osprzęt do quada

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

osprzęt do quada

Post autor: michal_e »

wziąłem się za kompletowanie gratów do quada, jako, że to pierwsza maszyna w tej branży i nie daję rady z nawałem pytań , a latać i zaglądać z góry w dziury się chce :) to proszę o pomoc:
mam 4 silniki Emax GT2215/12 - max prąd 18A
jakie regulatory dobrać do nich (amperaż) ? myślałem o Tower Pro 18A , - do samolotu to by było stanowczo za mało, ale jjak jest w przypadku Quada gdy wszystko jest na zewnątrz ?
czy lepiej takie same ale na 25A ?
zależy mi żeby dało się przerobić na FastPWM.
chyba że jest lepsza alternatywa.
( nie ukrywam że zależy mi na czasie, dlatego wolał bym kupić w kraju).

jeszcze jedno pytanko - czy profil 10mm starczy przy ramionach ~25cm ? - nie będzie zbyt wiotki ?
bo jak przyrównywałem do 15mm to ten 15 wydaje się za gruby - nie mam doświadczenia.

pozdro i dzięki za podpowiedzi.
Michał
siwy
Posty: 20
Rejestracja: środa 28 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: wylęgarnia Hanysów

Post autor: siwy »

Ja w swoim miałem 15cm ramiona alu, ale profil w kształcie u, 10mm, tak więc kwadraciok 10m wystarczy w zupełności. Jak pokład polecam płytki PCB takie jak są do robienia układów elektronicznych. Jako fc bolecam KUKI wersja baro: http://abcrc.pl/p/124/2905/multiwii-v0- ... ry-rc.html

Jako podwozie użyłem płóz od heli klasy 450 i się sprawdziły wzorowo.

co do silników i regli to ja użyłem chińczyków, 200zł za 4 regle i 4 silniki, tak że super cena,
a miał koło 1kg zapasu ciągu.

Powodzenia życzę!
Moja sfora:
-ju-87- epp
-diablo- deproniak w rozsypce
-dwupłat- w robocie- następca powyższego
-quadro custom- fc by KUKI- wisi gdzieś w okolicach muchowca w lesie.
-hbx bonzer- narwany malec
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

dzięki za odpowiedź, graty już pozamawiałem, na pewno nie ze wszystkim trafiłem w sedno ale coś z tego poskładam i spróbuję oderwać od ziemi, a wtedy po własnym doświadczeniu będę wiedział z czym, w którą stronę dalej :)
mbruski
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 kwie 2011, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mbruski »

Miałem 3 multi na profilach 10x10...latam raczej akrobacyjnie, a i mini krety się zdażały...te profile są odpowiednie. Mają wystarczającą wytrzymałość a w razie poważniejszego uderzenia po prostu się wyginają nie dewastując np. centerplat'a.
ODPOWIEDZ