Hitec HFD-08RO 35MHz/40MHz ???

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Hitec HFD-08RO 35MHz/40MHz ???

Post autor: Verid »

Kupiłem okazyjnie odbiornik jak w temacie - cieszący się dobrą opinią Hitec'owski HFD-08RO. Problem w tym że nie doczytałem opisu aukcji i po otwarciu koperty okazało się że na odbiorniku widnieje nalepka 40MHz. Nie przytoczę co wtedy o sobie pomyślałem bo nie nadaje się to do publikacji na kulturalnym forum.
Jako że ciekawskie ze mnie stworzonko postanowiłem sprawdzić co się stanie jeżeli do tego odbiornika wsadzić oryginalny kwarc Hitec'a ale na 35MHz. Ku mojemu zdumieniu odbiornik ruszył i poprawnie reaguje na stery.....na stole.
I teraz jest pytanie. Czy to tak jest że nie ma różnicy pomiędzy odbiornikiem 35 a 40MHz i częstotliwość determinuje wyłącznie kwarc? Przypadek? A może działa tylko na stole ale zasięg będzie żaden? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

zasieg bedzie duzo mniejszy...kiedys mialem taki sam przypadek,hehe...kupione na ostatnia sekunde i potem ...ajajaj...tez wsadzilem kwarc....tyle ze nie firmowy i ruszylo, ale na polu byla po prostu masakra u mnie.....poszedl z powrotem na ebaya
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Tja, miałeś rację - zasięg na złożonej antenie 3m. No nic - pójdzie na handel
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

Filtry wejściowe są na 40MHz, więc tłumią wszystko inne.
ODPOWIEDZ