Zasilanie quada 2 x LiPo - problem

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Zasilanie quada 2 x LiPo - problem

Post autor: Kkacper »

Zasilam mojego quada dwoma pakietami LiPo 3s 2200 połączonymi równolegle w celu zwiększenia czasu lotu. Po wylądowaniu okazuje się iż nie rozładowują się po pierwsze równomiernie – co jestem w stanie zrozumieć – po drugie rozładowują się do poziomu ok 11 V. Sprawdzałem to na kilku parach pakietów i na każdej jest to samo. Alarm niskiego napięcia na FC sygnalizuje poziom 10 V, quad traci moc, a pakiety po podłączeniu do ładowarki 11 V – po naładowaniu do pełna ładowarka pokazuje ok 1400 „wpompowanego” ładunku.
Na tych samych pakietach latam innymi modelami i tam rozładowują się do 9,8-10 V. Po naładowaniu ok 2200 i 12,6V.
Koledzy macie jakieś pomysły - co jest grane ?
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Mam nadzieję ,że oba pakiety są tej samej marki, jak i żywotności :) Pamiętaj że w quadzie, prądy są o wiele większe niż w takim jakimś "innym modelu"
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Andrzej K
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2011, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Andrzej K »

Nie napisałeś nic o poborze prądu w Twoim quadzie , ani o wydajności Twoich pakietów, ale w ciemno obstawiam, że Twoje pakiety są zbyt słabe do tego quada. Pod obciążeniem napięcie spada, jak sam piszesz do 10V. Po wylądowaniu, bez obciążenia napięcie podnosi się do 11V - to normalne. W innych modelach, mniej prądożernych napięcie pakietu pod obciążeniem będzie spadać wolniej. Dlatego też w quadzie wyciągasz z nich jedynie 1400mAh, a w innym modelu -2200mAh. Jeżeli chcesz dłużej latać tym quadem, potrzebne Ci są nowe pakiety o większej wydajności prądowej.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Wszystkie pakiety są tej samej marki. A jeśli chodzi o obciążenie ok 4 x 15 A.
Latam na dwówch pakietach bo są 25 C i jednego nie wyciągnę tyle prądu.
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Przy poborze 60A i tych pakietach nie ma wg mnie nic dziwnego w tym co opisujesz. Zwyczajnie pod takim obciążenie napięcie spada, a bez niego się podnosi. Pakiety pewnie też już swoje przeżyły...
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

OK. Dzieki za informajcę. Chciałem się tylko upewnić czy to normalne zachowanie czy też z moim sprzętem jest coś nie tak.
lkk
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 12:35
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: lkk »

To na 100% kwestia pradu i wydajnosci pakietow. Ja uzywam pakietow turnigy 5000mAh 30C i Foxy 5000mAh 70C
Przy Turnigy mam dokladnie to samo co opisujesz, natomiast w przypadku Foxy (70C) problem ten praktycznie nie wystepuje.

Wplyw na to ma tez temperatura na zewnatrz. ( Kiedy pakiet sie nagrzeje tez spada jego wydajnosc)
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Quad, który wciąga 60A? To co on robi, cegły na budowie wozi? ;-)
Moja hexa DJI KIT jak sobie szybko lece ssie 35A ważąc 2,5kg ...
^ sens tylko w postępie ^
ODPOWIEDZ