to co kolega eF-Pe-Fał napisal.
Przerob regle na fast ja przed przerobka bujalem sie z pidami jakies 2-3 miechy.
Jak zobaczylem na zlocie co daje fast pwm odrazu po powrocie siadlem do przerobki regli.
Teraz lata bez kombinowania pidami itd wszystkie problemy jak reka odjol
Jesli cos dziala, to lepiej nie ruszac :)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

eF-Pe-Fał pisze:Nie ma polskiego dobrego tutka do PIDów
Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem , P.I.D.'y - o co kaman?
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

OK chciałbym to zrobić a ktoś wie jak to to zrobić na tych SK30A?? Bo jakoś w MWC tego nie widzę.

PS
Czy to PWM to to samo co timing w regulatorze ??
ODPOWIEDZ