Rurkokopter ulotniony :-)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Diodę musisz dostosować do potrzeb oczywiście.
Kondesatory... :-) tak ze 35 lat temu to potrafiłem na wygląd ocenić rodzaj ale teraz po prostu w sklepie pokazałem schemat, dali co trzeba, zlutowałem nie pytając o rodzaj, przepraszam :-)
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

A czy ta dioda to nie zasłaba? Katalogowo do 500mW mocy przenosi....a ja mam nadajnik 800mW i kamerka jeszcze z 50mW łyknie....
Moc diody to iloczyn jej prądu przewodzenia i napięcia na niej. Moc nadajnika to iloczyn napięcia na nim i jego prądu. Więc są to całkiem inne moce i nie ma ich co porównywać.
1n4148 ma katalogowy prąd ciągły 200mA więc to ją dyskwalifikuje do tego zastosowania.
Lepiej prostowniczą 1A założyć.

Tylko pamiętaj że dioda obniży o ok 0,7-0,8V napięcie więc nadajnik i kamera mniej dostaną i może sie okazać ze stracisz wideo zanim pakiet się rozładuje
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

slawko_k pisze:...........

Tylko pamiętaj że dioda obniży o ok 0,7-0,8V napięcie więc nadajnik i kamera mniej dostaną i może sie okazać ze stracisz wideo zanim pakiet się rozładuje
Też o tym myślałem czyli zaczynają się schody ;-) nic to - zrobię na próbę każdy układ z podanych (dzięki Panowie!!!!) i zobaczymy jak się FOX i Sony sprawuje przy 10v pakietu czyli 9,2 na sprzęcie....jak będzie kicha to stepup trzeba będzie wysmarować.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

jak będzie kicha to stepup trzeba będzie wysmarować.
obawiam się ze z nim możesz mieć większy kłopot niż masz teraz.
na razie kombinuj z filtrami
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Znalazłem na szybko parę minut i skleciłem pierwszy z listy, Mifauowy odkłócacz z drobnym modem ;-)
DZIAŁA WYŚMIENICIE! tzn zero zakłóceń na świeżym naładowanym pakiecie. nie miałem czasu obadać jak będzie przy 9,9v czyli alarm baterii, czy wizja nie spadnie bo dioda obniża napięcie idące do FPV, akurat ta moja podobno o 0,5V (nie mierzyłem - tak określił handlarz z wolumenu).
W każdym razie poniższy schemat działa w temacie odkłócania. Jak zajeżdżę pakiet to dam znać co się dzieje przy niskim napięciu baterii.
Załączniki
odkluczac_RRQ.JPG
odkluczac_RRQ.JPG (10.13 KiB) Przejrzano 4487 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:bo dioda obniża napięcie idące do FPV
Dlawik tez powoduje spadek napiecia (i tez w wartosciach dostrzegalnych).
Awatar użytkownika
jawor
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 12:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jawor »

Mi taki układ "zjadł" ok 1V napięcia, w przypadku 12Vowego zasilania kamery/nadajnika i rozładowanej baterii może to stanowić nie lada problem...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rurek pisze:... Jak zajeżdżę pakiet to dam znać co się dzieje przy niskim napięciu baterii.
A więc zajeździłem parę pakietów no i....rewelacja :lol:
Przy 9,9V (alarm baterii w rurkokopterze) żadnych oznak lipy.
Dopiero jak jest naprawdę zdechnięty, ok. 8V na pakiecie (czyli pewno ok 7V zasilania FPV ale nie mierzyłem, nie chciało mi się dostawać do gołych drutów) pojawia się "mora" od kamery - przetwornik CCD nie wyrabia, ma za mało woltów i efekt jest taki jakby kto pończochę na obiektyw założył.
Natomiast nadajnik w ogóle nie krzaczy, oczywiście testy robiłem w zasięgu wzroku, pewno dalej jest słabiej ale do kopterowych zastosowań i mojego konkretnego przypadku zaimplementowana instalacja odkłóceniowa działa tak jak chciałem i za to wszystkim podpowiadaczom dziękuję!

Edicao: dla analityków MK, załączam oscylogramy. Ja tam nic z tego nie kumam ale może któryś z Was, geniuszów ogarnie o co może chodzić z tym delirium rurkokoptera.....
Zauważyłem że przy ostrej windzie (max gazu) a także przy ostrym schodzeniu tych wibracji nie ma. Szczególnie pięknie czuć i słychać ;-) jak idzie ostro w górę, pełen fun, zero wibracji, jak po szynach. Szkoda że tylko po 3 sekundy ;-) bo w ogródku nie latam FPV i nie chcę uciec za wysoko....
Załączniki

[Rozszerzenie zip zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie zip zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie zip zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja tam slaby w analizowaniu jestem, misiek sie pozniej przyjrzy ale.... widze ze kazdy czujnik dostaje po dupie, zarowno acc jak i gyro. Dosklonale widac rowniez, że silniki reaguja na to co czujniki łyknely. Stawiam na mocowanie plytki.

btw. Czy Ty w koncu probowales bez pudelka latac? Zarowno bez dolu jak i gory?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kurde przenosisz te posty że nie nadążam za Tobą ;-)

tak, było latane bez pudełka dołu i góry. bez zmian.
W niedzielę może ktoś będzie latał w Wieliszewie koło 11am? podjadę z kopterkiem...to na razie wszystko co mogę zrobić bo nie mam czasu go rozbebrać i zmienić mocowanie FC do ramy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Łojeżu :shock: Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nie mogę sobie nawet wyobrazić jak coś takiego mogło powstać :!:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:Łojeżu :shock: Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nie mogę sobie nawet wyobrazić jak coś takiego mogło powstać :!:
Mówisz o moim biednym kopterku czy o oscylogramie ?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

:mrgreen:
Raczej o tych wykresach.
Zrób no screenshota z zagładki GYRO w ustawieniach.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Miś'iu nic nie zmieniałem z tego co ustawiłeś. Jest standardowy zestaw No3 "beginner".
Wieczorem może być skrinszot z każdej zakładki jeżeli potrzeba.

Edicao: chciałeś zdjęcia mechaniki....jest toczka w toczkę w/g tego poglądowego manuala już go dawałem w tym wątku na pierwszej stronie ;-)
Jedyna zmiana to podkładki z gumo-gąbki z obu stron FC oraz między płytką pośrednią a tuleją dystansową.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

I dla tego chcę screenshota, bo nie jestem za siebie na 100% pewny :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ