FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Artu pisze:
breweryhills pisze:W każdym razie dobrze że piszesz, bo miałem Cię zapytać jakie mają być gniazda po każdej ze stron - BNC, SMA, RP-SMA czy jeszcze coś innego ?
Seba... Ty wiesz co :mrgreen:
Hehe, wiem wiem :-) Dobrze że mi przypomniałeś, bo ostatnio zabarłożyłem :-) Odezwę się do Cię i do Rurka w tygodniu, bo właśnie dotarł mój ukochany sprzęt do strojenia.
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

toretto1995 pisze:Jak na FPV Recorderze wybiorę PAL 60 to mi ucina dół ekranu.
A jak wybiorę NTSC 433 to obraz mam czarno biały.
Oba wybory są złe :-) To że kamerka jest PAL/NTSC, to nie znaczy że wysyła sygnał w obu standardach jednocześnie. Z Twojego opisu wynika, że obecnie jest ustawiona na standardowy PAL. Natomiast PAL 60 to taki mieszany system, będący połączeniem "amerykańskiego" formatu ramki telewizyjnej (525/30) oraz "europejskiego" systemu kodowania koloru PAL. Ten format jest jednak na tyle egzotyczny, że nie spotyka się go w naszej modelarskiej praktyce. Ustawienie na PAL 60 powoduje że kolor jest, ale ucięte zostanie ostatnie sto linii obrazu, bo Twoja kamera nadaje sygnał w formacie 625/25.
toretto1995 pisze:Zawsze latałem na PAL 60 ale jak teraz mam OSD to się dowiedziałem że ucina dół z wyświetlaną ilością satelit i koordynatami . :-/
Zmień na PAL B, powinno pomóc :-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:Odezwę się do Cię i do Rurka w tygodniu, bo właśnie dotarł mój ukochany sprzęt do strojenia.
No w końcu dobre wieści ;-) Cieszę się że usprawnienie FPV Recorder'a, (coby nie robic OT ;-) ) się pojawi :-)

BTW Seba - pilna i ważna sprawa - CZY JESTEŚ W STANIE PRZENIEŚĆ NA LINUXA? Twojego FPV Recorder'a? Wiesz.... na dniach wszyscy będą wyposażeni w Raspberry Pi - wydaje się to być idealnym pomysłem połączenie tego hardware z Twoim software... idealna nagrywarka SD za niecałe 200zeta...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

breweryhills dzięki , pomogło :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:BTW Seba - pilna i ważna sprawa - CZY JESTEŚ W STANIE PRZENIEŚĆ NA LINUXA? Twojego FPV Recorder'a? Wiesz.... na dniach wszyscy będą wyposażeni w Raspberry Pi - wydaje się to być idealnym pomysłem połączenie tego hardware z Twoim software... idealna nagrywarka SD za niecałe 200zeta...
W stanie pewnie byłbym, chociaż szybciej było by napisać nowy program. Jak jednak wiesz, u mnie teraz krótko z czasem, aczkolwiek wszystko zmierza ku dobremu. Kto więc wie, może w niedalekiej przyszłości coś wymyślę pod tym kątem ? Na razie na bok musiałem odstawić projekt bazy, ale może się okazać że jak do niego zaniedługo wrócę, to opcja nagrywania w bazie była by czymś, co FPV-owcy lubią najbardziej ;-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:W stanie pewnie byłbym, chociaż szybciej było by napisać nowy program.
Nie no chodzi o to czy nakładów finansowych kolejnych nie musiałbyś ponosić...czy te biblioteki to są wieloplatformowe co kupiłeś , czy masz opcję "mania" pod linuxa czy to licencja li tylko na windę?
breweryhills pisze:Jak jednak wiesz, u mnie teraz krótko z czasem, aczkolwiek wszystko zmierza ku dobremu.
To dobra informacja :-)
breweryhills pisze: opcja nagrywania w bazie była by czymś, co FPV-owcy lubią najbardziej ;-)
Aaa to ten projekt elektroniki w bazie? Noooo rób rób, ino koniecznie na linuxie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Pozwolę sobie w tym temacie zapytać o sprawdzony sprzęt do nagrywania na USB bez BS. Chyba że jest jakiś myk aby to wyłączyć w Avermedia Hybrid DVB-T. Mam ta kartę bo mi od kiedyś została ale niestety ma BS i to masakryczny, nawet przy małych problemach już łapie BS. Jak ktoś ma jakiegoś dongla sprawdzonego bez BS z allegrogo to się nie obrażę. Wiem że polecacie tego z 30parę złociszy ale czy o BS nic nie piszecie więć nie wiem czy ma i się trzeba z tym pogodzić czy nie ma i to jest oczywiste ;-)
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

marbalon pisze:Pozwolę sobie w tym temacie zapytać o sprawdzony sprzęt do nagrywania na USB bez BS. Chyba że jest jakiś myk aby to wyłączyć w Avermedia Hybrid DVB-T.
EasyCAP za 30 zł nie ma bluescreena :-) Czy ten Aver prezentuje bluescreena na samym tylko podglądzie w FPV Recorderze ? Czy to dopiero się dzieje podczas nagrywania, tudzież w innym programie ?
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Prezentuje niezaleznie od trybu, gdy traci obraz, coś tam skacze to już wali BS. Kupie jakiegoś EasyCap i tyle.

Edit.

dla pewności taki będzie ok?
http://allegro.pl/bk336-video-grabber-e ... 19978.html
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

niech ktoś poda linka do sprawdzonego towaru/sprzedawcy - ja już kupiłem raz i urządzenie zgłaszało mi się jako coś do czego za nic nie mogłem znaleźć sterowników, później gdzieś znalazłem że to jakiś FAKE - negatyw vs negatyw i tyle.
Michał
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Nie kiedy podczas lotu kiedy są większe zakłócenia obraz (program) zawiesza się i dopiero po jakiejś minucie odzyskuję synchronizację .

Podczas tej zawiechy laptop funkcjonuje normalnie, wszystko inne działa tak jak zawsze .
Wykorzystanie procesora podczas zawieszenia się obrazu na poziomie 19% .

Co może być tego powodem?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

toretto1995 pisze:Nie kiedy podczas lotu kiedy są większe zakłócenia obraz (program) zawiesza się i dopiero po jakiejś minucie odzyskuję synchronizację .
Podczas nagrywania ? Czy tylko podczas podglądu ?
toretto1995 pisze:Co może być tego powodem?
Jeżeli dzieje się to podczas nagrywania, to winien może być kodek. Niektóre kodeki nie radzą sobie w sytuacji, w której na ich wejście nie trafiają ramki obrazu z wymaganą częstotliwością. Tak właśnie się dzieje podczas utraty sygnału - albo nagle z grabbera przestają przychodzić ramki, albo zaczynają przychodzić z inną prędkością.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Dzieję się to i podczas nagrywania i czasami podczas normalnego podglądu.

Polecasz jakiś zestaw kodeków ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

ja mam podobnie ale, jak na razie , tylko podczas nagrywania - bez względu na jakość odbioru
Michał
ODPOWIEDZ