Demodulator FSK pod win

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
janek_
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Demodulator FSK pod win

Post autor: janek_ »

Witam,

chciałbym wysyłać dane telemetrii przez kanał audio i w tym celu szukam jakiegoś softu (żeby nie pisać własnego : ) który potrafi dekodować sygnał FSK i np. nadawać go po TCP/IP albo w jakiś inny sposób. Wiem, że takie rzeczy są używane przez krótkofalowców ale przyznaję, że jak zaczynam cokolwiek czytać na stronach o ham-radio to kończę przekopując się przez wiki aby zrozumieć o czym oni mówią.

Zna ktoś może taki software? Ew. jakąś bibliotekę pod C/C++ która nie wymaga linuxa?

dzięki!
janek
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

To bedzie jakas wlasna telemetria czy np telemetria z MK. Bo moze byc kiepsko z pasmem na audio i zbyt wiele danych nie przeslesz...
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
janek_
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: janek_ »

własna, w sumie chce przekazywać tylko pozycję i ew. orientację w przestrzeni, wychodzi mniej niż 50bajtów "ramkę" danych. A co do przepustowości to nie mam złudzeń :) pewnie skończy się na 1200bps.
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Gdybys zrobil cos na zasadzie rds-u to mialbys i dzwiek i dane a mysle ze by przepustowosc wystarczyla do Twoich zastosowan.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
janek_
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: janek_ »

Póki co zostanę przy FSK bo bardzo łatwo się go generuje i mogę sobie podpiąć arduino pod video tx bez specjalnego kombinowania :) A z tego, co widzę do RDS potrzeba już troche mocy obliczeniowej...
ODPOWIEDZ