Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

karwas pisze:Po połączeniu 12 V z pakietu do płytki i uruchomieniu układu to trzeba bardzo uważać aby nie zrobic zwarcia na wyjściu. Przy zwarciu + i - od wyjścia pali się ściezka i tranzystor !!!
Nie ma ograniczenia prądowego więc można połączyć i 1 A na wyjście od 1 - 4 a na wyjście 5 i 6 do 500mA, ale nie można robić zwarć
No to w nastepnej wersji dla abnegatów ;-) może dołożysz bezpiecznik polimerowy (chyba tak to się nazywa?) coby się nic nie upalało...
A pochwały powtórzę oczywiście jak wpadnie mi to w łapki :-) , żeby nie było teksty dzisiejsze piszę z roboty, bez oranżady :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Otóż to PTC na każdym wyjściu załatwiłby problem. +5zł do ceny i po kłopocie. Są nawet w SMD.
A co do zestawu "KIT" to przypomnijcie sobie słowa qqror'a jak kompletował zestawy DIY do eLeReS'ow z tymi pchełkami, i jakie przymiotniki cisły mu się przy tym na usta :-)
Jedyna sensowna opcja to płytka z wlutowanym i zaprogramowanym prockiem, ale czy to ma sens :?:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Potwierdzam zamówienie ,dalej jestem chętny na 1-komplet.Byłoby super jakby to już była v.2 z bezpiecznikami wg koncecpji Miśka i Rurka :-D
Pozdrawiam, Jacek
Artu

Post autor: Artu »

Bambi, "polimera" Możesz sobie sam przylutować. Na przykład takiego: Bezpiecznik polimerowy 0,5A 500mA
Ale oczywiście jak by był na płytce i to SMD, to był by "wypas" :-D

bezpieczniki SMD 500mA ; bezpiecznik SMD 1000mA
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Artu z elektroniką u mnie słabawo - z lutowania to na razie jestem na etapie wylutowywania.Dlatego jestem za wspieraniem polskiej przedsiębiorczości i z chęcią dopłącę za fachowo wlotowanego "polimerka" :lol:
[Edit] ale jak go nie będzie ,to jakoś przylutujemy.
Pozdrawiam, Jacek
Artu

Post autor: Artu »

Rozumiem, że ewentualne bezpieczniki dajemy na tych liniach od tranzystora, czy na liniach zasilających (+) na poszczególne wyjściach :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To ja nawet chętnie zrezygnuję z goldpinów (sam się podlutuję do bezpiecznika) na rzecz wstawienia tam bezpieczniczków :-)
BTW Artu te co podałeś to na 6 woltów, ciut krótko ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

karwas - pytanie lamerskie, a szanownych forumnowiczów proszę o nie-wybuchanie śmiechem :-? :
mam stockową apkę (TX+RX) do Pioneer 1400 (w niedalekiej przyszłości myślę o Turnigy + frsky) - kontroler będę mógł do tego zestawu podłaczyć,czy poleży trochę w pudełku czekając na Turnigy 9x ?
Pozdrawiam, Jacek
Artu

Post autor: Artu »

A na 16V mogą być :roll: 500mA, 750mA i 1000mA

Rurku, jak Byś kupował te polimery, to weź mnie i Rycerza pod uwagę :-D

I oczywiście ja również poproszę bez wlutowanych goldów :-)
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Artu ,Rerek może wy mi odpowiecie w zastępstwie Karwasa ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@Artu - Poczekajmy co Karwas na to powie :-)
Co do brania tych PTC, te ostatnie wydają się być dobre...ale ja ich nie wezmę, trzy razy TME przerobiło mnie tak że musiałem do magazynu centralnego firmy kurierskiej jechać...bliżej mam do Ciebie i bez korków i stu milionów świateł ;-)
TME ma wadliwie skonstruowany system współpracy z firmą kurierską....nie dają nr tel do odbiorcy i jak Cię nie ma w domu to wycieczka i pozamiatane.

@Bambi - masz zestaw TX/RX fabrycznie 8kanałowy a wykorzystujesz w pionierze ile? 4? no to jeszcze masz 4ry kanały do robienia choinki :-) Szkopuł tylko w odpowiednim zaprogramowaniu aparatury...z tego doktoryzował się Artu i Ci każdą konfigurację wymyśli :-)
A jak jeszcze zmienisz soft na er9x to możesz mieć chyba 12 kanałów :-) A radioclone - 16 :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Rurek pisze:@Artu - Poczekajmy co Karwas na to powie :-)
Co do brania tych PTC, te ostatnie wydają się być dobre...ale ja ich nie wezmę, trzy razy TME przerobiło mnie tak że musiałem do magazynu centralnego firmy kurierskiej jechać...bliżej mam do Ciebie i bez korków i stu milionów świateł ;-)
TME ma wadliwie skonstruowany system współpracy z firmą kurierską....nie dają nr tel do odbiorcy i jak Cię nie ma w domu to wycieczka i pozamiatane.

@Bambi - masz zestaw TX/RX fabrycznie 8kanałowy a wykorzystujesz w pionierze ile? 4? no to jeszcze masz 4ry kanały do robienia choinki :-) Szkopuł tylko w odpowiednim zaprogramowaniu aparatury...z tego doktoryzował się Artu i Ci każdą konfigurację wymyśli :-)
A jak jeszcze zmienisz soft na er9x to możesz mieć chyba 12 kanałów :-) A radioclone - 16 :mrgreen:
No to git ! Co prawda w Rx w jedno złącze mam wpięty kondzioł przeciwzakóóceniowy (bo Panu Bogu świeczkę,a iabłu...) ,ale pogrzebię za softem i ewentualnie obejmę za kolana Artu :lol:
Pozdrawiam, Jacek
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Led controller

Post autor: tombrzus »

Jestem również zainteresowany 1 szt.

pozdrawiam,

Tomek
Artu

Post autor: Artu »

Jeszcze pytanie: czy w bezpiecznikach polimerowych bierzemy pod uwagę prąd znamionowy, czy przełączany. :roll:
Chodzi mi o dobór właściwego, gdy zabezpieczam obwód z odcięciem na 1A, to która wartość mnie "interesuje" :?:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Na logikę to prąd przełączany jest prądem przy którym nastąpi przełączenie ;-) czyli odcięcie :-)
To wydedukowałem z języka polskiego :-)
Natomiast ścisła interpretacja wynika wprost z wartości liczbowych i tu już nie ma pola na błędną interpretację:
Typ bezpiecznika polimerowy, PTC
Prąd znamionowy 1.1A
Obudowa 1812
Prąd przełączany 1.95A
Napięcie maksymalne 16V
Moc 800mW
Rezystancja min. 40mΩ
Rezystancja maks. 180mΩ
Temperatura pracy -40...85°C
jak widać prąd znamionowy 1,1 a przełączany 1,95....odwrotnie nie da się zinterpretować :-)

Trzeba jeszcze znać graniczne wartości prądu dla zabezpieczanych FETów...czekamy na Karwas'a :-) bo jezeli 1,95A jest za dużo to ten polimerek jest "za mocny"

Edicao: Jeszcze jedno mnie niepokoi... moc?!?!?! 800mW, przy napięciu pełnego pakietu 12,6 daje ledwie 63mA.... coś mi tu się nie podoba...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ