MultiWii board by kuki

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Desper
Posty: 80
Rejestracja: środa 21 gru 2011, 01:47
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Desper »

misiekkk pisze:Ponieważ czekam, aż nowe płytki 0.7 się wysmażą, gromadzę resztę potrzebnych części.
Utknąłem na LCD - gdzie najtaniej ( najszybciej ) można kupić ?
Czym się muszę kierować ?
Po informacji od Kukiego i konfiguracjach które znalazłem w internecie domyślam się, że musi być 5V - czy taki będzie dobry: Serial Enabled 16x2 LCD - Black on Green 5V ?
A można gdzieś dostać podobny za rozsądne pieniądze w Polsce ?
Może pomogę, LCD z Alledrogo + ten link: Why pay for Serial LCDs when you can make your own?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Witam,

Dziś testowałem GPS na I2C z płytką 0.6.3 i mogę powiedzieć, że działa dobrze :-D

Soft ostatniego wydania o oznaczeniu r33.


Pzdr.
Artur
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

Nadeszła pora oraz sposobność żeby przejść na soft w wersji 2.0.
Bardzo dobrze mi się latało na 1.9.4 od kukiego ale zachciało mi się popróbować GPS-a z Misiowego OSD.

No i mam problem z trzymaniem osi Yaw.
Nagle ni z gruszki ni z pietruszki obraca się w lewo to w prawo, tak że muszę go mocno kontrować, na sofcie 1.9.4 tego nie miałem, trzymał kierunek aż miło.
Kalibrowałem kompas już dwa razy (na wszelki wypadek), mimo że po kalibracji wszystko wyglądało ok.
Ma ktoś na to jakieś lekarstwo czy wracać do 1.9.4 i czekać...?
Andrzej
Fantomas
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 16:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Fantomas »

Witam wszystkich... Własnie ukończyłem swoją maszynkę ale mam problem z odczytami żyroskopu. Kiedy model przechylam na boki to żyroskop widzi to jako przechylanie przód tył i odwrotnie... Ktoś wie co i jak można z tym zrobić?
Jak kraść to miliony...
Jak kochać to księżniczkę...
Jak pasja to modelarstwo!!!
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Fantomas pisze:Witam wszystkich... Własnie ukończyłem swoją maszynkę ale mam problem z odczytami żyroskopu. Kiedy model przechylam na boki to żyroskop widzi to jako przechylanie przód tył i odwrotnie... Ktoś wie co i jak można z tym zrobić?
Może na odwrót płytkę zamontowales.
Fantomas
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 16:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Fantomas »

Płytka zamontowana właściwie, silniki właściwie podłączone 2 razy sprawdzałem, Sterowanie silnikami z apki działa właściwie tylko odczyty z żyroskopu są zamienione..
Jak kraść to miliony...
Jak kochać to księżniczkę...
Jak pasja to modelarstwo!!!
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A akcelerometr dobrze widzi osie przód tył ?
Bo jeśli ACC widzi OK, a żyra źle to coś jest w sofcie poknocone. Jeśli oba widzą źle, to jest źle zamontowane FC na ramie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Fantomas
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 16:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Fantomas »

Kto wie czy ja Fc nie mam jakiegoś poknoconego... Podłącze pod GUI to mnustwo błędów i2c wywala... Może ja zamieszczę filmik z GUI żebyście widzieli jakie są odczyty.



Najpierw modelem przechylałem przód- tył a później na boki...
Jak kraść to miliony...
Jak kochać to księżniczkę...
Jak pasja to modelarstwo!!!
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to bardzo źle z tymi błędami. Widzę że nie zmieniają się wskazania BARO. Czy na FC masz BMP085 czy MS5611 ? Co masz wybrane w sofcie Mwii ?
Bo reszta czujników chyba działa. Dopóki nie pozbędziesz się tych błędów i2c to nic dobrego z tego nie będzie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
darek.kr
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 16 paź 2011, 14:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darek.kr »

Fantomas pisze:Kto wie czy ja Fc nie mam jakiegoś poknoconego... Podłącze pod GUI to mnustwo błędów i2c wywala...
Miałem kiedyś to samo.
Trzeba zamienić to:

#define MS561101BA_ADDRESS 0xEE //CBR=0 0xEE I2C address when pin CSB is connected to LOW (GND)
// #define MS561101BA_ADDRESS 0xEC //CBR=1 0xEF I2C address when pin CSB is connected to HIGH (VCC)


na


//#define MS561101BA_ADDRESS 0xEE //CBR=0 0xEE I2C address when pin CSB is connected to LOW (GND)
#define MS561101BA_ADDRESS 0xEC //CBR=1 0xEF I2C address when pin CSB is connected to HIGH (VCC)
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

ja mialem mase bledow jak wgralem zly soft - w sensie pod plytke z innym barometrem.
Po wgraniu prawidlowego liczba bledow jest = 0.

Ja nadal walcze z softem 2.0 i kalibracja magnetometru.
Probowalem juz wszystkich kombinacji ruchow i wciaz nie moge sobie dac z tym rady.
Tak wygladaja odczyty na sofcie 2.0 (po kalibracji) w momecie jak robie delikatny obrot yaw (o kilka stopni):
Obrazek

A tak na 1.9 v4 (po kalibracji mag) w momecie jak robie taki sam obrot jak na sofcie 2.0:
Obrazek

Golym okiem widac roznice.

Czy ktos, komu sie udalo wykalibrowac mag (kompas) moglby mnie poinstruowac jak to zrobic na sofcie 2.0?
Moze w kodzie trzeba cos zmienic.
Pomoze ktos?

Caly czas walcze z softem:

0.6.3 full
----------------
ITG3200, BMA180, MS5611, HMC5883L
http://telnet.r-ce.pl/qua..._0.6.3_full.zip
Fantomas
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 16:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Fantomas »

miś pisze:No to bardzo źle z tymi błędami. Widzę że nie zmieniają się wskazania BARO. Czy na FC masz BMP085 czy MS5611 ? Co masz wybrane w sofcie Mwii ?
Bo reszta czujników chyba działa. Dopóki nie pozbędziesz się tych błędów i2c to nic dobrego z tego nie będzie.
Fc kupiłem z Abc-rc.pl i tam pisze że jest BMP085 i taki też mam odblokowany. Tak samo jest z resztą czujników.
Jak kraść to miliony...
Jak kochać to księżniczkę...
Jak pasja to modelarstwo!!!
Fantomas
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 16:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Fantomas »

darek.kr pisze:
Fantomas pisze:Kto wie czy ja Fc nie mam jakiegoś poknoconego... Podłącze pod GUI to mnustwo błędów i2c wywala...
Miałem kiedyś to samo.
Trzeba zamienić to:

#define MS561101BA_ADDRESS 0xEE //CBR=0 0xEE I2C address when pin CSB is connected to LOW (GND)
// #define MS561101BA_ADDRESS 0xEC //CBR=1 0xEF I2C address when pin CSB is connected to HIGH (VCC)


na


//#define MS561101BA_ADDRESS 0xEE //CBR=0 0xEE I2C address when pin CSB is connected to LOW (GND)
#define MS561101BA_ADDRESS 0xEC //CBR=1 0xEF I2C address when pin CSB is connected to HIGH (VCC)


Zmieniłem, wgrałem softa i to samo. Próbowałem też z innymi softami ale nawet nie chca się skompilować w arduino i taka robota...
Jak kraść to miliony...
Jak kochać to księżniczkę...
Jak pasja to modelarstwo!!!
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

esamolocik,
dość dziwnie wyglądają wskazania MAG ROLL w zdjęciu z 2.0.
u mnie tak pokazują jak tylko wgram soft i nie skalibruję jeszcze kompasu.
Dziś robiłem kalibrację na sofcie 1.9.4 i 2.0 i kalibrowało się identycznie.
Nie zmieniło to jednak faktu że wróciłem na 1.9.4.
Na 2.0 tak jak by rzeczywiście był problem z kompasem bo obracało mi go w trakcie lotu w osi YAW niemiłosiernie.
Andrzej
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Mam pytanie - na które PIDy trzeba zwrócić uwagę jeżeli kopter przy opadaniu w dół dostaje drgawek? Poza tym problemem lata OK, ale właśnie przy opadaniu prosto w dół dość mocno się trzęsie... jak schodzę pod kątem to jest zdecydowanie lepiej.
ODPOWIEDZ