Który soft Simonk"a pasuje do mojego schematu?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rumcajs

Który soft Simonk"a pasuje do mojego schematu?

Post autor: Rumcajs »

Witam
Przeglądając m.in. stronkę mam do wyboru wieeeele wersji softu do różnych firmowych regli. Z kolei przeglądając schematy regli znalezione na necie widzę kilka różnic pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami, ale większość bazuje na podobnej pinologii z Atmegą. Na chwilę obecną mam gotowe, nieco przerobione PCB wykonane w.g. schematu z TEJ stronki (dla leniwych - TU bezpośredni link do zassania schematu i całej reszty), ale nie wiem który soft Simonk'a będzie pasował?..
I drugie pytanko - czy zamiast Atmegi328 mogę użyć Atmegę48? Pinologia taka sama, ale czy soft zadziała? (różnica w cenie za procek jest spora, stąd myśl o podmianie)..

Pozdrawiam
Sabre
Posty: 130
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sabre »

Rumcajs pisze:Pinologia taka sama, ale czy soft zadziała?
Jeśli masz tylko hex bez źródeł to nie zadziała. Softy są kompilowane pod określone mikrokontrolery.
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

W sumie fakt - jakoś mi ten "drobiazg" umknął :oops: .. W zasadzie mam kilka 328 więc po dopasowaniu softu użyję ich, a o 48 pytałem za względów finansowych..
W takim razie - pytanie n.r. 1 nadal aktualne ;-)

Pozdrawiam
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Sorki za post pod postem, ale chciałbym aby ta informacja była widoczna bo może się przydać innym..
Otóż - napisałem mejla do SimonaK i właśnie dostałem odpowiedź, że ma informacje od kilku osób które użyły Atmegi48 z jego softem - i to działa :mrgreen: :!: Co prawda pisze o jakichś problemach gdy ludzie używali 168, ale w ostatecznym rozrachunku 48 działają prawidłowo - tak więc zamiast 12 zł. wydam 5 za jedną Atmegę, co przy większej ilości daje całkiem ładną sumkę do zagospodarowania na n.p. piwo :-P
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

hmm a dlaczego budujesz własne regulatory? :D
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Chmm - chyba wszystkiego po trochu ;-) :
- chęć sprawdzenia swoich umiejętności,
- oddzielenie części czystej (Atmega) od brudnej (mosfety),
- mniejsze wymiary (łatwiejsze rozłożenie w latadełku),
- uniwersalność elementów (jak mi się mosfety popalą wystarczy podmienić jedną płytkę),
- uniwersalność po raz drugi (aby mieć inną moc podmieniam jedną płytkę)..

Na teraz mam rozrysowane wersje z dwoma i trzema mosfetami na kanał, a wymiary - 50x22 i 72x22, więc chyba atrakcyjne ;-) . Pod koniec tygodnia biorę się za prasowanie płytek, ale i tak za dużo nie zdziałam bo szukam jakiegoś atrakcyjnego sklepu - może znajdę coś poniżej 2zł. za mosfeta..
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

szukaj china :D konkurencyjne ceny mają przy większych ilościach nawet głupi ebay :)
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

eBay był pierwszym miejscem w poszukiwaniach, ale nic ciekawego nie znalazłem:(..
ODPOWIEDZ