FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

breweryhills pisze:może pomoże
pomoże ;-)

no to szukam tablet z win :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: 26/11/2011 - Nowa wersja FPV Recorder

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:....

STRUMIENIOWANIE

Program "przy okazji" zyskał możliwość wysyłania po sieci tego, co jest aktualnie podglądane. Funkcja ta na razie ma charakter testowy, ale używałem jej dość intensywnie i działa fajnie. ....
Sebastian - to jest strzał w dziesiątkę!!!! w końcu coś się ruszy w dziale spotkania :-) To będzie hicior - spotkanie zlotowe/ każde inne i transfuzja na żywo :-)
Napisz tylko , jakie z doświadczenia potrzebne będzie łącze...do upload'u w kosmos oczywiście.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

ECO400 pisze:no to szukam tablet z win :mrgreen:
Napisałem Ci na PW, ale napiszę i tutaj aby wszyscy wiedzieli. Otóż nie może to być Windows CE ani Windows Mobile. Oba te systemy mają niewiele wspólnego z Windows XP, Vista lub 7 dla których napisano FPV Recordera. Ponadto mają zwykle relatywnie słabe procesory, nie nadające się do kodowania pełnowymiarowego wideo w czasie rzeczywistym. No i co najistotniejsze - konia z rzędem temu, kto podłączy do nich EasyCapa czy innego graberka :-)

Oczywiście są tablety pracujące pod Windows XP, Vista lub 7. Na nich bez problemu da się używać FPV Recordera (o ile nie jest to jakiś zabytek np. z procesorem 500MHz), ale ich ceny na Allegro zaczynają się zwykle od tysiąca w górę. Ja osobiście polecam zastanowić się nad netbookami. Są relatywnie tanie, malutkie, mają olbrzymi zapas baterii i są w zasadzie pełnowartościowymi komputerami. Nie mają wprawdzie dotykowej matrycy, ale myślę że ten gadżet na polu nie ma aż takiego znaczenia. FPV Recorder bardzo łatwo obsługuje się z klawiatury - najważniejsze funkcje uruchamia się jednym przyciskiem. Niezależnie od tego taki netbook może służyć jako stacja do telemetrii, kopterowcom pozwala na regulację i ustawianie platformy w polu (np. w MK Toolu), mając w polu net można za pomocą LigoWave zobaczyć gdzie i jak latać by nie stracić zasięgu...
Pozdrawiam, Sebastian
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 26/11/2011 - Nowa wersja FPV Recorder

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:Sebastian - to jest strzał w dziesiątkę!!!! w końcu coś się ruszy w dziale spotkania :-) To będzie hicior - spotkanie zlotowe/ każde inne i transfuzja na żywo :-)
Nooo... To jest myśl :-)
Rurek pisze:Napisz tylko , jakie z doświadczenia potrzebne będzie łącze...do upload'u w kosmos oczywiście.
A to nie problem - można ustawić transmisję pod każde łącze. Oczywiście im lepsze tym lepiej, od 1Mbit/s jakość jest już bardzo fajna. Przy 4Mbit/s dla pełnej rozdzielczości 720 x 576 jakość jest bez zarzutu.

No - puściłem instalkę, zrobiłem tutoriala do sprawdzania zasięgu a wiatr hula straszny, więc wreszcie mogę pójść posprzątać do garażu. Odkąd złożyłem okto nie miałem czasu po sobie posprzątać. No i koniecznie muszę stół wyczyścić, po malowaniu kopułki sprajem jest "uje..ny farbą czy nie wiem czym"... No a sam wiesz jak to wku..ia :-D Na szczęście mam rozpuszczalnik, to sobie od razu powdycham ;-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Brudne stoły to moja specjalność ;-)

Ja w domu mam łącze 1mbit ode mnie w niebo czyli można spróbować, polatam jakoś na żywo ;-) Zresztą to moja specjalność :-) praca z obrazem live ;-)
Skreśl może w paru słowach, co jak i gdzie trzeba skonfigurować aby dać przekaz dla narodu?
Czy trzeba gdzieś się wpinać w jakieś dedykowane serwery czy jak?

BTW będzie trzeba na forum zrobić wydzieloną kategorię :-) live videło :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No dawaj, popatrzę sobie :-P :mrgreen:
________________
Cobra
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

btw. podawalem kilka razy linka do transmisji na zywo ze spotkania fpv z usa.
calkiem fajnie to wychodzilo i byl miks z ziemi i z lotu poszczegolnych osob.
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

cobra pisze:No dawaj, popatrzę sobie :-P :mrgreen:
A proszę bardzo... :-) Uruchomcie Windows Media Player, z menu Plik wybierzcie Otwórz adres URL... i wpiszcie http://home.lastowski.com:8080

Oczywiście transmisja limitowana w czasie, ponadto ze względu na łącze oraz spodziewaną publiczność, nadawana w rozmiarze 352 x 288 i ze średnią jakością :) Dajcie znać czy działa.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
spetial
Posty: 274
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 13:49
Lokalizacja: Sankt Augustin

Post autor: spetial »

breweryhills pisze: Dajcie znać czy działa.
Działa miodzio :) nawet rybkę widziałem :D
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

hiehie, jakiegos anubiasa widze :mrgreen:
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

cholo pisze:hiehie, jakiegos anubiasa widze :mrgreen:
Szczęśliwcy mogą nawet zobaczyć brzanki sumatrzańskie tudzież kosiarki, czasami przed obiektywem pojawi się jakiś tubifex wijący się w toni... :-) No a nieszczęśliwcy mogą nie załapać się na limit 20 połączeń który ustawiłem... i nic nie zobaczyć :-P

Z technicznych informacji - ten strumień zajmuje około 256kbit/s. 352 x 288, 25 klatek na sekundę. Wszystko co musiałem zrobić poza włączeniem podglądu w FPV Recorderze i "zahaczeniem" opcji strumieniowania, to na routerze włączyć przekierowanie portu 8080 na mój komputer. Jeżeli komputer podłączony jest bezpośrednio do Internetu (a nie przez router), to w zasadzie nic nie trzeba robić poza zezwoleniem na dostęp do sieci publicznej we wbudowanej zaporze Windows. W momencie włączenia strumieniowania, Windows sam pyta czy przepuścić dane przez zaporę.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No działa, widzę jakieś szuwary w rytm których lajtowa muzyczka się sączy :-)

Czyli to idzie przez USBcap'a i FPVrecordera? Co jeszcze potrzebne?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:No działa, widzę jakieś szuwary w rytm których lajtowa muzyczka się sączy :-)
Nie miałem pomysłu na podkład muzyczny, więc jako źródło audio dałem miks z radia internetowego :-)
Rurek pisze:Czyli to idzie przez USBcap'a i FPVrecordera? Co jeszcze potrzebne?
Dokładnie taka jest konfiguracja - EasyCap do którego podłączone jest wyjście A/V z GoPro no i FPV Recorder z włączonym podglądem i zaznaczoną opcją strumieniowania. Nic więcej nie jest potrzebne, poza Internetem oczywiście :-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a z tym przekierowaniem to o co cho bo mam w domu linkszysza i do niego wszystko zapięte..aaaa i nie mam swojej domenki, znaczy mam :-) od dawna na no-ip rurek.servebeer.com :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ