FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:a otwiera się winamp z czarnym ekranikiem...
A zapora internetowa nie blokuje Ci programu ?
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ja też testowałem, i u mnie też stream nie działa. Pierwsze kliknięcie na "live stream" pokazuje na dole błąd, wyłączenie i ponowne włączenie streamu już nie generuje błedu i pokazuje się lokalny adres, ale w WMP jest buforowanie, po czym leci czas ale na ekranie czarno. To samo w WMP na drugim komputerze w sieci lokalnej. Aha, WMP widzi rozmiar (rozdzielczość) streamu, ale jest ciemno.
Pzdr. -----MIŚ-----
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

miś pisze:Ja też testowałem, i u mnie też stream nie działa. Pierwsze kliknięcie na "live stream" pokazuje na dole błąd, wyłączenie i ponowne włączenie streamu już nie generuje błedu i pokazuje się lokalny adres, ale w WMP jest buforowanie, po czym leci czas ale na ekranie czarno. To samo w WMP na drugim komputerze w sieci lokalnej. Aha, WMP widzi rozmiar (rozdzielczość) streamu, ale jest ciemno.
Czyli na ekranie FPVR obraz jest prawidłowy a na WMP czarno ?
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Tak sobie pomyślałem, że może być potrzebny dodatkowy składnik do Windowsa. Spróbujcie zainstalować jedną z poniższych rzeczy, w zależności od wersji posiadanego Windowsa:

* Windows Media Encoder 9 w przypadku Windows XP lub Windows Vista
* Microsoft Expression Encoder 4 w przypadku Windows XP SP3, Vista lub Windows 7.

Proponuję zacząć od tego drugiego. Poza tym jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - gdyby na ekranie podglądu w FPVR był czarny obraz, warto zobaczyć czy suwaki w zakładce "Regulacja wideo" nie są całkiem w lewo. Jeżeli tak jest, wystarczy przy każdym suwaku kliknąć na przycisk po prawej - to przywraca domyślne nastawy jasności, kontrastu itd.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Na podglądzie w FPVR obraz jest. Tylko na WMP czarno. Przy czym jak łączyłem się do Ciebie, to miałem Twój przekaz na WMP. Zaraz spróbuje zainstalować te kodeki.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a u mnie klapa na całej linii...dalej nic nie mam, teraz z kolei, po przeładowaniu windy to w winampie, po kliknięciu linku w fpvr to winamp w kółko wywala "bad request"
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:a u mnie klapa na całej linii...dalej nic nie mam, teraz z kolei, po przeładowaniu windy to w winampie, po kliknięciu linku w fpvr to winamp w kółko wywala "bad request"
Rurku, nie stresuj się. Na pewno rozwiążemy problem :-) Aha, w strumieniowaniu jest jeden bug który zauważyłem. Otóż ono działa tylko do pierwszego wyłączenia. Czyli odpalasz program, włączasz podgląd z zaznaczonym strumieniowaniem i dopóki nie wyłączysz, powinno działać. Natomiast jeśli teraz wyłączysz podgląd albo odhaczysz strumieniowanie i włączysz je ponownie, to już nie działa. Trzeba wyłączyć program i włączyć ponownie. Tak jak wspominałem, ta funkcja jest tu testowo, ale skoro tak Wam się spodobała, to postaram się ją szybko dopicować na glanc ;-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

breweryhills pisze:Otóż ono działa tylko do pierwszego wyłączenia. Czyli odpalasz program, włączasz podgląd z zaznaczonym strumieniowaniem i dopóki nie wyłączysz, powinno działać. Natomiast jeśli teraz wyłączysz podgląd albo odhaczysz strumieniowanie i włączysz je ponownie, to już nie działa.
No i wszystko jasne. Po pierwszym załączeniu pisze że jest błąd, no i strumienia nie ma. Po drugim już nie wywala błędu, strumień się pojawia, ale bez wizji. Co ciekawe, to dźwięk leci strumieniem, a obrazu niet. Zainstalowanie WME9 nic nie zmieniło, MEE4 chciał najpierw .NET 4, zainstalowałem, bo miałem 3.5. A potem się na mnie wypiął, bo mam XP SP2 a nie SP3. Aha, sprzęt to Athlon64 3.7GHz jednordzeniowy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:... MEE4 chciał najpierw .NET 4, zainstalowałem, bo miałem 3.5. A potem się na mnie wypiął, bo mam XP SP2 a nie SP3. Aha, sprzęt to Athlon64 3.7GHz jednordzeniowy.
No to u mnie identiko z MEE4, no i procek prawie to samo :-) tyle żę ja Athlon 64X2 Dual 5200+

U mnie co włączenie to inaczej się zachowuje FPVR :-/ raz czyta (grabuje) sygnał a raz nie...
póki co o strumieniu nie myślę pozytywnie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hehe, nie lubi AMD czy cuś :-P
A sam FPVR działa OK, tyle że ze strumieniowania nici. A ja tu już przekierowałem port na moim linksysie z Tomato a tu kicha.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Misiu, Seba wspomniał o tych naszych niedobrych Atlonikach:
breweryhills pisze:Czy ktoś z Was używa do nagrywania kompa z procesorem AMD ? Mam już przygotowaną do opublikowania kolejną wersję FPVR którą chciałbym udostępnić, ale na jednym laptopie mam z nią mały problem. Ten jeden jedyny laptop to HP tx1100 z Turionem 64X2 i Windows 7 64-bit. Na wszystkich innych komputerach program działa bez pudła. Na tym HP-ku nie wiadomo dlaczego nagrywa 15fps mimo sygbału 25fps i buforuje obraz, co powoduje że z czasem zużycie pamięci wzrasta. We wszystkich testach używałem tego samego setupu - jedna, konkretna sztuka EasyCapa i sygnał z kamerki GoPro. Chciałbym po prostu sprawdzić czy problem leży po stronie feralnej sztuki kompa czy może to jest związane z architekturą AMD.
...być może właśnie diabełek siedzi w architekturze naszych kompów na AMD

Edicao: :mrgreen: przeładowałem windowsy, wyjąłem/włożyłem EasyCapa z gniazda USB...odpaliłem wsjo jeszcze raz no i .... :lol: jakby co, jeszcze z godzinkę moszna podejrzeć mój śnieg albo co innego w windowsmedia plejerze jako rurek.servebeer.com:8085 albo http://195.238.71.141:8085/ i juupii, taaadaaam :-)

Edicao2; jednak jakiś robal siedzi w tym...ale ALE podejrzewam że to grabber daje ciała :shock: po kilku minutach podgląd w fpvr siada i nic nie pomaga (zamykanie/otwieranie programu) dopóki...nie wyjmę EasyCapa z gniazda i nie wsadzę ponownie, przy wyłączonym sofcie.

Edicao3: Fpvr nie rejestruje śniegu tylko czerń. Przed chwilą nagrałem trochę śniegu z LawMate'a no i spróbowałem odtworzyć w VLC - no i nagrało się czarne, licznik idzie, odtwarza ale czarność. Użyty przeze mnie kodek to MJPEG.

Edicao4: melduje że kodek DV nagrywa to co trzeba czyli śnieg też :-) Kolejne spostrzeżenie - u mnie program POŻERA WRĘCZ zasoby kompa, 100% obu rdzeni , dopiero po wyłączeniu podglądu wraca do normy czyli 10-15%

Edicao5: wygląda na to że program się oswoił z komputerem, tudzież użytkownikiem i przestał się dąsać...wszystko póki co chodzi i się nie wywala...chociaż zdarzają się niestabilności i czasami, po zmianie parametrów audio, video bądź kodowania - przestaje odpowiadać i trzeba go ubijać...
Ładnie się też ten strumień odtwarza w VLC - za to w winamp'ie nie chce tego strumienia odtwarzać...a pies go rąbał :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:Misiu, Seba wspomniał o tych naszych niedobrych Atlonikach
No coś na pewno jest na rzeczy, ale chyba nie na tyle poważnie na ile myślałem. Na przykład na moim laptopie z Turionem X2 program zaczął chodzić elegancko, aczkolwiek samego strumieniowania na nim nie testowałem.
Rurek pisze:jakby co, jeszcze z godzinkę moszna podejrzeć mój śnieg albo co innego w windowsmedia plejerze jako rurek.servebeer.com:8085 albo http://195.238.71.141:8085/ i juupii, taaadaaam :-)
Łeee, to ja już polazłem spać i nie zaglądałem tu.
Rurek pisze:Edicao2; jednak jakiś robal siedzi w tym...ale ALE podejrzewam że to grabber daje ciała :shock: po kilku minutach podgląd w fpvr siada i nic nie pomaga (zamykanie/otwieranie programu) dopóki...nie wyjmę EasyCapa z gniazda i nie wsadzę ponownie, przy wyłączonym sofcie.
EasyCap to tak naprawdę tandetna konstrukcja, co zresztą widać po cenie. Ja też czasami mam takie problemy a nie mam ich na innym grabberze USB, nie mówiąc o karcie telewizyjnej na PCI. Co ciekawe, w zależności od driverów to ten sam EasyCap działa inaczej. Na przykład na Windows 7 nieaktywne są regulacje jasności, kontrastu itd. a w rozmiarze 720 x 576 po prawej stronie jest wąski, pionowy niebieski pasek. Na XP paska nie ma, za to dostępne stają się regulacje obrazu. No i na przedłużce USB EasyCap potrafi wywalić całego kompa, pomaga tylko restart. No ale generalnie jakoś ten EasyCap działa :-)
Rurek pisze:Edicao3: Fpvr nie rejestruje śniegu tylko czerń. Przed chwilą nagrałem trochę śniegu z LawMate'a no i spróbowałem odtworzyć w VLC - no i nagrało się czarne, licznik idzie, odtwarza ale czarność. Użyty przeze mnie kodek to MJPEG.

Edicao4: melduje że kodek DV nagrywa to co trzeba czyli śnieg też :-)
No właśnie - to zależy od grabbera i od kodeka. Z czego możliwości grabbera widać na podglądzie a możliwości kodeka po odtworzeniu samego pliku. Jeżeli więc na podglądzie jest śnieg, to zostaje wybrać taki kodek który ten śnieg będzie nagrywał. Jeżeli na podglądzie jest czarny, niebieski, zielony lub fioletowy ekran, to już tu sprawa jest jasna. FPVR sam w sobie nie generuje bluescreena - jeżeli grabber go nie wygeneruje, to nietknięty obraz z niego będzie przekazywany wybranemu kodekowi. Co ten zrobi jest już od programu niezależne.
Rurek pisze:Kolejne spostrzeżenie - u mnie program POŻERA WRĘCZ zasoby kompa, 100% obu rdzeni , dopiero po wyłączeniu podglądu wraca do normy czyli 10-15%
Jeżeli masz zaznaczone strumieniowanie, to tak się może dziać. Wtedy każdorazowe włączenie podglądu powoduje jednoczesne uruchomienie strumieniowania. Strumieniowanie dość mocno obciąża procesor, ponieważ używane są algorytmy kodowania które mają na celu zapewnić jak najlepszą jakość obrazu przy jak najmniejszym obciążeniu łącza, w dodatku w czasie rzeczywistym i przy jak najmniejszym opóźnieniu.
Rurek pisze:Edicao5: wygląda na to że program się oswoił z komputerem, tudzież użytkownikiem i przestał się dąsać...wszystko póki co chodzi i się nie wywala...chociaż zdarzają się niestabilności i czasami, po zmianie parametrów audio, video bądź kodowania - przestaje odpowiadać i trzeba go ubijać...
Jeżeli możesz, spróbuj na innym komputerze i zobacz jak różnica. Ja testowałem program na pięciu komputerach - Win7 Pro + Intel i7, Win 7 Pro + Intel i5, Win7 + Turion X2, Win 7 + Atom 1.6Ghz oraz WinXP + Core Duo. Problemów nie zaoczyłem, poza tym że na dwóch pierwszych program nie robi żadnego wrażenia, na Turionie można jednocześnie robić podgląd i zapis co obciąża procesor w połowie, podobnie jest na Core Duo a na Atomie jednordzeniowym zostaje albo podgląd, albo nagrywanie. Przy włączeniu jednego i drugiego podgląd zaczyna się klatkować, aczkolwiek wynikowe nagranie jest płynne.
Rurek pisze:Ładnie się też ten strumień odtwarza w VLC - za to w winamp'ie nie chce tego strumienia odtwarzać...a pies go rąbał :-)
Nie testowałem Winampa i mówiąc szczerze, mam do niego podobnie pieski stosunek :-) VLC jest - moim zdaniem - doskonałym odtwarzaczem i lepszego nie trzeba. Poza tym ma wiele dodatkowych funkcji, chociażby możliwość przekompresowania filmu z jednego formatu na drugi itd. Winamp dawno temu przestał się liczyć na rynku a czasy jego świetności były wtedy, gdy format MP3 dopiero stawał się popularny.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:...VLC jest - moim zdaniem - doskonałym odtwarzaczem i lepszego nie trzeba. Poza tym ma wiele dodatkowych funkcji....
No właśnie, mam taki drobny kolejny pomysł... w sumie parę godzin się w końcu pobawiłem :-) no i przychodzi mi do głowy taka koncepcja coby może zintegrować w FPVRze odtwarzane z VLC ? Dałbyś kolejny guziczek na dole, odpalający jakiś sprytny skrypt odpalający VLC z ostatnio nagranym klipem w recorderze...
(no i oczywiście przy instalce Twój soft by sprawdzał czy jest VLC w kompie, jeśli nie to przekierowanie do instalki VLC ;-) )

I jeszcze garść uwag, na moim kompie full rozdziałka w live strumieniu ma opóźnienie 31 sekund 8-) i niestety nie jest już płynnie.
W tej mniejszej rozdziałce którą zalecałeś, opóźnienie 9 sekund i wszystko płynnie.
U mnie nie działa korekcja gammy...od czego to zależy? Czy to jest korekcja do kodeka czy do podglądu?

No i na koniec, kto Ty jesteś? Gdzie się podział Brewery? Jakiś zarośnięty koleś zerka tu boku :mrgreen:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:No właśnie, mam taki drobny kolejny pomysł... w sumie parę godzin się w końcu pobawiłem :-) no i przychodzi mi do głowy taka koncepcja coby może zintegrować w FPVRze odtwarzane z VLC ? Dałbyś kolejny guziczek na dole, odpalający jakiś sprytny skrypt odpalający VLC z ostatnio nagranym klipem w recorderze...
A to jest pikuś że tak powiem :-) Coś się wymyśli.
Rurek pisze:I jeszcze garść uwag, na moim kompie full rozdziałka w live strumieniu ma opóźnienie 31 sekund 8-) i niestety nie jest już płynnie.
W tej mniejszej rozdziałce którą zalecałeś, opóźnienie 9 sekund i wszystko płynnie.
Opóźnienie związane jest z buforowaniem, więc tego raczej nie przeskoczę. Im większa jakość lub rozdzielczość, tym większy jest strumień i aby zapobiegać zerwaniom, tym więcej go trzeba buforować. Natomiast wszystkie opcje strumieniowania można definiować za pomocą specjalnych pliczków .prx, zwanych profilami. Na razie wrzuciłem tylko kilka profili, natomiast można dodawać swoje własne. O tym jednak napiszę później, nie ma co za dużo informacji na raz bo się pogubicie :-)
Rurek pisze:U mnie nie działa korekcja gammy...od czego to zależy? Czy to jest korekcja do kodeka czy do podglądu?
Domyślnie włączony jest tryb bezpośredni w opcjach wydajności. W tym trybie pomijane jest przetwarzanie obrazu, na podglądzie widzisz obraz wprost z urządzenia wideo. Jeżeli wyłączysz tryb bezpośredni, wówczas na podglądzie obraz będzie wyświetlany po wszystkich korekcjach.

Przetwarzanie wideo obciąża dodatkowo procesor, dlatego domyślnie jest ono wyłączone aby nowi użytkownicy nie mieli problemów na starcie.
Rurek pisze:No i na koniec, kto Ty jesteś? Gdzie się podział Brewery? Jakiś zarośnięty koleś zerka tu boku :mrgreen:
Brewery cały czas tu jest, tylko zmienił sierść na zimową i zamienił kufel na apkę :mrgreen:
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:...
Brewery cały czas tu jest, tylko zmienił sierść na zimową i zamienił kufel na apkę :mrgreen:
Sierść to rozumiem , zima idzie :-) ale w związku z tym nielogiczna jest druga część :mrgreen: :mrgreen:

a co do trybu bezpośredniego - tak, mam go włączonego i mogę regulować jasność, kontrast, nasycenie ale gammy już nie...ona jest w inne zakładce...

Co do opóźnienia to spoko, dałem tylko jako raport tego co u mnie się dzieje :-)
Bardziej mnie martwi że moje łącze 1mbps nie wyrabia z pełnym PALem :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ