Program do rozpoznawania tytułów muzyki w 11 krokach

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

mikun:
Owszem jest od dawna poprawiona wersja specjalnie dla Ciebie. Ryk silnika lub wiatru wyciszony w znacznej większości filmu. Problem jest w tych aplikacjach, które korzystają z baz danych. Bazy te musiał ktoś stworzyć ale widać że się nie postarał lub nie miał pojęcia o dobrej muzyce.

michalgrabowski:
Wygląda na to że jednak źle "zrozumiałeś podtekst". Niewiem czy jest sens dyskutować z Tobą skoro mnie obrażasz, ale masz tylko 16lat, w głowie słabo poukładane więc można tym razem wybaczyć.

Nie umiesz przyjmować krytyki. Wychwaliłeś pod niebiosa jakiś program, a ja napisałem co myślę o tego typu aplikacjach. Nie o Tobie.

Gdy zobaczyłem jak jesteś pewny skutecznosci owego programu zrobiło mi się Ciebie żal. Pomyślałem że może nie słyszałeś w życiu prawdziwej muzyki, że komercyjna, wylansowana sztucznie sieczka zaślepiła ci oczy i zatkała uszy, a teraz próbuje wtargnąć na forum twoim pierwszym postem. Nie moglem pozwolić Ci żyć w tej nieświadomości. Chciałem przed Tobą otworzyć drugą, niekomercyjną część świata. Chciałem Cię uratować, wypędzić z Ciebie tę siłę nieczystą. Niestety komercja okazała się być silniejsza. Moje egzorcyzmy zostały obrócone przeciwko mnie. Zostałem wyzwany, umieszczony na marginesie i posądzony o komercję!

Piękny foch, obsługa tunatica to chyba jedyna czynność której się w życiu nauczyłeś.

Co do opisu to gdybym był Tobą, zbulwersowałbym się po przeczytaniu np. czegoś takiego:
michalgrabowski pisze:... - wchodzimy w Google i wpisujemy ,,Tunatic" (bez cudzysłowu), klik
...- dwa razy w ikonkę, instalacja next --> next --> next --> wybieramy gdzieś tam lokalizację instalowanego programu
...- uruchamiamy z menu Start program Tunatic
...zapytałbym autora czy ma użytkowników forum za idotów. Lecz tego nie zrobię bo Tobą nie jestem.

Zapytam za to o punkt 10 twojego opisu.
michalgrabowski pisze:...(jest tam też bot captcha, czy jak to zwą).
Co to znaczy? Kto to tak zwie?
michalgrabowski pisze:Mam przyjemność mieć rodzinę w USA - tam w szkołach takie umysły są wyłapywane i rozwijane...
Poprzeczkę mają tak nisko że dobry jest nawet koleś który umie obsługiwać tunatica. U nas by to nie przeszło i pewnie dlatego polscy uczeni są cenieni na całym świecie.
michalgrabowski pisze: ...Na tym forum mi jakoś konkretnie nie zależy,
...nie będę narzekał, gdy przeniosę się gdzie indziej
...już widzę skazę, której nie znalazłem na innym forum, forum anglojęzycznym - rcgroups
No to idź już na te twoje rcgroups-forum anglojęzyczne uczyć ludzi, że jednego wyrazu nie wstawia się w cudzysłów.
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

slobo pisze:A może ktoś zna taki sprawdzony program na windows mobile?
A przeczytałeś co ja pisałem? Dla wszystkiego - Midomi
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

jelcyn pisze:Poprzeczkę mają tak nisko że dobry jest nawet koleś który umie obsługiwać tunatica.
Najpierw podziękuję za odpowiedź :) Druga znacznie bardziej przypominała konstruktywną krytykę i w rzeczywistości nią była. A teraz co do cytatu - przykro mi, że nie znasz realiów szkół USA dokładniej niż na podstawie opisów w Internecie czy filmów albo reportaży. Byłem, miałem styczność, rozmawiałem z moją kuzynką - stypendystką oraz jej rodzicami (mieszkają w NY). Stypendium (m.in. w Waszyngtonie) otrzymała za wzorowe oceny (wg. skali coś jak 5.5 u nas), wolontariat, w tym pracę z dziećmi. Co wyjątkowe - nie brała udziału w żadnych konkursach - a w obecnych polskich realiach bez tytułu laureata ciężko jest zyskać większe stypendium. Miałem też okazję wypytać 2 kuzynki z Arizony (Phoenix). Piszesz, że mają nisko poprzeczkę... :mrgreen: :mrgreen: Tam jest według mnie lepszy system - aby dziecko poszło do dobrej szkoły, rodzice muszą płacić za każde półrocze niezłą kaskę. Automatycznie nie chcą wyrzucać pieniędzy (chyba że są milionerami, to inna sprawa) więc zajmują się tym dzieckiem, przebywają z nim - rzadziej są problemy u takich nastolatków. A jak jest ze zdolnymi z biednych rodzin ? Prowadzone są tam testy na zakończenie szkół (zazwyczaj) i wyłapywani są tam zdolni uczniowie. Po przejściu kolejnych testów, jeżeli je przejdą pomyślnie, niejednokrotnie opłacana jest CAŁOŚĆ kosztów nauki. Do tego nie brak tam milionerów, którzy często finansują zdolną młodzież. A co jest z tymi mniej zdolnymi ? Otóż tam nie ma problemów z pracą dla nich. Są prowadzone szkolenia zawodowe, a mogą też pracować po prostu w barach, hotelach - właścicielom opłaca się doszkalać pracowników.
W Polsce jest niezdrowy system - rodzice zazwyczaj posyłają dzieci do szkół i ,,niech sobie chodzą". Nie raz opuszczają wywiadówki, zebrania rodziców - dziecko po jakimś czasie zaczyna rozumieć, że rodzicom na nim nie zależy, albo po prostu, że ma wolność. I zaczynają się bijatyki w szkołach, pierwsze piwo pod sklepem, papierosy, narkotyki, żyletki. Widzimy tu zgubną metodę wychowawczą jeszcze z czasów oświecenia - w zasadzie brak metody - samowychowanie. Do tego biurokratyczne państwo blokuje domowe spółki, przedsiębiorstwa i ludzie żyją z zasiłków. Dzieci poddane samowychowaniu zazwyczaj nie mogą odnaleźć swojego hobby, kierunku dorosłego życia i potem wegetują sobie na zasiłku...
..zapytałbym autora czy ma użytkowników forum za idotów. Lecz tego nie zrobię bo Tobą nie jestem.
Nie uważam nikogo za idiotę, jednak wolę nie wprowadzać nikogo w błąd...
jelcyn pisze:Nie umiesz przyjmować krytyki. Wychwaliłeś pod niebiosa jakiś program, a ja napisałem co myślę o tego typu aplikacjach. Nie o Tobie.
Nie wychwaliłem go. Ja go tylko poleciłem. A czy ktoś go użyje, czy nie - to jego sprawa.
jelcyn pisze:Gdy zobaczyłem jak jesteś pewny skutecznosci owego programu zrobiło mi się Ciebie żal. Pomyślałem że może nie słyszałeś w życiu prawdziwej muzyki, że komercyjna, wylansowana sztucznie sieczka zaślepiła ci oczy i zatkała uszy, a teraz próbuje wtargnąć na forum twoim pierwszym postem. Nie moglem pozwolić Ci żyć w tej nieświadomości. Chciałem przed Tobą otworzyć drugą, niekomercyjną część świata. Chciałem Cię uratować, wypędzić z Ciebie tę siłę nieczystą. Niestety komercja okazała się być silniejsza. Moje egzorcyzmy zostały obrócone przeciwko mnie.
Kiedy to czytam, robi mi się Ciebie żal. Nie możesz wiedzieć ile razy byłem w filharmonii, nie możesz wiedzieć jakiej muzyki słucham, ale mimo to osądziłeś. Tej sieczki nie słucham, jedynie wybrane kawałki pasujące do nastroju. Nie chodzi mi o melodię utworu, ale o znaczenie tekstu, albo o piękną grę np. pianisty.
jelcyn pisze:Zostałem wyzwany, umieszczony na marginesie i posądzony o komercję!
Przepraszam za wszelkie słowa które mogły Cię urazić. Napisałem je pod wpływem emocji - brat maturzysta zniszczył mój telefon komórkowy, a mnie głowa boli... Do tego jestem wyczulony na zwroty typu (takiś pewien itp.) które uważam za dotykające mnie.
że jednego wyrazu nie wstawia się w cudzysłów.


Mój błąd, zrobiłem to odruchowo :oops:

A więc - jelcyn - przepraszam Cię za wszystko czym Cię uraziłem, jednak miałem swoje powody.
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
Awatar użytkownika
slobo
Posty: 333
Rejestracja: sobota 11 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: slobo »

Filonxxxl pisze:
slobo pisze:A może ktoś zna taki sprawdzony program na windows mobile?
A przeczytałeś co ja pisałem? Dla wszystkiego - Midomi
Jakoś umknęło mojej uwadze ;-) Jestem świeżo po testowaniu Midomi i muszę przyznać, że to działa :mrgreen: Dzięki za podpowiedź Filonxxxl.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

michalgrabowski:
Odbiegasz od tematu przy okazji pomijając główny wątek. Nie mam siły czytać pierwszej częsci Twojej wypowiedzi. Gdybym chciał sobie popisać, robiłbym to na forum pisarzy, tam gdzie Ty najwyraźniej powinienneś się znaleźć. Tam miałbyś łatwiej o godnego przeciwnika bo ja jestem dobry w sprawach techniczo-praktycznych a nie w filozofii.

Zebraliśmy się tu aby wymieniać się wiedzą dotyczącą fpv, a Ty reklamujesz jakiś program do komercyjnej muzyki, a później robisz wykład o dzieciach w USA.

Nikomu tu nie zaimponujesz rodziną w stanach. Za to napewno zwróciłbyś na siebię uwagę gdybyś zaczął latać lub chociaż o coś sensownego pytać. Jednak do tego potrzeba czasu i pracy, który Ty tracisz realizując literackie zapędy.

Bierz się chłopie do roboty jak chcesz polatać w 2012. Zostało 7 miesięcy do początku następnego sezonu.
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Z kwasem w ustach i chęcią odpowiedzi - powstrzymuję się i dziękuję za krytykę. Przepraszam Cię jeszcze raz... Napiszę tylko, że nie chciałem imponować rodziną w USA - po prostu chciałem ukazać tamtejsze realia.
Chcę polatać w 2012, ale bez kasy ani rusz. Część już mam, a niestety idzie rok szkolny więc nie będzie okazji do pracy przy owocach = zastój.

Więc powtarzam - przepraszam i dziękuję.
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

michalgrabowski pisze:Z kwasem w ustach i chęcią odpowiedzi - powstrzymuję się...
To jest dobra decyzja jednak zawsze musisz mieć ostatnie słowo.

Nie masz kasy? Może napisz książkę...

Kiedy byłem w twoim wieku, zarabiałem jakieśtam pieniądze naprawiając ludziom z osiedla rowery, motory, sprzęt RTV i cotam jeszcze przynieśli.
Niestety o modelarstwie mogłem tylko pomażyć.
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Brat studiuje, więc prawdopodobnie nie będę miał nawet kieszonkowego... No ale poszukam czegoś, może jakieś korki dla słabszych kolegów... Nic dzięki, opamiętałem się :)
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

A co do Tutanica, to u mnie wszystko śmigało bez mikrofonu, dźwięk był przechwytywany prosto z komputera, więc nie ma konieczność używania mikrofonu i dźwięk jest przechwytywany bez zakłóceń i szumów.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Kwasiu pisze:A co do Tutanica, to u mnie wszystko śmigało bez mikrofonu, dźwięk był przechwytywany prosto z komputera, więc nie ma konieczność używania mikrofonu i dźwięk jest przechwytywany bez zakłóceń i szumów.
Oczywiście. To kwestia ustawień windowsowego mixera. Mikrofon, głośniki ani sprzętowa karta muzyczna nie są konieczne.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

A właśnie próbowałem wyszukać pewien kawałek tunaticiem i podał mi 6 różnych tytułów, z których żaden nie był trafiony, dalej już nie próbuje ;-)
ODPOWIEDZ