Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Rurek »

W związku z często wznawianą dyskusją na temat "W czym trzymać LiPo w trakcie ładowania?" polecam poniższe filmy i od razu na pierwszy, heh ogień - zdjęcie najlepszego rozwiązania:
KASETKA NA PIENIĄDZE, na alledrogo za kilkadziesiąt zł
Obrazek
A tutaj demonstracja poszczególnych rozwiązań, w tym przereklamowanych i do niczego nie nadających się "toreb LiPo"


infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Pierwszy film jest nie wiarygodny, widać, że pierwsza cela od dna nie paliła sie dopiero później ja przedziurawił. Jak patrzę na ten pożar i swój pożar to widzę różnice i to dużą. Pożar powstały podczas ładowania wygląda inaczej, zanim wybuchnie już mocno są rozgrzane wnętrzności i temperatura jest okrutna, na filmie gość przebił śrubokrętem i od razu wybuchło i zapaliło się płomieniem, ta bateria nie zdążyła sie jeszcze rozgrzać, nic dziwnego że desce na której stała kasetka nic sie nie stało

Zobacz co się stało gdy bateria spadła mi na podłogę, leżała na niej nie dłużej niż 20s. Przyjrzyj sie temu zdjęciu, panel jest zwęglony aż popękał ... gdyby miał tą baterię w kasetce na pewno został by ślad na blacie...

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wiem że masz traumę ale nie pisz że film jest niewiarygodny bo jeszcze ktoś pomyśli że jest zmanipulowany ;-)
Oczywiście że każdy człowiek co ma trochę oleju w głowie będzie trzymał kasetkę na niewrażliwej na ciepło i niepalnej powierzchni.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Wiem że masz traumę ale nie pisz że film jest niewiarygodny bo jeszcze ktoś pomyśli że jest zmanipulowany ;-)
Oczywiście że każdy człowiek co ma trochę oleju w głowie będzie trzymał kasetkę na niewrażliwej na ciepło i niepalnej powierzchni.
Do kasetki trzeba dorobić nóżki, wywiercić w dnie cztery otwory, przełożyć dłuższe śrubki, zacisnąć nakrętkami i mamy dystans powietrzny, kilkucentymetrowy nad blatem....

Kasetki już mam ;-)
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Skoro przyklejony - to może uwiecznić rozwiąznie proponowane przez IwanM'a:
IvanM pisze:To robiło się kiedyś jeszcze inaczej.
Nad pakietem na siatce kładł się worek foliowy z piaskiem. Jeśli się pali - worek się szybko przepala i sypiący się piasek ogień udusi.
szymon1
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 19:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szymon1 »

Ja osobiście tą czynność wykonuje w doniczce ceramicznej :-D
Artu

Post autor: Artu »

Myślę, że ostrzeżeń nigdy za dużo: Pożar lipola Obrazek
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

To gorzej niż pech... Dobrze że się całe auto nie zchajcało
Pozdrawiam Daniel
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Ja po ostatnich przygodach Rayforda uporzadkowałem nieco temat przechowywania li-poli. Podwójne zabezpieczenie żeby spać spokojnie:

Obrazek
Obrazek

Na razie trzymam to na posadzce cementowej, ale docelowo będę chciał je trzymać blisko modelarni, więc planuje zrobić na ta skrzynkę bunkier z cegły szamotowej, takiej jaką używa się do wykładania komory paleniskowej kominków ( 2 zł/szt w Castoramie).
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Można też po prostu zrobić taką skrzyneczkę z korka ;-)
Konrad
Artu

Post autor: Artu »

Korek jest materiałem "samo-gasnącym", ale jednak się pali...
Tak, oglądałem program o facecie w skrzyni z korka :mrgreen:
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Artu pisze:Korek jest materiałem "samo-gasnącym", ale jednak się pali...
Tak, oglądałem program o facecie w skrzyni z korka :mrgreen:
Ja nie oglądałem, to nie wiem o co chodzi, ale musiałby być gruby ten korek. Ja chcę to wszystko wpakować jeszcze w szamot, bo chodzi też izolację od łatwopalnych materiałów. Bunkier ma stać w domu na poddaszu i musi być mega bezpieczny. Zresztą widzieliście jaką dziure wypala li-pol w desce.
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Artu pisze:Tak, oglądałem program o facecie w skrzyni z korka
Przejrzałeś mnie na wylot :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Konrad
Artu

Post autor: Artu »

semento pisze:Zresztą widzieliście jaką dziure wypala li-pol w desce.
I widzieliśmy również, że po "odpaleniu" liopl-a w kasetce, nawet się deska nie zagrzała za mocno :mrgreen:
Chyba jednak nieco Przesadzasz z wielokrotnością zabezpieczeń, ale... to jest Twój strych :-P
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Artu pisze:
semento pisze:Zresztą widzieliście jaką dziure wypala li-pol w desce.
I widzieliśmy również, że po "odpaleniu" liopl-a w kasetce, nawet się deska nie zagrzała za mocno :mrgreen:
Chyba jednak nieco Przesadzasz z wielokrotnością zabezpieczeń, ale... to jest Twój strych :-P
I widzieliśmy że palił się jeden li-pol, całkiem malutki. Ja buduję JEDEN bunkier na wszystkie moje li-pole. Jak się zajarają wszystkie od jednego felernego, to ognisko będzie nieco większe. Wolę żeby się spaliły wszystkie pakiety, niż jeden dom. Sam Artu wrzuciłeś ostatnio link z pożaru w samochodzie. Moja reakcja, być może jest nieco przesadzona, ale umieszczając informację o pożarze chyba chciałeś takich odzewów, a nie taniej sensacji?
Tak jak mówisz - to mój strych, ale p... strych, za ścianą śpi cała moja rodzina.

W mojej opini to przesada w zabezpieczeniu jest wtedy kiedy nakładasz trzy prezerwatywy na raz, ale nie jeśli chodzi o otwarty ogień w domu.
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
ODPOWIEDZ