RSSI - co jest mierzone?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

RSSI - co jest mierzone?

Post autor: loop »

Mam FrSky i Mieciowe nie Mieciowe coś co mierzy RSSI z diody FrSky.

Zauważyłem dziwną rzecz i zachodzę w głowę jak to działa. Mianowicie jak kalibrowałem sygnał z RSSI do OSD Remzibiego, to wiadomo, jest mnożnik i pełno moc należy sobie ustawić tak aby pokazało "100%" i szafa gra.
Wyłączona aparatura i pokazuje 0.

No ale okazało się że na polu mam zupełnie inne wskazania, wyłączona aparatura a wskazania -20%. Czynnik tej różnicy szybko odkryłem - pracujące WIFI w domu i jego brak w polu. Jak zacząłem na nowo stroić wskaźnik RSSI to tym razem z wyłączonym WIFI w domu i teraz w domu jest 0 wyłączona aparatura, 100 włączona aparatura.
W polu może być -2% wyłączona i 100 włączona.

Ale do rzeczy - czy to czasem nie jest tak, że częścią składową siły sygnału jest po prostu śmieciowy szum, który wciąga odbiornik? Wg mnie jak by do odbiornika przyłożyć jakikolwiek sygnał 2,4GHZ w miarę mocny to RSSI pokaże wartość tego szumu, mimo że sygnał będzie bezużyteczny.

Dobrze to rozkminiłem czy zbłądziłem?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

RSSI pokaże wartość tego szumu, mimo że sygnał będzie bezużyteczny.

Tak właśnie jest.

EDIT: to nie jest tak. Rssi zdejmowany z migającej zielonej diody zależy od ilości traconych ramek.
Ostatnio zmieniony wtorek 23 paź 2012, 12:30 przez cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
________________
Cobra
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

cos chyba nie tak, wydaje mi sie, ze dioda mruga tylko wtedy jezli prawidlowo zostala odebrana ramka ppm.
przy wylaczonej aparaturze dioda nie powinna swiecic nawet jak przylozymy odbiornik do anteny routera wifi.
byc moze wzmacniacz w ukladzie Mieciowym szaleje albo co :roll:
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Chyba jednak nie szaleje, bo wartości trzyma stabilnie, a wyniki były powtarzalne.
Zaczęło mnie właśnie zastanawiać czym RSSI się okazuje, może to być po prostu siła sygnału ale wszelakiego :-)
^ sens tylko w postępie ^
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

loop pisze:może to być po prostu siła sygnału ale wszelakiego :-)
tak jak mowilem to nie jest zadna sila sygnalu tylko odpowiednik ilosci odebranych przez odbiornik ramek.
jezeli Twoj odbionik odbiera ramki sieci wifi no to moze byc bardzo ciekawe ;)
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Może przewód między diodą a wzmacniaczem zupełnie przypadkiem robi za antenę na 2.4ghz a wzmacniacz to wzmacnia?
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

nie zapominajcie że przy wyłączonym nadajniku tam na diodzie nie ma zupełnego 0 tylko cos w okolicach 0,01V co po przejściu przez wzmacniacz dawało 0,12-0,15V.
ODPOWIEDZ