Doczekałem się niedługo pierwsze loty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Doczekałem się niedługo pierwsze loty...

Post autor: marcin.gala »

W końcu jest:.
nie wiedziałem że będzie z dodatkowym rezystorem,końcówką do modułu od futaby i założonymi końcówkami do tego dwie anteny "długiego zasięgu 25km" i sportowa do 5km-- :shock: Biorę się za składanie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: Jestem happy mam wszystko...uurraaaa:...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Podłączyłem i dla wiadomości pozostałych w Futabie 10C na końcówkach modułu potrzeba rezystora 10k "pomiędzy 10V+ a ppm" żeby DL działał poprawnie.Zbindowałem teraz bawię się w rozpoznawanie kanałów futaby i dl-a troche namieszane.... :shock:ale już mam pare nie wiedziałem jak zrobić z gazem wiem że futaba u mnie to kanał 3 a DL-a hmm... na szczęście gaz na minimum albo na maximum to albo gotowy do dodania gazu albo wejdzie w menu ESC tak sobie poradziłem z gazem...i reszta to już historia...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Wczoraj wszedłem w posiadanie dokładnie takiego samego zestawu :mrgreen:. Nie mam tylko tej anteny na przedłużaczu, ale sobie zrobię :-P.
U mnie w MPX i Turnigy 9X bez rezystora.
Będzie się działo, ale dopiero jak wrócę z urlopu.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Pierwszy raz ustawiałem futabę 10C z odbiornikiem DL-a ----masakra----ale jakoś poszło kiedy już wszystko było gotowe iz chęcią chciałem podłączyć video,rc i sprawdzić czy gra muzyka włączył się alarm w radiu zajeło mi to prawie 4godziny a po za tym trochę ciężko upakować w Juniorze odbiornik a anteną na przedłużce,diwe baterie 2200mAh i druga 800mAh,alarm od prądu a na kabince kamerka zamocowana na serwie ledwo dałem radę...najgorzej mi szło ustawienie lotek na skrzydłach tak żebym mógł pokrętłem na futabie podnosić dwie lotki naraz i jednocześnie zeby działały jak lotki "nie robiłem tego wcześniej na futabie" a do tego jeszcze zrobiłem ta kamęrkę na serwie i tez mam na pokrętle "lewo-prawo" fajnie działa i mogę płynnie sobie przekręcać w dwie strony...jeszcze trzy przełączniki co mi dodają odpowiednio na aileronie,rudder,elevator ---w dwóch pozycjach przy lotach nisko potrzeba czasami szarpnąć modelem albo coś ustawiłem bez exp i spore wychylenia kiedy się wzbiję wyżej zapodaję 3xodpowiedni przełącznik i mam pododawane exp,dir, do tego mix przy skręcaniu żeby model nie był taki newowy ale bardziej stabilny...narazie OK tylko po tym wszystkim zaszło słońce a chciałem chociaż zrobić lot jeszcze nie FPV ale taki próbny w video niestety trzeba poczekać do weekendu :-/
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Zdecydowałem sie na gniazdo trenera...DL-dostaje prawidłowy sygnał ppm i instalacja jest dużo mniej skomplikowana...założenie i zdjęcie to parę sekund...
P.S-w gnieździe trenera nie trzeba stosować rezystora 10k żeby był dobry ppm...a wygląda to tak... :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

A nie lepiej by Ci bylo przedluzyc kabel i zamontowac nadajnik z antena na jakims statywie ? Moglbys wtedy relaksacyjnie rozlozyc sie w lezaku jak Ci wygodnie bez stresu czy nie celujesz w model albo czy polaryzacje anten sie zgadzaja.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

marcin.gala pisze:dwie anteny "długiego zasięgu 25km" i sportowa do 5km-- :shock:
Hej
Czym się różnią te dwie anteny? Poza tym że ta dalekiego zasięgu ma dłuższy przewód, ale sama antena jest takiej samej długości, czyli powinny dać identyczny zasięg, no nie?
ODPOWIEDZ