Adobe After Effects i obróbka filmów z GoPro Hero 3+

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jacek528
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 21:40
Lokalizacja: Dziki zachód

Adobe After Effects i obróbka filmów z GoPro Hero 3+

Post autor: jacek528 »

Witam

Kilka lat nie pracowałem z AAE i już mam zagadki co do ustawień przy renderowaniu.
Jeśli ktoś z Was używa tego oprogramowania, poproszę o opinie jakich najlepiej używać ustawień dla najlepszej jakości materiału.
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Polecam wybrać H.264 i ustawić bitrate w okolicach 30-40mb/s :)
Pozdrawiam Karol
drops
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 15:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drops »

Ja bym jeszcze doprecyzował czy chodzi o materiał na YT/Vimeo czy do oglądania na TV...
Aphid Reptile X450 - latający ale nie skończony
jacek528
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 21:40
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: jacek528 »

drops, Skoro chcę uzyskać najlepszą jakość to zakładam, że priorytetem jest odtwarzanie tego materiału na TV.
Awatar użytkownika
Stufido
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stufido »

W zależności od wersji w jakiej pracujesz masz możliwość generowania plików o wynikowej wydajności bardzo wysokiej, ale uważaj, nie należy przesadzać, czasami krótki filmik może zająć kilka GB po renderingu, a to jest zdecydowanie bez sensu. Wystarczający do oglądania jest bitrate jak do Vimeo HD (5000-6000). Od wersji CC warto używać Adobe Media Encodera, to b.dobre narzędzie z dużą ilością ustawień. Jak chcesz uruchomić rendering w h.264 musisz w preferencjach ustawić sobie możliwość generowania dodatkowych formatów (Edit -> Preferences -> output -> enable Show Deprecated Formats)
Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć coś fascynującego!
drops
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 15:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drops »

jacek528 pisze:drops, Skoro chcę uzyskać najlepszą jakość to zakładam, że priorytetem jest odtwarzanie tego materiału na TV.
To Ty zakładasz, a skąd my mamy wiedzieć ?
Tak jak napisał Stufido jest to słuszna droga, można ewentualnie dać trochę większy bitrate (ale bez przesady).

Jeżeli nie wiesz jakie są parametry dla Vimeo, to KLIK, dla youtube, dla TV odpowiednio lepiej ;) nic nie zastąpi prób i błędów i wypracujesz swój preset[/youtube]
Aphid Reptile X450 - latający ale nie skończony
jacek528
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 21:40
Lokalizacja: Dziki zachód

Post autor: jacek528 »

drops pisze: To Ty zakładasz, a skąd my mamy wiedzieć ?
Gdybyś przeczytał pierwszy mój post, wiedziałbyś czego oczekuję.
ODPOWIEDZ