Jaki silnik do hexy ?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

ECO400 pisze:może trzeba łożyska naoliwić? W emaxach to pomaga.
Czy ty żartujesz ?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Niby dlaczego? Ja co jakiś czas oliwie łożyska olejem maszynowym i bardzo dobrze się to sprawdza.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja dręczę RCTimery ale krótko więc na werdykt odnośnie jakości/wytrzymałości trochę trzeba będzie poczekać. Jakościowo wyglądają lepiej niż te małe Emax'y a i cena nie powala.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja też na RCtimerach jadę....może w ich kwestii wypowie się silna grupa która je na naszym gruncie zaszczepiła?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

i ja tez krece rctimerami. lekko ze mna nie maja a jak na razie zadnych uwag negatywnych nie mam.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Uzywam "na codzien" turnigy 2213/22 i juz zniszczylem wszystkie lozyska - a smigla wywazone i oski proste. Od samego krecenia (a bylo go bardzo duzo) padly.
To kolejny chinski silnik, ktory nie wytrzymal "nalotu".
Mam podejrzenie, ze chinszczyzna jedzie w kazdym silniku na tych samych lozyskach.

Podsumowujac.... Robby Roxxy, albo AHM. Inne silniki dla mnie nie istnieja ;-) (i na pewno nie moglbym sobie pozwolic na tanie, chinskie silniki - nie stac mnie po prostu)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No widzicie, trzeba bylo dac za 2213 20$ a nie 13$ to nie mielibyscie problemow :) U mnie w hexie lataja i raczej zlego slowa na razie nie moge powiedziec. Kupilem je jednak gdy byly duzo drozsze - chodzą super płynie... najwidoczniej zaoszczedzili, rowniez na łożyskach.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:No widzicie, trzeba bylo dac za 2213 20$ a nie 13$ to nie mielibyscie problemow :) U mnie w hexie lataja i raczej zlego slowa na razie nie moge powiedziec. Kupilem je jednak gdy byly duzo drozsze - chodzą super płynie... najwidoczniej zaoszczedzili, rowniez na łożyskach.
Dokladnie mam tez takie odczucia...
Ze z czasem minimalizacja kosztow u chinczyka powoduje upodlenie jakosci.
Dokladnie to samo bylo z 2822, ktore u Diema chodza bodajze do dzisiaj, a moje silniki juz przyszly z uszkodzonymi lozyskami :oops: (mialem ich ok 10 sztuk. tylko jeden byl ok, ale...spalil sie)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wiesz co, te 2822 chodzą bez problemu, tylko brakiem łożysk ja sie w ogole nie przejmuje. Ba, nawet material hd kilkukrotnie na nich krecilem przeciez :) Tutaj watpie, ze mogla pogorszyc sie ich jakosc :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

No, bo gorzej juz byc nie moze ;-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Diem ale przyznaj że hexą stosunkowo mało latasz
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Leżała od marca, ale ostatnio jest dosc troche ekspoatowana - z duzym obciazeniem.

edit. w gwoli scislosci - na silnikach ktore mam w hexie latalem rowniez pierwszym moim quadem (przelozylem silniki) wiec jakby Ci to powiedziec... troche polataly :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Spoko przecież większość ludzi na początku nimi latali ale tak jak mówisz kiedyś robili lepsze
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

No widzicie, trzeba bylo dac za 2213 20$ a nie 13$ to nie mielibyscie problemow
też zauważyłem że pierwsze silniki turnigy były znacznie lepiej wykonane.
mam prawie 3 letniego 2203 do schocka którego kupiłem zaraz po tym jak się pojawiły. mimo dużego nalotu i wielu gleb na hali jest w idealnym stanie.
kupiony w tamtym roku identyczny 2203 nie jest identyczny. wyszedł z innej fabryki albo ze zużytych maszyn bo są niewielkie różnice w wymiarach i do tego ma parszywe łożyska.
Moje 2213 o które się kiedyś z Diemem pokłóciłem po wypakowaniu z pudełka miały taki luz że bałem się zakładać do ostro katowanego modelu.

Wyjątkiem są te czarne serii sk które są wg mnie zdecydowanie lepiej wykonane i z lepszymi łożyskami.
Je można polecić
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

slawko_k pisze: Moje 2213 o które się kiedyś z Diemem pokłóciłem po wypakowaniu z pudełka miały taki luz że bałem się zakładać do ostro katowanego modelu.
Nie pamietam :) Mimo wszystko, z 2213 i 2217 nigdy nie mialem problemow - z tym że za 2217 tez dalem 20+$...
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ