hexa by Marcus

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Raczej ledy pakietu nie rozładują, miałem w modelu 2m ledów i wiele z czasem lotu się nie zmieniło.
Lecę na nielegalu!
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

no to to super w takim razie muszę się zastanowić co jest lepsze 5 cm led 600 czy 10 cm led 300...

czekając na zamówione części zaczynam myśleć o fpv a konkretniej ile kasy potrzebuję żeby w to "wejść". Zależy mi na samym podglądzie wideo na razie bez osd i innych fajerwerków

co myślicie o takim zestawie:

kamerka:
http://www.sklep.rc-lipol.pl/pl/p/KAMER ... D-520L/126

nadajnik/odbiornik:
http://www.sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Zesta ... dajnik/194

pewnie otwieram puszkę pandory ale co polecacie na początek 1.2 czy 5.8 Ghz ?
taki nadajnik mogę podłączyć do głównego pakietu czy lepiej mieć osobne zasilanie ?

rozumiem że do tego potrzebuje jeszcze jakiś telewizorek który sieje i nie ma bluescrina i który można zasilić pakietem 3s

pozdrawiam i jak zwykle dziękuję za pomoc wasza wiedza jest BEZCENNA !
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Wszystko jest dobre i może byćz wyjątkiem cen. :-)
Przejrzyj przyklejone tematy w dziale o Kamerach i Nadajnikach i Odbiornikach Video a zobaczysz, że cały ten sprzęt można bezpiecznie kupić za granica za połowę ceny.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Mam te regle TP25A i w brew temu co pisza w specyfikacji świetnie chodzą na 4s . Przeprogramowałem je na FastPWM i różnica jest kolosalna na + . Tylko nie wiem czy silniki nie będa miały za dużego kv do 4s trzeba by je pomierzyć moze ze śmigłem apc10x3,8 było by w sam raz .
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

właśnie składam hexe i pojawił się nieoczekiwany problem...

mam od silnika 3 kabelki (chyba miedziane) chciałem je wydłużyć kablem silikonowym i tu pojawił się problem lut bardzo fajnie łączy ze sobą te kabelki z regulatorami ale z kabelków z silnika po prostu spływa co mam zrobić w takiej sytuacji ?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Trzeba zdrapać izolacje galwaniczną z drucików.
Można nożem, pilnikiem, papierem ściernym itp, ważne żeby dobrać się do miedzi.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

dobry topnik/pasta lutownicza, temp 380-400 stopni
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

dzięki, :-D po zdrapaniu izolacji galwanicznej wszystko się ładnie lutuję, pytałem się wczoraj kukiego jak lutować to mi kazał bardziej grzać :mrgreen: ale to nic nie dało


POZDRAWIAM !
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

Myślicie że silniki przykręcane do mocowań a nie bezpośrednio do ramion dają mniejsze wibracje ? podobnie zastanawiam się nad mocowaniem ramion do ramy czyli boom block zbędna waga czy może jednak widać różnice lataniu ?

jak skończę lutowac wstawię zdjęcia :mrgreen:
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

Chciałbym przedstawić mojego insekta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na wyposażeniu :

-silnik emax 2215 GT
-regle Tower Pro 25A (fast)
-multiwii by Kuki 0.7m
-lipol 5000mAh zippy 3s
-gimbal by Marciniasty
-rama by quadframe

do tego zestaw FPV 1.2 Ghz fox + fatsharki i kamerka sony 600TVL całość WAŻY - 2740 gram

dzisiaj nawet zrobiłem jeden filmik i jestem... zdruzgotany...
(kolorki retro bo testuje nexa-5)



Hexa wzbija się na początku na 55% gazie po minucie dochodzi już do 70-80% a po kilku minutach lotu lata się juz na 90 %. Rozładowanie pakietu do 3.7 V na cele trwa ok 7 min.
niekiedy hexa wpada mi w oscylację lub samowolnie kręci się w którąś ze stron by po chwili przestać. Myślę że tego typu problemy są spowodowane brakiem mocy :-( ale takie latanie jest tragiczne nie mówiąc już o zrobieniu jakiegoś ciekawego filmiku.

Panowie RATUJCIE ! co powinienem zrobić ? nowe silniki i regle ? :-( :-(
teraz mam założone śmigła 11 cali myślałem że zmiana z 10 na 11 coś da ale udźwig prawie w ogóle się nie zmienił (pewnie obroty spadły) ogólnie obraz nędzy i rozpaczy (na dodatek rama ma 680mm między silnikami więc można ją zaliczyć do hexy XL) :cry:
Ostatnio zmieniony sobota 08 wrz 2012, 20:39 przez marcus753, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Zmień z powrotem śmigła na 10" do tego pakiet 4s i ciągu dostaniesz z 1,5kg więcej a i czas lotu sie sporo wydłuży . Moja hexa w podobnej konfiguracji waży do lotu ok 2,5kg z całym osprzętem i lata 18-20minut na 4s .

I jeszcze jedna uwaga : gimbal za bardzo przechylony na prawo tak ze 2-3 stopnie i minimalnie zbyt mła kompensacja w osi roll tak ze 2-4% .
marcus753
Posty: 63
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcus753 »

ok dzięki, w takim razie szukam pakietu 4s(mam nadzieje że nie spale silników i regli) jaką pojemność polecasz ? ew. wydajność C
ODPOWIEDZ