FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:Sierść to rozumiem , zima idzie :-) ale w związku z tym nielogiczna jest druga część :mrgreen: :mrgreen:
Z fizycznego punktu widzenia, ze względu na konieczność zachowania niezmienionego bilansu cieplnego organizmu i biorąc pod uwagę że straty cieplne w przeliczeniu na Kelwin są stałe, im niższa temperatura zewnętrzna, tym większe są straty ciepła. Z związku z tym im niższa temperatura na zewnątrz, tym bardziej energetyczne paliwo trzeba dostarczyć aby jego wyższe ciepło spalania mogło kompensować wyższe straty. Piję więc czystą... :lol:
Rurek pisze:a co do trybu bezpośredniego - tak, mam go włączonego i mogę regulować jasność, kontrast, nasycenie ale gammy już nie...ona jest w inne zakładce...
Regulacja jasności itd. to regulacja sprzętowa po stronie urządzenia video. Natomiast przetwarzanie obrazu to już funkcja FPV Recordera, realizowana programowo. Aby z niej skorzystać, należy wyłączyć tryb bezpośredni.
Rurek pisze:Bardziej mnie martwi że moje łącze 1mbps nie wyrabia z pełnym PALem :-(
Bo wszystkie profile jakie wrzuciłem do programu uwzględniają pełne 25 klatek na sekundę. Spokojnie można by obciąć dziesięć, bez większej szkody dla płynności obrazu a zawsze jest to zaoszczędzone ponad 30% na łączu bez utraty jakości obrazu. Niedługo przygotuję więcej profili do wyboru i napiszę jak można samodzielnie edytować profile. W Windows Media Encoderze jest specjalny edytor do tworzenia własnych profili.
Pozdrawiam, Sebastian
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Obrazek

no i wyszlo szydlo z worka, ze Sebastian to po prostu dr Holger we wlasnej osobie:

Obrazek
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

cholo pisze:no i wyszlo szydlo z worka, ze Sebastian to po prostu dr Holger we wlasnej osobie:

Obrazek
Oooo, znalazł się mój Quad ! :mrgreen:
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

breweryhills pisze: Oooo, znalazł się mój Quad ! :mrgreen:
A nie mowiliśmy? RTH działa zawsze bezproblemowo, mankamentem jest tylko punkt lądowania, ustawiony zawsze na podwórko Holgera.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Sebastian, gdzie wpakować licencję? W główny katalog programu nie działa :-(.
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rufio pisze:Sebastian, gdzie wpakować licencję? W główny katalog programu nie działa :-(.
Po prostu kliknij ją dwa razy na kompie na którym masz zainstalowany program. Reszta siama się zrobi.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

O właśnie! chciałbym wszystkich zachęcić do drobnych darowizn, Brewery naprawdę się stara, warto wspomóc kolegę!!! Tym bardziej że oprócz poświęconego czasu (heh dlatego taki zarośnięty bo nie ma czasu na fryzjera ;-) ) to musiał kupić pewne elementy , np w postaci bibliotek.
Nie żałujmy, tym bardziej że produkt jest nowatorski - pokażcie mi gdzieś dedykowany recorder dla FPV!!! Tym bardziej frajda wspomóc no i zgłaszać tu swoje uwagi, po to jest ten wątek, każdy z nas może się przyczynić a potem mieć frajdę ze świadomości że jakoś "rękę" do tego przyłożył....

Edicao: o kurna znowu ogolony :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 lis 2011, 22:57 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

breweryhills pisze:
Rufio pisze:Sebastian, gdzie wpakować licencję? W główny katalog programu nie działa :-(.
Po prostu kliknij ją dwa razy na kompie na którym masz zainstalowany program. Reszta siama się zrobi.
Może warto już zaktualizować 1szy post albo smarnąć coś na temat licencji na Twojej stronie.
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rufio pisze:Może warto już zaktualizować 1szy post albo smarnąć coś na temat licencji na Twojej stronie.
Warto, warto. W tym tygodniu chcę to wszystko poaktualizować, zrobić ynglisz verszyn i dać info na rcgroups. No i dokończyć czeklisty, Rurkowy pomysł który okazał się dużo bardziej przydatny niż się na początku wydawało.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kolejne spostrzeżenie - u mnie, po zmianie rozdzielczości z 720x576 na 352x288 i na odwrót, program przestaje wysyłać strumień, a przy zamykaniu wywala się.
BTW jestem online z mżawką u mnie na wsi live :-) kamerka foxtech FH18 ze zbiorowego zakupu oraz link video "TX -chinol 700mW duża płytka z minijackiem" i odbiornik LawMate.

[http://195.238.71.141:8085 odpalić w WMP albo VLC ]

I tu się rodzi pytanie do Solarisa ;-) Kiedyś będzie trzeba założyć dział "live on tour' ;-) i teraz - czy da się w poście, tak jak vimeo albo youtube - wklejać live strumień do postu? albo jak to zautomatyzować na forum?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:Kolejne spostrzeżenie - u mnie, po zmianie rozdzielczości z 720x576 na 352x288 i na odwrót, program przestaje wysyłać strumień, a przy zamykaniu wywala się.
A widzisz, tego nie przewidziałem :-) Muszę blokować możliwość zmiany parametrów podczas strumieniowania.
Rurek pisze:BTW jestem online z mżawką u mnie na wsi live :-) kamerka foxtech FH18 ze zbiorowego zakupu oraz link video "TX -chinol 700mW duża płytka z minijackiem" i odbiornik LawMate.
Pogodę to jakąś straszną tam masz... Zatańczył byś chociaż, bo tu nuda jak w polskim kinie. Nic się nie dzieje :-D
Rurek pisze:wklejać live strumień do postu? albo jak to zautomatyzować na forum?
Teoretycznie powinno dać się to zrobić w HTML5, aczkolwiek na pewno też dałoby się PHPBB rozbudować o dodatkowy player analogicznie jak to jest w przypadku Vimeo czy Youtube. Pewnie trzeba będzie nad tym pomyśleć... :)

A jak w weekend będą lotne warunki, to przeprowadzę prawdziwą transmisję z lotu FPV :-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:...

Pogodę to jakąś straszną tam masz... Zatańczył byś chociaż, bo tu nuda jak w polskim kinie. Nic się nie dzieje :-D

...
no dobra, teraz coś w stylu Gucwińskich ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Rurek pisze:no dobra, teraz coś w stylu Gucwińskich ;-)
Wow, tam jest życie ! I kawałek marchewki :-D Widzę że strumieniowanie nie jest już dla Ciebie żadnym wyzwaniem ;-)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Rurek pisze: no dobra, teraz coś w stylu Gucwińskich ;-)
taaa..... kolejna edycja big brother :mrgreen:
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

breweryhills pisze:... Widzę że strumieniowanie nie jest już dla Ciebie żadnym wyzwaniem ;-)
Wymyśliłeś to na tyle prosto że dałem radę ogarnąć. Jedyny myk to przekierowanie ruchu na routerze....akurat z tym nie miałem problemów ale nie chciało działać...pomógł restart komputera...
Tak więc możesz na liście odhaczyć strumieniowanie , działa :-)

BTW ciekawe kiedy się zjara nadajnik :-) chyba wiatrak na niego puszczę bo już nawet cokół-korpus antenki nie do dotknięcia bez azbestowych rękawiczek :-)

o 16stej gaszę przekaz, bo muszę jechać robić przekaz ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ