Program do rozpoznawania tytułów muzyki w 11 krokach

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Program do rozpoznawania tytułów muzyki w 11 krokach

Post autor: michalgrabowski »

Hej,

Zapewne niejednokrotnie np. na youtube albo vimeo oglądaliście filmik, w którym szczególnie podobał się podkład dźwiękowy. Jednak jeżeli autor filmiku nie odpisał na wasze pytania, nie było jakichś słów-kluczy np. w refrenie, albo film nie był otagowany, bezproblemowo można rozwiązać ten problem !

Kawałki z filmów TUTORIAL :

1. Co będzie nam potrzebne ?
- komputer
- mikrofon
- głośniki
- karta dźwiękowa w komputerze :mrgreen:
- oraz program Tunatic

2. Pobieramy program
- wchodzimy w Google i wpisujemy ,,Tunatic" (bez cudzysłowu), klik
- pobieramy z jednego z linków, np. dobreprogramy

3. Instalacja
- łopatologicznie - dwa razy w ikonkę, instalacja next --> next --> next --> wybieramy gdzieś tam lokalizację instalowanego programu

@@ Teraz było nawet fajnie :) przyjemnie itp. Jednak kalibracja niektórym sprawia problemy

4. Kalibracja
- uruchamiamy z menu Start program Tunatic
- klikamy na jego interfejs prawym przyciskiem myszy
- wybieramy opcję ,,Settings"
- wybieramy opcję ,,podstawowy sterownik przechwytywania"
- idziemy dalej i klikamy ,,configure"
- wszystkie suwaki do góry, zaznaczamy ptaszka na dole opcji ,,Głośność mikrofonu"
- zamykamy wszystkie okna programu Tunatic OPRÓCZ głównego interfejsu

5. Teraz klikamy w ikonkę lupy na interfejsie i odpalamy dany filmik na yt czy vimeo w momencie kiedy występuje interesująca nas muzyczka

6. Mikrofon przykładamy do głośników (głośność umiarkowana)

7. Po chwili, albo dwóch :mrgreen: powinien na interfejsie Tunatica pokazać się nam tytuł danego utworu/piosenki.

8. Zapisujemy w notatniku (można gdzie indziej) nazwę piosenki i wchodzimy w portal z filmikami np. youtube.com (rekomendowane jest właśnie yt)

9. Wybieramy filmik z danym tytułem, i sprawdzamy czy to o tą muzykę chodzi. Jeżeli tak kopiujemy link z górnego paska przeglądarki.

10. Odpalamy witrynę flv2mp3.com, po czym wklejamy link w odpowiednie miejsce i postępujemy zgodnie z instrukcją (jest tam też bot captcha, czy jak to zwą).

11. Już po kilku- kilkunastu minutach od instalacji Tunatic'a cieszymy się z pobranej muzyki :)

Oczywiście nie gwarantuję działania owego programu, jednak jeżeli nie porwali Cię kosmici to na 99,9% zadziała. W razie problemów z kalibracją PW do mnie, ew. google.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Bawiłem się tym programikiem ale miał problemy z rozpoznaniem muzyki (tzn nie rozpoznał mi żadnej) poza tym jeśli chodzi o mnie to najczęściej jadąc autem słucham radia i leci w nim muzyka, która mi się podoba a nie ma info, ani na RDSie radia ani spiker nie ma ochoty podawać co leciało, wtedy odpalam shazamID na moim leciwej nokii E50 i nie ma problemu po chwili wiem co to za utwór. Przykład drugi jestem w galerii handlowej zaciągnięty na siłę :-) przez żonę, leci fajna muzyka z głośników sufitowych sklepu i tam też nie dowiem się co grają a leci czasami fajny utwór wyciągam telefon i mimo gadania klientów, szumu ruchomych schodów odgaduje mi tytuł i wykonawcę piosenki... w aucie czy sklepie trudno by się bawić z laptopem czy stacjonarką :-) to takie moje uwagi...
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Dzięki za konstruktywne rady :)

Sytuacje, które opisujesz, to sytuacje poza domem, jednak nie wszyscy mają taki programik na telefonie, ba, nieraz niektórzy nie mają telefonów. Sytuacja przegapiona, ale jak chce się w domu - to polecam ten programik - dobrze skalibrowany, do tego dobre sterowniki do mikrofonu - i raczej nie powinno być problemów.

PS Jak zna się tytuł itp., to wystarczy zestaw yt + flv2mp3.com
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Shazam(ja mam na androida), w domu czy poza domem ;) Przewaznie jednak bywa tak, że mojej muzy nie rozpoznaje.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Czy Twoja muzyka to to co słyszałem na podkładzie w filmiku z Twojego lotu na placu zabaw? :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

a teraz pytanie za 100%, czy ten shazam łączy się z internetem?
jedni piszą ze tak inni ze nie. Też mam tą aplikacje od nowości ale jeszcze jej nie używałem.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Dawid nie ma bata musi się łączyć z internetem (wifi , 3G lub gprs) bo musi sprawdzić "znak wodny" utworu na serwerze i sciągnąć tytuł, wykonawcę i okładkę zapisując ją w pamięci telefonu :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

mikun pisze:Czy Twoja muzyka to to co słyszałem na podkładzie w filmiku z Twojego lotu na placu zabaw? :-)
Nie nie. Ta z placu to standard ktory z pewnoscia złapie. Jeśli szukam jakiejś muzyki to przeważnie bez tekstu (bo tą z tekstem można wygooglować w pare sekund). Przeważnie szukam soundtrackow, movie themes i ogólnie muzyka instrumentalna.

Taa, shzam bez netu nie dziala. Musialby miec niezla baze offline ;)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Też ostatnio spodobała mi się muzyka bez tekstu i lubię posłuchać chilizet mają czasami niezłe kawałki, a skoro lubisz muzę instrumentalną z pewnością znasz utwory (a jest ich sporo) "good is an astronaut" czasami niezłe kawałki do podłożenia do naszych lotów :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Jest jeszcze inna alternatywa - Midomi, który to mam zainstalowany na HD2 (nie wiem czy jest na inne platformy niż Windows mobile) - też przeważnie sobie radzi, ale też musi się łączyć z netem, podaje tytuł, wykonawcę, nazwę płyty i jej okładkę, fragment do wysłuchania, linki na YT, link do sklepu on-line i do wyszukiwarki tekstu.
Problemy to są przeważnie z muzyką niszową, czasami z soundtrackami no i polska muza nie jest jego mocną stroną...
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
arro
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 08:55
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Post autor: arro »

Ja na androida mam "sound hound" i przyznam że jeszcze mnie nie zawiódł spisuje sie znakomicie
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Program do rozpoznawania tytułów muzyki w 11 krokach

Post autor: jelcyn »

michalgrabowski pisze:Hej,

Zapewne niejednokrotnie np. na youtube albo vimeo oglądaliście filmik, w którym szczególnie podobał się podkład dźwiękowy. Jednak jeżeli autor filmiku nie odpisał na wasze pytania, nie było jakichś słów-kluczy np. w refrenie, albo film nie był otagowany, bezproblemowo można rozwiązać ten problem !
Takiś pewny? :shock: Więc spróbuj to zrobić z jakimkolwiek z moich filmów na yt.

Normalnie amerykę odkryłeś, kolejny klon aplikacji pomagającej w dostarczeniu sobie następnej porcji komercji.
Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: slobo »

A może ktoś zna taki sprawdzony program na windows mobile?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Program do rozpoznawania tytułów muzyki w 11 krokach

Post autor: mikun »

jelcyn pisze: Takiś pewny? :shock: Więc spróbuj to zrobić z jakimkolwiek z moich filmów na yt.
Jelcyn Twoich podkładów żaden program nie rozpozna :-) ryk silnika + zniekształcenie dźwięku + muzyka tego nie rozpozna nawet człowiek :-) do dziś Twój lot w chmurach nie ma poprawionej muzyki i nie mogę rozpoznać co to za utwór przypominający zchillout-owaną nutę muzyki przewodniej z miasteczka twinpeaks :-) która bardzo przypadła mi do ucha.
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Cóż, chciałem tylko pomóc... A że komuś się nie podoba - nic nie poradzę - wolny kraj, wolność słowa, ale głupkiem nie jestem i rozumiem podtekst.
jelcyn pisze:Takiś pewny? Więc spróbuj to zrobić z jakimkolwiek z moich filmów na yt.
Cóż, skoro ktoś wstawia muzykę do filmu powinien zrozumieć, że inni będą chcieli jej posłuchać. A że jest się aroganckim to kwestia charakteru.
Zapomniałem, że w tym wspaniałym hobby, oprócz 90% fantastycznych ludzi, chętnych do współpracy, do szukania i dzielenia się rozwiązaniami, oprócz genialnych elektroników i pilotów - oblatywaczy zawsze znajdzie się 5% nadętych bubków zasady netykiety stosujących tylko do niektórych i 5% ludzi, którzy chcą zbić jak najwięcej pieniędzy. Ja na to forum przybyłem otwarty, z głową pełną marzeń ale bez konkretnych pomysłów. W postach użytkowników, jak dotąd, nie znalazłem żadnej wrogości czy arogancji - wszyscy sobie pomagali, dzielili się wiedzą czy doświadczeniami. Jednak już widzę skazę, której nie znalazłem na innym forum, forum anglojęzycznym - rcgroups, gdzie na szczęście nie ma osób takich jak jelcyn. Na tym forum mi jakoś konkretnie nie zależy, chociaż szkoda, bo jest to fajna encyklopedia FPV. Jednak nie będę narzekał, gdy przeniosę się gdzie indziej. Stało się coś, czego nienawidzę w Polakach - człowiek przychodzi z otwartym umysłem, chętny wiedzy itp. i gdy tylko się wychyli jest krytykowany. Mam przyjemność mieć rodzinę w USA - tam w szkołach takie umysły są wyłapywane i rozwijane, a nie niekonstruktywnie krytykowane. To by było tyle, jelcyn pozdrawiam cię i dziękuję, że zniechęciłeś mnie do tego forum. Mam nadzieję, że nigdy się nie spotkamy, bo kto jest taki w niewielkiej rzeczy, ten będzie i taki w realnym spotkaniu. Jeszcze raz pozdrawiam cię :lol: :mrgreen: !
ODPOWIEDZ