problem z odbiornikiem frsky..

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

problem z odbiornikiem frsky..

Post autor: databank »

Chcę sprawdzić na którym kanale w odbiorniku mam ster kierunku.. podłączyłem beca pod odbiornik i jak podłączam serwo na obojętne który kanał to zaczyna mi migać "swoim,losowym" rytmem czerwona dioda na odbiorniku a serwo "cyka" nic nie reaguje na ruchy drążkami i na każdym kanale jest to samo.. co robie żle ? :roll:
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

może głupie pytanie, ale czy na pewno podłączyłeś bec'a pod odpowiednie piny ?
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

A pytanko zbindowałeś odbiornik z nadajnikem?
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

bindowałem.. beca podłaczyłem najpierw pod kanal gdzie wczesniej był podpiety regulator do silnika w pioneerze pozniej przełożylem w inny kanal ale dalej to samo. wszystko jest ok dopoki nie podlacze serwa obojętne w ktory kanał podłacze serwo to pracuje ono na maksa w jedna strone i w drugą czyli np ster wysokości wychyla sie max w gore max w dół ( coś jak tester serw w kołko góra i dół) na innym kanale to samo ale mniej czyli do polowy w góre i do połowy w dół a jak serwo podepne odwrotnie czyli zamiana jest masy i sygnału to cały odbiornik gaśnie jakby wogóle nie dochodziło do niego napięcie.. może coś ja uszkodziłem jak montowałem rssi miecia, a druga opcja to kiedyś mi model zanurkował w wodzie i może teraz to wychodzi..
ODPOWIEDZ