Pioneer 1400 - silnik się grzeje?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
crank127
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Pioneer 1400 - silnik się grzeje?

Post autor: crank127 »

Witam.

Mam pytanie odnośnie silnika który jest dodawany do zestawu ARTF Pionnerka (CD2622).
Jak bardzo powinien się on nagrzewać kiedy pracuje przez dłuższy czas na 90-100? Powinien zrobić się lekko ciepły, gorący czy parzy wtedy w rękę i jest to normalne?

Mam zamontowane śmigło 6x,5,5 i wydaje mi się, ża silnik się przegrzewa przez co traci moc (raz się wyłączył podczas lotu) lub regulator (20A) się przegrzewa i zmniejsza obroty.
Pioneer 1400mm ARTF, Turnigy 9x
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Grzanie się zespołu napędowego jest powodowane obciążeniem poprzez pracę i związane z tym opory.
im większe/cięższe/szersza łopata/ śmigło tym większe opory pracy, tym większa temperatura silnika.

Sprawdziłeś czy zamontowałeś śmigło właściwą stroną?
Może za duża masa modelu?

No i latanie na pełnym gazie - w jakim celu? :-)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

crank127 pisze:Mam zamontowane śmigło 6x,5,5 i wydaje mi się, ża silnik się przegrzewa przez co traci moc (raz się wyłączył podczas lotu) lub regulator (20A) się przegrzewa i zmniejsza obroty.
Oryginalne śmigło ma 5x4,5 - ty masz przewymiarowane śmigło.
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
crank127
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Post autor: crank127 »

Wszystko jasne... źle zamontowałem to nowe śmigło :roll: Teraz jest rakieta :-D i co dziwne, nawet szybuje dużo lepiej. Dzięki.
Pioneer 1400mm ARTF, Turnigy 9x
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Leda_g pisze:Oryginalne śmigło ma 5x4,5 - ty masz przewymiarowane śmigło.
Wg mnie do wszystkich tych pchających powinna być załączona może jakaś czerwona kartka z bardzo jasno wyjaśniona instrukcją montowania śmigła pchającego, bo masa ludzi montuje je odwrotnie mając szczątkową wydajność. Ludzie po prostu nie wiedzą która stroną montować śmigło i im się nie dziwię, bo dla "nowych" bez różnicy, gdyż brak wiedzy i doświadczenia :-)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
crank127
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Post autor: crank127 »

Racja. Przydałaby się chociaż mała karteczka z rysunkiem jak powinno być zamontowane. Ja np. byłem przekonany, że jeśli źle zamontuję śmigło to model w ogóle nie będzie leciał... a skoro jednak poleciał to myślałem, że jest ok i nie przyszło mi do głowy, że musi być założone odwrotnie.
Pioneer 1400mm ARTF, Turnigy 9x
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Nie przejmuj się, część ludzi ma gorzej, nie wiedzą że mają odwrotnie zainstalowane, nie wchodzą na fora i meczą tak model aż stwierdzają że to straszne gówno i nie chce latać i się zrażają do zabawy... albo myślą że zepsute i są jaja :P
^ sens tylko w postępie ^
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Ja miałem dobrze zamontowane śmigło 6x5 w mojej becie, a i tak po 3 min na pełnym gazie ładny dymek poszedł. :-/ :-)
Konrad
Awatar użytkownika
smook
Posty: 217
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smook »

znajomemu z Chudoby na stockowym śmigle też się nieźle grzał, jeśli mnie pamięć nie myli to chyba skończyło się wymianą silnika...
ODPOWIEDZ