FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

baqs pisze:Rumcajs dzieki wielkie za pomoc, probuje ustawic FPV Recordera zeby jakos plynnie chodzil na Atomie (net - samsung nc10)
Atom N270 1.6 Ghz ? Obawiam się, że bez grabbera ze sprzętową kompresją (a takim nie jest EasyCAP) Ci się nie uda :-( Ten procesor jest rachityczny, jeżeli mowa o wydajności w multimediach. Nowsze Atomy to już lepiej. Wprawdzie planuję po powrocie ze zlotu wypuścić nową wersję softu i jest tam dość dużo optymalizacji, ale nie liczyłbym na jakieś cuda. Przetwarzanie pełnej, surowej ramki D1 PAL 25fps troszkę obciąża...
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Dannon pisze:ja tez mam problem FPV Recorderem , od momentu zmiany systemu na win7 , po zakończeniu nagrywania pliki ważą 64,0KB i nie mogę tego kawałka niczym odtworzyć.
Wygląda na złe ustawienia kodeków. Czy po zmianie systemu na siódemkę instalowałeś ffdshow (zalecany zestaw kodeków dla FPVR) ? Systemowe kodeki są "be".
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

kiepuri pisze:Ja zauważyłem, że na netbookach z intel atomem niemożliwe jest nagrywanie filmu na grabberze za 15zł z allegro.
To, co nazywamy EasyCAP-em i co zwykle wygląda tak samo, potrafi mieć różne flaki. Generalnie "sercem" każdego EasyCAP-a są dwa układy. Jeden z nich odpowiedzialny jest za digitizację obrazu i zazwyczaj jest nim układ firmy Philips (obecnie NXP) o oznaczeniu SAA7113 (są też stosowane układy Silan 8113, ale ja się jeszcze z taką wersją nie spotkałem). Drugi układ odpowiada za przesyłanie zdigitalizowanego obrazu do komputera, poprzez USB. Tu stosowane są dwa różne układy. W "droższych" wariantach drugim układem jest układ firmy Syntek o oznaczeniu STK1150 lub STK1160. Jest to sprawdzony układ, z dość nieźle dopracowanymi driverami. W "tańszych" wariantach, szczególnie tych z Allegro, korzysta się z układów Somagic o oznaczeniu SMI-2021. Jakiś czas temu nabyłem tańszą wersję z układem Somagic, będę ją testował zaraz po powrocie ze zlotu. Wariant oparty o STK1160 jest sprawdzony i na nim zresztą powstawał oraz był testowany FPV Recorder.

Są jeszcze, rzadko spotykane, wersje oparte o inne układy. Za jakiś czas postaram się odświeżyć stronki FPV Recordera i wrzucić tak więcej informacji praktycznych, w tym informacje o różnych typach grabberów oraz o tym jak najlepiej ustawić FPV Recordera w różnych wypadkach.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

breweryhills pisze:Atom N270 1.6 Ghz ? Obawiam się, że bez grabbera ze sprzętową kompresją (a takim nie jest EasyCAP) Ci się nie uda :-( Ten procesor jest rachityczny, jeżeli mowa o wydajności w multimediach. Nowsze Atomy to już lepiej. Wprawdzie planuję po powrocie ze zlotu wypuścić nową wersję softu i jest tam dość dużo optymalizacji, ale nie liczyłbym na jakieś cuda. Przetwarzanie pełnej, surowej ramki D1 PAL 25fps troszkę obciąża...
Nie wiem jakby było z nagrywaniem, ale na N330 1.6GHz spokojnie odtwarzam FullHD. Przy czym procka to nie obciąża w ogóle tylko układ graficzny i nie każdy movie-player się nadaje (używam MPHC).
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

inzkulozik pisze:
breweryhills pisze:Atom N270 1.6 Ghz ? Obawiam się, że bez grabbera ze sprzętową kompresją (a takim nie jest EasyCAP) Ci się nie uda :-( Ten procesor jest rachityczny, jeżeli mowa o wydajności w multimediach.
Nie wiem jakby było z nagrywaniem, ale na N330 1.6GHz spokojnie odtwarzam FullHD. Przy czym procka to nie obciąża w ogóle tylko układ graficzny i nie każdy movie-player się nadaje (używam MPHC).
Dekodowanie to całkiem co innego niż kodowanie - podczas gdy oglądanie (a więc dekodowanie) filmów to zupełnie typowe zastosowanie każdego osobistego komputera, to już w drugą stronę nie jest tak dobrze. Praktycznie wszystkie współczesne karty graficzne mają sprzętowe wspomaganie dekodowania. Wiele kart graficznych wspomaga sprzętowo także kodowanie wideo (przy czym należy użyć specjalnego kodeka do tej konkretnie karty), ale akurat mowa o kartach które nie są stosowane w netbookach.

Dlatego podczas gdy netbook będzie miał problemy z nagrywaniem filmów, to jeżeli już film na nim nagramy, odtwarzanie go na tym samym netbooku będzie bezproblemowe.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Pytanie być może lamerskie...

Ktoś używa FPV recodera na tablecie z Windowsem ?
Może ktoś ma wiedzę nt. min wymagań systemowych ?

Niestety dysponuję tylko tabletem z Adroidem, nie mam jak sprawdzić czy i jak program chodzi.
Na laptopie z win7 oczywiście używam, ale targanie walizek i laptopa w pole i czasem w niedostępne miejsca jest uciążliwe...


Edyta: literòwki
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

ja używam na asus t100 z windows 8,1 koduje obraz ładnie i nie opóźnia podglądu.
dane techniczne masz pod adresem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... ednym.html
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

No dobra, pełna wersja zainstalowana, właściwe kodeki wg wskazań Autora, na Windowsie 8.

Do pełni szczęścia brakuje dwóch rzeczy ;

- nie potrafię poradzić sobie z rozmiarem obrazu (na 10" ekranie - obcina mi ekran do proporcji 4:3) pozostają paski po bokach
na notebooku (13 " oraz Windows 7) jest pełny ekran 16:9

- NIE NAGRYWA, jedynie robi zdjęcia, tu już zupełnie nie rozumiem...
na w/w notebooku wszystko chodzi jak malina

Próbowałem ; tryby zgodności, podmieniałem kodeki itp. wczoraj o 2 w nocy poległem.

Może ktoś mnie naprowadzi na trop ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

też mi ucina obraz tak jak pisałeś, myślę że na 10`` mam na pełnym obrazie ok 7-8 cali
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Hey! Mam tableta z win8 i póki co tak zgrywam obraz, poprzez Video Grabbera. Jednak szukam ciągle innego rozwiązania. Coś do max 150-200zł. Bo taszczenie tableta bądź co bądź drogiego, nie widzi mi się ;)

pbrys zalinkował mnie z tym;
http://www.bevrc.com/bevrc-pv700-high-q ... _p297.html
jednak cena > ja. Szukam czegoś co mi tylko koordynaty do rozpoznawalnch przez ludzkie oko znaczków zgra.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Naprawdę FPVR fajnie śmiga i w bazie walizkowej na tablecie 10" to byłoby to.

Ja tu widzę raczej problem techniczny z ustawieniami... wciąż liczę na pomoc.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Czy ktoś ma kontakt z userem Breweryhills ?

Na żadne próby kontaktu nie odpowiada...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sebastian ostatnio rzadko zagląda , wyjechany mocno chyba jest, spróbuj podpytać kolegę Jarlist.
BTW przeleciałeś cały wątek? Tu wszystkie problemy na sto sposobów rozwiązywaliśmy jak FPVrecorder powstawał...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Przeczytałem wszystko...
tu rzecz w W8 i dopasowaniu ekranu
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jacekV pisze:tu rzecz w W8 i dopasowaniu ekranu
Nie wiem czy FPVrecorder poprawnie chodzi z W8 - Seba projektował go jak jeszcze siódemka była nowością :-)
Zobacz ostatni akapit tego postu : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=67425#67425

Tak czy siak przydałby się kontakt z Brewery, jakaś aktualizacja....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ