DIY Headtracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Bajeczka :-) tylko że wielu będzie interesowała wersja przewodowa co by sobie nie siać na FPV, z resztą skoro i tak kable ma się na sobie to i tak przeciągnąć jeden więcej bez różnicy.
Czekam na te swoją paczkę z ardu i imu i chyba się nie doczekam, coś mi się wydaję, że to kiepski okres na zamawianie z chin, bo nie wyrabiają się :-P
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

loop pisze:Bajeczka :-) tylko że wielu będzie interesowała wersja przewodowa co by sobie nie siać na FPV, z resztą skoro i tak kable ma się na sobie to i tak przeciągnąć jeden więcej bez różnicy.
Czekam na te swoją paczkę z ardu i imu i chyba się nie doczekam, coś mi się wydaję, że to kiepski okres na zamawianie z chin, bo nie wyrabiają się :-P
To żaden problem... mam 3 warianty:
1 - odbiornik Video w goglach - 3 przewody prowadzimy z gogli do apki zakończone wtyczką usb, gniazdo USB montujemy w Apce.

2 - jednym kablem pociągnąć Audio-Video,zasilanie i PPM z HeadTrackera - minimum 5 żył - może być też kabel USB.

3 - Sam Moduł HT na kanapkę jak na fotkach, płytka Imu na płytkę Ardu , dolutować przewody i w termokurcza, mocowanie na żep do gogli lub czapki.
Obrazek


Wczoraj założyłem do gogli odbiornik 5.8Ghz, dzisiaj HT do środka w wersji bezprzewodowej.

Trzeba przetestować jak się ma odbiornik 315Mhz w Apce do Eleresa, czy czasem nie będzie go zatykało. Wiadomo połaczenie kablowe zawsze pewniejsze :)

Z gudlukibaj tak jest że 45 dni idzie paczka,w tym z 30 zanim wyjdzie z poczty chińskiej.
Gdyby nie było tanio to bym tam nie kupował , minus to spory czas oczekiwania.


Edit:
Może nie wszyscy wiedzą o co chodzi z konfiguracją.
Podpinamy płytkę Arduino (u mnie wersja NANO bez USB) stosownym kabelkiem RS/USB
z HeadTrackerem dostajemy paczkę plików:
- wsad arduino do procesora
Obrazek

- program do kalibracji magnetometru
Obrazek

- program do kalibracji akcelerometru

- program do konfiguracji HT
Obrazek
Można tu ustawić ruchy w 3 osiach , MIN/MAX GAIN itd
Ostatnio zmieniony środa 12 gru 2012, 10:44 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Piotr a masz może na zbyciu komplecik czy tylko na swoje potrzeby ?
Mirek
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

rycerz100 pisze:Piotr a masz może na zbyciu komplecik czy tylko na swoje potrzeby ?
Mam 2 zestawy ale zarezerwowane.
To żaden problem , piszcie do mnie na PW , zrobię listę ale uprzedzam że wpłata z góry - wtedy zrobię zamówienie, przyjdzie paka to poskładam i roześlę
cena to maksymalnie 250 za kompletny HT z kablami - dokładnie będę wiedział przy realizacji zamówienia
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Wszyscy chwalą, to i ja wcisnę swoje 3 grosze - BAJECZKA :-D :!: Duży szacunek dla autora:)
Wątek śledzę z dużym zainteresowaniem, i - nie będę ukrywał - z pewną dozą nadziei na wykorzystanie do własnych potrzeb.. Trzymam kciuki za powodzenie testów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

A to dopiero początki, taki układ "za stówkę" może służyć też jako sterownik do gimbali, stabilizator lotu, imu autopilota itp :)
^ sens tylko w postępie ^
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

loop - czytasz w moich myślach ;-)
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

a propo gimbali tak właśnie myśle jak by tu zrobić wyjście bezposrednio z procka na dwa małe silniki krokowe....
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Jeśli już, to aby zachować pełną funkcjonalność - wypadały by 3 silniczki :-P .. Obawiam się że tak czy siak będzie problem z silniczkami bi lub uni polarnymi (4 lub 5 i więcej wyjść na silnik).
Myślałeś o użyciu sterowniczka o którym pisaliśmy? Są tam po 4 wyjścia na silnik i tylko jedno wejście z sygnałem PWM.. Ponadto - zamiast mosfetów można użyć innych (słabszych) elementów, n.p. ULN2803 mamy obsługę unipolarnych, a L298 - uni i bipolarnych.. Są małe silniczki nawet na 12V i mniej, więc aku 3S lub 4S poradzi sobie bez problemu..
Awatar użytkownika
reggi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:20
Lokalizacja: Rz-ów

Post autor: reggi »

A może wyjscia serw :-P
Tylu lądowań ile startów
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

a po co się cofać, skoro przyszłość to silniczki? nawet mogłyby być krokowe, wtedy wystarczy przekładnię/pasek na większe i ew. słaba rozdzielczość krokowego nie będzie miała znaczenia, a krokowy ma to do siebie że będzie wiadomo gdzie ma neutrum i nie będzie ucieczki z żadnym kątem :-)
W sumie gdyby dobrać przekładnie ślimakowe, to by działało jak ramię serwa :P
^ sens tylko w postępie ^
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Chmm - poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ten układzik już ma wyjścia PWM (na serwa) :-P od nowości :roll: ..
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

A takia wersja minimum na kablach - to wiecej mniej :?: pln
Krzysiek
Awatar użytkownika
reggi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:20
Lokalizacja: Rz-ów

Post autor: reggi »

A ja zapytam tak: Wie ktoś jak podłączyc Headtracker-a do Hitec Aurory9??
Tylu lądowań ile startów
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

HeadTracker generuje sygnał PPM i działa tylko z aparaturami które mają wejście PPM np wejście trenera z możliwością wyboru kanałów np: TURNIGY 9X z softem ER9x

Jest wariant oprogramowania które wpuszcza orginalny sygnał PPM i wypuszcza zmodyfikowane wybrane przez nas kanały - nie sprawdzałem i nie wiem czy działa

Wariant ceny napisałem bardzo optymistyczny w kosztach max jakie mogą wyjść pewnie razem w wysyłką do klijenta.
Ostatnio zmieniony środa 12 gru 2012, 20:42 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
ODPOWIEDZ