Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Rurek pisze: Edicao: Jeszcze jedno mnie niepokoi... moc?!?!?! 800mW, przy napięciu pełnego pakietu 12,6 daje ledwie 63mA.... coś mi tu się nie podoba...
To raczej chyba chodzi o moc wydzieloną jako ciepło a nie przepuszczoną przez to cudo.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Już jestem :-) Człowiek idzie do roboty, nie ma dostępu do neta a tu masa postów.

A więc przyznaję się, że dałem ciała z tymi bezpiecznikami. Jednak nie wszystko przemyślałem :-(

Nigdy takich bezpieczników nie używałem i nie wpadłwem na to że mogą tu mieć zastosowanie.

Przestudiowałem wszystkie linki z bezpiecznikami i powinno to się nawet dać ładnie polutować.
Mosfety na wyjściach 1-4 maja maks prąd 6,5 A więc te polimerki 1,1 A będą dobre.
Rozmiarem powinny leżąc na boku zmieścić się pomiędzy nogę od tranzystora a goldpina.
Mosfety wyjśc 5 i 6 dostaną mniejsze bezpieczniki bo maja wyjścia 500mA.

Zróbmy tak: Kupuje polimerki w TME, testuje, lutuje na płytki i udostępniam sterowniczki juz z bezpieczniczkami - tylko że zajmie mi to ok tygodnia.... (poprostu siedząc wieczorami po kilka godzin szybciej nie da rady)
Artu

Post autor: Artu »

Ja nie mam ciśnienia, tak więc poczekam cierpliwie :-)
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Jak dla mnie super poczekam spokojnie :-D
Mirek
Artu

Post autor: Artu »

A i jeszcze jeden punk z serii "koncert życzeń" :mrgreen:
Czy dało by się w programie wrzucić, aby tryb F/S załączał się po wykryciu "bezczynności" na którymś (dowolnym) kanale...
Tak, wiem, dodatkowy pin na płytce, ale niektóre odbiorniki mają tak, że po utracie sygnału "zamrażają" ostatnią pozycję na wyjściach sterujących... :-/
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja też poczekam, znaczy potrójna paczka w komplecie :-)
Co do życzeń - jako purysta - proszę natychmiast poprawić błąd :-) w okienku z danymi on-line nie wiem co to jest "napiecie" ;-) powinno być na piencie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Ja też poczekam. Swoją drogą takie "poczekanie" ma swoje plusy - płytka cały czas ewoluuje i doczekamy się v.3 lub wyżej :lol:
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
deemax
Posty: 151
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 10:25
Lokalizacja: Dębica / UK

Post autor: deemax »

Mnie tez sie nie spieszy, takze pracuj spokojnie :-)
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Bambi_461 pisze:Ja też poczekam. Swoją drogą takie "poczekanie" ma swoje plusy - płytka cały czas ewoluuje i doczekamy się v.3 lub wyżej :lol:
No właśnie trochę żałuję, że zrobiłem te płytki bez publicznej oceny projektu na forum :-)
Dzięki konstruktywnej ocenie wiem już co poprawić.
Mam płytki pcb na kilkadziesiąt sterowników (nie opłacało się zamawiać mniej w firmie płytkarskiej) a tu taka wtopa z brakiem zabezpieczenia wyjść:-(

Rurek pisze:Co do życzeń - jako purysta - proszę natychmiast poprawić błąd w okienku z danymi on-line nie wiem co to jest "napiecie" powinno być na piencie
Tyle razy patrzyłem na ten napis i nic złego w nim nie widziałem dopóki nie napisałeś :shock:

Artu pisze:A i jeszcze jeden punk z serii "koncert życzeń" :mrgreen:
Czy dało by się w programie wrzucić, aby tryb F/S załączał się po wykryciu "bezczynności" na którymś (dowolnym) kanale...
Tak, wiem, dodatkowy pin na płytce, ale niektóre odbiorniki mają tak, że po utracie sygnału "zamrażają" ostatnią pozycję na wyjściach sterujących... :-/
Się pomyśli. Tylko trzeba by wybrać chyba ten kanał który jest najbardziej używany podczas lotu.
Artu

Post autor: Artu »

karwas pisze:
Artu pisze:A i jeszcze jeden punk z serii "koncert życzeń" :mrgreen:
Czy dało by się w programie wrzucić, aby tryb F/S załączał się po wykryciu "bezczynności" na którymś (dowolnym) kanale...
Tak, wiem, dodatkowy pin na płytce, ale niektóre odbiorniki mają tak, że po utracie sygnału "zamrażają" ostatnią pozycję na wyjściach sterujących... :-/
Się pomyśli. Tylko trzeba by wybrać chyba ten kanał który jest najbardziej używany podczas lotu.
To już do wyboru przez użyszkodnika. Chodzi o to, aby był dostępny pin z taką funkcją/odczytem :-)
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Bezpieczniki polimerowe 1,1A SMD TME będzie miało dopiero w sierpniu. Bezpiecznik 1,1A
Zamówiłem bezpieczniki 750mA

A jakie obciążenie chcielibyście podłączyć do tych wyjść? Może te 750mA wystarczy przy 12 V?
Artu

Post autor: Artu »

750mA maja prąd przełączany 1,5A, więc chyba wystarczy :roll:
W/g teorii Rurka, prąd przełączany, to ten, przy którym bezpiecznik odcina :-P
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Prąd znamionowy to ten który bezpiecznik maksymalnie przepuszcza w swojej normalnej pracy nie grzejąc się.
Kupiłem jednego w lokalnym sklepie (niestety nie mieli smd) i testowałem jak się zachowuje. Jak przekroczyłem mu prąd znamionowy nie osiągając prądu przełączenia to zaczynał się nagrzewać i po jakimś czasie zrobił się gorący i się wyłaczył.
Więc prąd płynący przez bezpiecznik nie powinien przekraczać prądu znamionowego.

Jak damy bezpiecznik 750mA to ograniczymy maksymalny prąd wyjścia do tych 750mA.
Pytanie co chcielibyście podłączać do wyjść?
Standardowe taśmy ledowe mają moc 4,8W/m długości. Przy 12V wychodzi prąd 400mA dla taśmy 1 m podłaczonej do jednego wyjścia.
Mój sterownik ma 6 wyjść więc możemy podłączyć 6m taśmy ledowej :mrgreen:
Artu

Post autor: Artu »

Myślę, że nikt nie jest w stanie owinąć modelu 6m taśmy LED
Nawet jak ktoś będzie chciał podłączyć "punktowe" LED-y (światła lądowania), to 4,8W/kanał powinno wystarczyć :-P
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Artu pisze:Myślę, że nikt nie jest w stanie owinąć modelu 6m taśmy LED
Nawet jak ktoś będzie chciał podłączyć "punktowe" LED-y (światła lądowania), to 4,8W/kanał powinno wystarczyć :-P

Też tak myślę.
Chcąc podłączyć więcej diod na stałe to można podłaczyć je bezpośrednio do zasilania omijając sterownik.
A jak ktoś już będzie potrzebował mocy to trzeba będzie odlutować bezpiecznik i wtedy można podłaczyć więcej diod.
ODPOWIEDZ