FCPX

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

FCPX

Post autor: kwinto »

Mam już pocięty i sklejony film w tym programie,ale zapomniałem zaznaczyć ,,create proxy media ,, na samym początku podczas importu plików video.Czy jest możliwość zapisania tego filmu na dysku w takim stanie jak jest i ponownego importu do programu ale zaznaczeniem create proxy media.Za każdym razem podczas zapisywania pozostają opcje finiszowe hd itd. :evil:
Pozdrawiam
Pozytywnie Zakręcony :)
meltemi
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 13:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meltemi »

Hej,
nie jestem ekspertem, ale nie do konca rozumiem dlaczego chcesz to zrobic.

Proxy media, to opcja pozwalajaca w czasie improtu stworzenie lzejszych (kodek Prores Proxy)wersji orginalnego materialu aby latwiej bylo ten material edytowac (szybsza obrobka, dodawanie efektow etc).

Po zakonczoniu edycji, gdy exportujesz masterfile juz przy uzyciu Prores 422 - wieksze pliki ale i jakosc duzo lepsza.

Mam nadzieje ze cos pomoglem,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

meltemi pisze:Hej,
nie jestem ekspertem, ale nie do konca rozumiem dlaczego chcesz to zrobic.
Ja tez ekspertem nie jestem i tu jest mój problem. :-/
Otóż nagrywałem GP3+ Black na ustawieniach 2.7k wide po zaimportowaniu do fcpx obraz jest beznadziejny nie mówiąc już o efekcie końcowym.Szkoda mi tych ujęć wiec próbuję jakoś się dowiedzieć co nieco na ten temat. Fcpx mam od nie dawna wiec tu jest mój kłopot.
Dzięki za odpowiedz ;-) ale nadal video jest do bani.
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Może projekt masz jakiś dziwny w sensie dałeś VGA czy coś? Daj print-screena z widoku projektu i exportu.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Jakie masz właściwości nowego projektu ?
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

Dzięki chłopy ze ktoś coś pisze bo wypie.doliłem się na tym programie jak nigdy na Apple w sumie tez. :-/
[quote=''quert'']Może projekt masz jakiś dziwny w sensie dałeś VGA czy coś? Daj print-screena z widoku projektu i exportu.[/quote]
Projektu w sensie nie zobaczysz bo został osunięty z Final-a zaczynam od nowa.Co w sumie doprowadziło do tego ze pliki zapisałem na dysku w formacie mov a kilka w jakimś LRV co jeszcze bardziej mnie dobiło.Wyczytałem ze problemem jest nie jaki kodek H.264. który to trzeba zamienić na ProRes422 przy pomocy jakiejś hu.ni o nazwie Compressor za co trzeba wyłożyć następne 50$ :evil:
marcin.gala pisze:Jakie masz właściwości nowego projektu ?
myślę ze chodzi o preferences-import to mam zaznaczone( create optimized media) i to wszystko. Jeśli odpowiedziałem na Twoje pytanie blednie to sprecyzuj o co dokładnie chodzi. Bo naprawdę nie znam się na tym.

A tu jest efekt jaki wyszedł po zmordowaniu kilkunastu ujęć w 3 miesiące. Najbardziej boli ten zrąbany obraz i szarpania
https://www.youtube.com/watch?v=1S6_dnu ... V0rXD6D7CQ
Pozytywnie Zakręcony :)
meltemi
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2014, 13:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meltemi »

Wow - zdjęcia na prawdę super. A mosty w Harrisburgu po prostu powalają! Przepiękne kolory jesieni!

Co do meritum. To wykorzystuje FCPX już jakiś czas i jestem nim zachwycony. Choć fakt ze frycowe na początku trzeba zapłacić. Parę uwag które może pomogą Ci w projekcie.

- Optimized Media - to funkcja przy imporcie która przekodowuje pliki video na PRORES 422. Plusy to szybsza edycja. Minusy to pożera sporo GB na dysku. Moim zdaniem nie warto w przypadku gdy masz dużo materiału z którego wykorzystasz tylko niewielkie kawałki.

- Proxy Media - funkcja która przy imporcie dodatkowo kreuje pliki video w przy pomocy PRORES 422 Proxy. Plusy to masz płynniejsze odtwarzanie w czasie edycji i dużo szybciej obliczane przejścia / efekty. W efekcie edytujesz dużo szybciej i preview jest płynniejsze.

0 Nie wiem czy warto stosować obie powyższe funkcje.

- przy nowym projekcie ja zawsze wykorzystuje funkcje : Video Properties - set automaticially based on first video clip. Wówczas jest zgodność pomiędzy materiałem źródłowym (format; rozdzielczość; frame rate) a projektem. Na pewno pomaga. Po zakończeniu projektu i wyeksportowaniu masterfile zawsze możesz go przekodować.


Na zakończenie projektu ja eksportuje master file zakodowany PRORESS 422. Niestety b. duży plik i często urządzenia nie wyrabiają z płynnym odtworzeniem. Potem wykorzystując inny program (i.e Wondershare Video Converter) przekodowuję a H.264 i tą wersje potem odtwarzam.

Pamiętam, że jakiś czas temu miałem problem, że do eksportu masterfile program nadal wykorzystywał rendery wykonane na proxy media (niska jakość). Jak sobie przypomnę jak to rozwiązałem to dam znak..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Zależy jaką masz maszyne na której pracujesz.
Ogólnie pro res 422 proxy media ,potem możesz zrobić master file od razu w H.264
Jak Ci klatkuje zobacz czy materiał video i jego FPS jest zgodne z ustawieniami nowego projektu.
Możesz mieć RT ustawione tak że na podglądzie będzie Ci dawał lipe ,po to co by komp nie zacinał przy obróbce ?

Ogólnie fajny filmik ,troszku jello ale miejscówki mega !!
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

jeśli chodzi o mój sprzęt to
2.8GHz Quad-core Intel Core i7 ,Turbo Boost up to4.0HHz
16GB 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB PCle-based Flash Storage
Intel Iris Pro Graphics

Problem pojawia się gdy importuje plik bez proxy .Po niewielkiej
obróbce pliku nie można go wyeksportować i dostaje taka wiadomość.

Video Frames were dropped during playback
Issue that may affect playback include available
memory ,disc speed,graphics performance,and
processor performance.
You may be able to get better performance by doing
the following:
Change your playback quality by selecting ‘Better
Performance’ in Playback preferences.

Po imporcie pliku do Fcpx z proxy, obróbka, eksportuje master file H.264 wgrywam na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=-HfxLJ8 ... V0rXD6D7CQ
myślę ze to jest o.k

Dlaczego nie moge zmienic wideo properties
szukam tego w ustawieniach ( Video Properties - set automaticially based on first video clip)
robilem wedlug tego ale nic tam nie znalazlem
http://support.apple.com/kb/PH12526

Obrazek
Pozytywnie Zakręcony :)
ODPOWIEDZ