eLeReS-MAX

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

eLeReS-MAX

Post autor: mifau »

eLeReS to juz nie jedno urzadzenie, a cale srodowisko ktore od okolo roku staramy sie tworzyc i rozwijac.
Srodowisko to, to kompletny system sterowania modelami RC.
Aktualnie w sklad systemu wchodzi nadajnik (100mW), odbiornik, antena sledzaca, wyswietlacz LCD, oprogramowanie konfiguracyjne umozliwiajace m.in. dostosowanie parametrow pracy systemu, aktualizacje (on-line) oprogramowania,...

Dotychczas modul nadajnika i modul odbiornika oparte byly na jednej plytce PCB.
Dzieki mozliwosci aktualizacji oprogramowania w module, mozliwe jest wykorzystanie modulu jako odbiornik, jako nadajnik lub jako modul anteny sledzacej. Mamy zatem jeden modul potrafiacy spelniac 3 funkcje!

Od okolo miesiaca pracujemy nad stworzeniem nowego elementu systemu eleres.
Jest to eLeReS MAX. Nadajnik o 10-krotnie wiekszej mocy nadawania niz standardowy modul eleres.
Uzytkownicy 100mW systemu eLeReS moga pochwalic sie rekordami przelotow rzedu 5km i wiecej.
Wieksza moc oznacza mozliwosc bicia jeszcze powazniejszych rekordow odleglosci, ale rowniez gwarantuje zwiekszone bezpieczenstwo uzytkowania systemu.

Oprocz faktu zwiekszenia mocy w dedykowanym module nadajnika, co powoduje zwiekszenie zasiegu, celem jest stworzenie kompletnego systemu plug&fly.
To wlasnie koniecznosc podlaczenia w nadajniku doslownie 3-ch przewodow (typowy przewod serva) powodowala dotychczas u uzytkownikow wrazenie komplikacji systemu.
Bylo to oczywiscie mylne wrazenie, poniewaz wiekszosc systemow eLeReS opiera sie na zewnetrznych modulach, ktore musza byc podlaczone do aparatury w identyczny sposob.
Niemniej jednak, w celu minimalizacji stopnia komplikacji przy uruchomieniu systemu, tworzymy 3 wersje dedykowanych modulow nadawczych.
Jest to wersja przeznaczona dla standardu modulow RF w aparatuchach FUTABA, oraz JR. Trzecia wersja jest tzw. wersja koszulkowa, ktora umozliwia instalacje wewnatrz dowolnej aparatury generujacej sygnal PPM.


Wiecej informacji: http://eleres.net



--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tematem zbiorowego zamówienia jest moduł nadawczy eLeReS-MAX (ewentualnie sama płytka+zaprogramowany bootloaderem procesor i modul RF), to jest nadajnik eleres wyposażony w moduł RF o mocy 1W.
Urządzenie może pracować tylko jako nadajnik, nie ma możliwości zgrania do niej softu odbiornika.
Temat ten dotyczy tylko nadajnika eleres max.
Odbiornik dostepny jest w sklepie cyberdrones lub kontaktując się z użytkownikiem mifau.

Docelowo planowane są 3 wersje:
- w obudowie Futaba / Hitec
- w obudowie JR/Graupner (m.in Turnigy 9x, 9XR)
- w koszulce termokurczliwej (no do zabudowy wewnątrz radia lub montażu na maszcie).

Planowany jest przełącznik mocy nadawania:
- minimum (skonfigurowane w aplikacji eleres_conf)
- średnia moc (400-600 mW w zależności od tego jak da się wysterować moduł nadawczy)
- max, czyli 1W

Cena na razie jest płynna i planowana na 200-250 PLN w zależności od wersji (rzecz jasna może ulec zmianie, m.in. w zależności od ilości chętnych).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualny prototy PCB w pudelku futaby:

Obrazek

Pogladowe przedstawienie rozmieszczenia elementow zewnetrznych:

Obrazek

(poniewaz jest to dopiero prototyp, to nalezy przyjac, ze wyglad i rozmieszczenie elementow moze ulec zmianie)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

LISTA ZAMOWIEN NA TX 1W eLeReS:
1. elektron - Futaba
2. HIRO - koszulka
3. Adasko - JR
4. Lukisek - Futaba
5. Cobra - koszulka
6. Verid - Futaba
7. esamolocik - Futaba lub koszulka
8. Stolarz - koszulka
9. macieq - JR (najlepiej)
10. Yazutsu - koszulka?
11. Rex - koszulka + ew. dodatkowy modul RF
12. arctus1 - koszulka
13. Madfly - DIY (czyli PCB+CPU) + moduł RF
14. Rurek - koszulka
15. Kwasiu - DIY (czyli PCB+CPU)
16. krzysztof21 - DIY (czyli PCB+CPU) + modul RF
17. JasQ - DIY (czyli PCB+CPU) + modul RF
18. Artu - 1 x JR + 1 x koszulka
19. mikas - koszulka
20. august - JR
21. Royce - JR
22. Fodzio - JR
23. woyu - koszulka
24. adamm - JR
25. matrix30-78 - koszulka
26. slydudi - koszulka
27. remix - JR
28. ANDYXYZ - koszulka
29. tomcio922 - DIY (czyli PCB+CPU) + modul RF
30. in4fan - JR
31. Ptasiek - koszulka
32. profesor - DIY (PCB+CPU) + moduł RF
33. krzysiek3d JR
34. chessus - JR
35. bluuu - koszulka
36. pawlo - koszulka
37. starszy - koszulka
38. qubanek - koszulka
39. tombrzus - koszulka
40. marbalon - koszulka
41. JaneczekB - JR
42. mkrawcz1 - 3x DIY (samo PCB - sytuacja wyjatkowa)
43. ci3jk4 - JR
44. marek_ - JR
45. pikasiak - JR
46. zbipok - FUTABA
47. losieeek - JR
48. rooling - JR
49. Strzyga - JR
50. gazor - 2x koszulka
51. simek2000 - koszulka lub futaba (zalezy od ceny)
52. waszka - koszulka
53. misiekkk - JR
54. kaczmarsky - JR
55. databank - JR
56. piotrn28 - JR
57. konrad_p - FUTABA
58. rycerz100 - 2 x koszulka
59. Grzechu - JR
60. g.p - JR
61. zybyzy - koszulka (lub FUTABA)
62. PROTON - DIY (czyli PCB+CPU) + modul RF
63. loko3126 - JR
64. Darek.F - koszulka
65. yay - JR
66. Lechu - JR
67. Agatom - koszulka
68. kiepuri - JR
69. KiT - FUTABA
70. kefir - FUTABA
71. jaco - koszulka
72. Szymon - koszulka

73. mzyla - 1x FUTABA + 1x JR
74. dalen - koszulka (lub JR - w zaleznosci od ceny)
75. karwas - koszulka
76. wjacek - FUTABA (lub ew. koszulka)
77. ciperu - JR
78. Marek_D - 2x koszulka
79. shaggee - JR
80. Andrzej_P - JR (ew. koszulka)
81. platino2b - JR
82. ZiMi - FUTABA
83. Jantar - FUTABA
84. piotr.p - koszulka
85. CzaRoman - JR (ew. koszulka)
86. marceli - FUTABA
87. mounter - JR
88. reastdignity - JR(ewentualnie koszulka zależy od ceny)
89. Qmar - FUTABA
90. gizmo5418 - JR
91. Kitsibas - JR
92. Tata Balirc - FUTABA

100. ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lut 2013, 10:49 przez mifau, łącznie zmieniany 39 razy.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Pamiętaj o jednym: skoro ktoś Cię podrabia, to znaczy, że uznał, że warto ;-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

mkrawcz1 pisze:Pamiętaj o jednym: skoro ktoś Cię podrabia, to znaczy, że uznał, że warto ;-)
W sredniowieczu takie podejscie (kopiowanie) bylo najwyzsza forma okazywania podziwu ;-)
Jedna...nie mnie podrabiaja, a turka. Ja place kopiowaniem za chec zdobycia zainteresowania (kompatybilnosc sprzetowa z OLRS) - co zreszta bardzo szybko okazalo sie bezsensem. Zadnych wiecej kompatybilnosci :mrgreen: :mrgreen: (co nie Mis? :mrgreen: )
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Mifau, nie lepiej zaoferować soft eleres'a dla pomarańczowego OpenLRS za drobną opłatą?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wtedy ktoś mógłby sobie ubzdurać że Mifau zapewnia support dla HK i jeździć po nim gdy takiego supportu nie otrzyma.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

To akurat kwestia umowy licencyjnej.
Nikt się nie czepia M$, że mu Windows łapie zwiechy z powodu padniętego RAMu...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

mifau pisze:
Mialem czas na gruntowne przemyslenie problemu piractwa i doszedlem do wniosku, ze techniczna walka "po fakcie" z tym zjawiskiem, nie ma sensu.
Też to zauważyłem, tym bardziej, że masz dość małe pole do popisu w kwestii walki "po fakcie".
mifau pisze: Z technicznego punktu widzenia, jest mozliwosc dokonania pomiaru niektorych parametrow (np. pojemnosci).

No tak, obecnie to jedyna różnica którą można by zmierzyć względem innych płytek, jednak to dość ryzykowna forma zabezpieczenia - przyłoże palec do ścieżki i pojemność się zmieni, zresztą zmienia się też pod wpływem wielu czynników. Nie mam doświadczenia w kwestii odpowiedniego odfiltrowania pojemności, by stwierdzić czy ta medoda odróżnienia oryginału od kopii byłaby skuteczna (mam na myśli procent false-positive i na odwrót). Zauważ, że DIY eLeReSy z PCB kupionych w Cyberdrones mogą się nieco różnić elementami (np. zakresem tolerancji dla pojemności kondensatorów), bo każdy sobie lutował co tam miał w domu (ja np. użyłem innego kwarcu i regulatora, bo identycznych jak w specyfikacji eLeReSa nie było na stanie akurat w tme), a te płytki też są oryginalne, bo oficjalnie kupione.
mifau pisze: Nie zapominajmy tez, ze uzytkownik jest skazany na moj (Macka) konfigurator. To daje naprawde duzo mozliwosci i umozliwia wprowadzenie wielu ograniczen "post factum".
Zgoda, pod warunkiem, że odróżnisz podróbbki (pomiar pojemności, to chyba nie najlepszy pomysł jednak..).
mifau pisze: MatManiak....
Twoje przemyslenia (bardzo rozsadny glos w tym zamieszaniu!) byly chyba kluczowe w podjeciu tej decyzji i dlatego odnoszac sie do Twoich obaw powiem tak.
Jezeli przez chinszcyzne pojawi sie jakis zauwazalny spadek sprzedazy eLeReS'ow...to projekt z cala pewnoscia zostanie zakopany (bo jaki to bedzie mialo dla mnie sens? pracowanie nad czyms, co nie pozwoli mi na budowanie nowych prototypow innych urzadzen - bo o to zawsze chodzilo).
To raczej oczywiste - pracowałeś nad firmware, bo on przynosił profity w postaci sprzedaży płytek - sam kupiłem (samo PCB co prawda), bo widziałem że to obecnie najlepiej wspierany i rozwijany projekt linku RC. Jeśli nikt nie będzie kupował Twoich płytek, to projekt umrze śmiercią naturalną... niestety, ale tak może być, bo już wszyscy się rzucili na orangeRX :( Doskonale Cię rozumiem, że niemiałbyś po co dodawać nowych funkcji do eLeReSa, jeśli niemiałbyś sprzedaży. Liczę jednak, że projekt będzie rozwijany najdłużej jak tylko to możliwe, bo ma duży potencjał - narazie przebijasz parokrotnie tureckiego openLRS i tym samym orangeRX z HobbyKinga, a to brzmi dumnie!
mifau pisze: Powstanie nowy. Na innym procesorze, z innym modulem RF (a fajne ostatnio znalazlem....), niekompatybilny i od razu slabo podrabialny. Nie beda tez udostepniane zadne hexy.
Zapewne stm32 ;) Szkoda, bo narazie atmega328p spokojnie daje radę i jeszcze parę rzeczy można dorzucić do kodu... no ale wiem wiem... po co, jak można stwierdzić, że nowy moduł będzie 3x lepszy (a przy okazji niekompatybilny i lepiej zabezpieczony) i zarobić drugi raz, na sprzedaży kolejnych modułów. Inny moduł RF? Fajnych jest dużo, ale kluczowa jest cena ;) Fajny jest RFM23BP, czyli ten sam co w openLRS v3 - ma moc 1W, a jest kompatybilny z RFM22 (kod openLRS działa bez modyfikacji) na poziomie software, tylko budową się różni. Do kupienia za ~$12 na aliexpress/alibaba ;)
mifau pisze: Dzialac bedzie, im wiecej chetnych, tym taniej....moze do tego stopnia, ze nie bedzie trzeba robic tego samemu (bo nie bedzie to mialo sensu przy odpowiedniej kwocie).
No, jakbyś ustalił jakąś mniejszą marżę niż ponad 50% jak w obecnym eLeReSie, to myślę, że więcej osób by kupiło... bo obecnie spory sens ma lutowanie eLeReSa samemu, kupując wyłącznie PCB (i tak też zrobiłem, bo policzyłem, że samemu złożę go spoooro taniej).

Rynek już znasz, wiesz jaką miałeś sprzedaż, więc jesteś w stanie określić na ile sztuk możesz się porwać przy robieniu kosztorysu nowego urządzenia.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zadnych wiecej kompatybilnosci :mrgreen: :mrgreen: (co nie Mis? :mrgreen: )
No popatrz, a nie dalej niż tydzień temu Cię opierdalałem że się kurczowo trzymasz kompatybilności (przy okazji innego projektu)... Oświeciło :!: :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
PROTON
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2011, 20:03
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: PROTON »

Jak już to lepiej wprowadzić zabezpieczenia do konfiguratora. Np. sprzedawać klucz który odblokuje jego pełną funkcjonalność, bez niego można tylko np. zbindować, wgrać firmware i przywrócić ustawienia fabryczne.
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

PROTON pisze:Jak już to lepiej wprowadzić zabezpieczenia do konfiguratora. Np. sprzedawać klucz który odblokuje jego pełną funkcjonalność, bez niego można tylko np. zbindować, wgrać firmware i przywrócić ustawienia fabryczne.
Acha, i jak rozumiem, wszyscy którzy dotychczas kupili eLeReSa będą musieli kupić klucz, bo inaczej stracą funkcjonalność którą już mieli? Słaby pomysł.. może wysłać klucz na maila wszystkim tym, którzy kupili eLeReSa dotychczas? To wszystko kiepskie pomysły i tak jak już podsumował to mifau, zabezpieczanie tego na siłe "po fakcie" jest bez sensu. No ale nic nie jest stracone, bo widzę, że to nie ostatni projekt mifau i misia, a poprzez sprzedaż eLeReSa wiele się nauczyli.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Artu

Post autor: Artu »

MatManiak pisze:może wysłać klucz na maila wszystkim tym, którzy kupili eLeReSa dotychczas?
Z tym nie będzie problemu, bo jestem akurat w posiadaniu takowej listy z "zakupu forumowego" :-)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Artu pisze:
MatManiak pisze:może wysłać klucz na maila wszystkim tym, którzy kupili eLeReSa dotychczas?
Z tym nie będzie problemu, bo jestem akurat w posiadaniu takowej listy z "zakupu forumowego" :-)
Ta, i wiesz też kto komu odsprzedał eLeReSa w dziale giełda, a może poza działem? Jeśli takowy klucz licencyjny nie był dystrybuowany w momencie pierwotnej sprzedaży, to naprawienie tego i dosyłanie klucza, może być kłopotliwe, ze względu właśnie na możliwość odsprzedaży itp. Już pomijam fakt, że można by zdobyć klucz kupując same PCB, a używać konfiguratora do innej "nielegalnej" kopii (orangeRX itp).
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

I widzicie tacy z nas Polacy za 30 zł ch.. strzelił cały projekt nowych kupował nie będę bo po co mam 12 szt obecnego projektu i po roku następne 1,5k mam inwestować ??? tyle w auto z opłatami nie wkładam w sumie to moje auto warte tyle nie jest :mrgreen: a mogło być tak pięknie stabilizacja diversity .Ale po co ważne że w HC 30 zł taniej i ile tych odbiorników macie po 30 - 40 że liczy się każda złotówka .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Panowie, bez przesady i darcia szat prosze. To ze hobbyking wprowadzil klona openlrs to niczyja wina, nikt tez nie kaze go kupowac. Ja akurat zakupilem, robie publiczny test co nie znaczy, ze bede go potem uzywal. Kupilem 3 oryginalne eleresy.
Nie badzmy rowniez hipokrytami, eleres bazowal na openlrs, druga sprawa to nikt nie kaze wam kupowac w hc, mozna w Polsce, jednak lepiej sciagnac regle za 6$ i przeprogramowac, to jest ok, a przeprogramowanie orangelrs juz nie ok?

Wspierajcie projekt jak mozecie, moze byc nawet zrzutka na nowsza wersje fw po ustaleniu listy ficzerow tak tez funkcjonuja niektore projekty ze swiata open source.

od tego, ze Chiny staly sie fabryka swiata juz nie uciekniemy.

Rozumiem, ze liczyliscie iz nikt nigdy nie zauwazy eleres czy tez openlrs i nie zacznie go produkowac??
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Mifau, a może po prostu zapytać HK, czy są zainteresowani FW (jakby nie było lepszym od openLRS) w zamian za opłatę paru $ od szt.? Z tego, co piszą, dla np. twórcy KK odpalają "royalty fee"...
Dodatkowo za darmo ogólnoświatowa promocja twórcy :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
ODPOWIEDZ