Jak zmienic ruch ust dziecka , zeby pasował do piosenki.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tomacha92
Posty: 1
Rejestracja: piątek 11 paź 2013, 11:29
Lokalizacja: Toruń

Jak zmienic ruch ust dziecka , zeby pasował do piosenki.

Post autor: tomacha92 »

Nakręciłem swoje dziecko i chciałbym podłożyc do tego filmiku piosenkę, i zmienić ruch ust tak jakby to dziecko ją śpiewało. Jestem Ciemny w tych sprawach. Nie mam zielonego pojęcia o obróbce Video. Więc szukam kogos kto mogłby pomoc . Czekam na info Pozdrawiam :)
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Adobe after effects powinien dać radę. :mrgreen:
tomacha92 pisze:Nie mam zielonego pojęcia o obróbce Video.
To życzę powodzenia :lol:
Konrad
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

Gdybyś chciał "ożywić" zdjęcie to jest banalnie prosty "Crazy Talk", ale filmów to on nie ruszy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nie prościej nauczyć dziecko piosenki?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Verid pisze:Nie prościej nauczyć dziecko piosenki?
Ciężko nauczyć 3-miesięczne dziecko :-P :-P
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wybacz, kryształowa kula poszła na serwis.
No to rzeczywiście będzie problem jeżeli kolega nie ma doświadczenia w AE lub pokrewnych.
A może dać dziecku coś smakowitego żeby dużo buzią ruszało i nagrać jeszcze raz? I taki materiał pociąć tylko?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

prawdę mówiąc to wszystko można zrobić, jednak taki zabieg w AE czy Motion będzie wyglądał dość sztucznie, może nagraj kilka planów i wówczas montując staraj się dobrać ruch ust do dźwięku - oczywiście też nie będzie idealnie ale przynajmniej naturalnie.
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jak już temat jest ruszony chciałem zapytać jakim programem sprawiają iż psy w reklamach czy filmach mówią? Tam chyba też jest sporo roboty żeby parę sekund "mówienia" psa czy kota było realistyczne?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

mikun pisze:chciałem zapytać jakim programem sprawiają iż psy w reklamach czy filmach mówią?
Nic nie trzeba kombinować 8-). Na widok pęta kiełbasy wszystko zrobią, nawet przemówią ludzkim głosem :mrgreen:
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Piotrowy pisze:
mikun pisze:chciałem zapytać jakim programem sprawiają iż psy w reklamach czy filmach mówią?
Nic nie trzeba kombinować 8-). Na widok pęta kiełbasy wszystko zrobią, nawet przemówią ludzkim głosem :mrgreen:
Diabeł założył się z Polakiem, Ruskiem i Niemcem, który lepiej wytresuje psa. Po roku czasu przychodzi do Ruska. Rusek, chudziutki, z wystającymi żebrami, a pies spasiony, ze ledwo może się ruszać. Rusek wyciąga kiełbasę, daje psu, a ten zaczyna służyć. Potem poszedł do Niemca. Niemiec ledwie trzyma się na nogach, a pies jak beka, łapy ma prawie w poziomie. Niemiec daje mu kiełbasę - pies zaczyna tańczyć. Wreszcie przyszedł diabeł do Polaka. Ten zapasiony, ledwie mieści się w fotelu, a psa prawie nie widać. Polak wyciąga kiełbasę, "pewnie tez da psu" myśli diabeł, a on sam zaczyna zjadać. Na to pies odzywa się ludzkim głosem: -Zdzisiu daj gryza

:lol:
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Stufido
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stufido »

Niestety nie jest to sprawa banalna, wymaga mnóstwa pracy. Pracuję od lat na wielu edytorach NLE, animacja ruchów osoby czy zwierzęcia nie jest prosta. Można to zrobić używając wiele efektów i trików, czy to w After Effects czy dla fanów animowania w 3D, w programie Maya.

Polecam ten tutorial

Generalnie potrzebujesz bibliotekę ujęć dla poszczególnych fonemów, by je potem wstawiać w twarz. Jako zabawa, totalnie nieopłacalna rzecz, jako projekt płatny, rzecz bardzo kosztowna. Żaden animator nie poświęci wielu godzin za free :)
Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć coś fascynującego!
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: super_oko »

mikun pisze:Jak już temat jest ruszony chciałem zapytać jakim programem sprawiają iż psy w reklamach czy filmach mówią? Tam chyba też jest sporo roboty żeby parę sekund "mówienia" psa czy kota było realistyczne?
Sprawa jest dosyć prosta :D

Wystarczy :
- przygotować model głowy 3d odpowiadający proporcją zwierzaka
- Następnie trzeba zrobić obiekt tracikng w jakimś sofcie typu: Pftrack, Boujou i innych jest tego trochę, Jak trak nie siedzi to trzeba się wspomagać markerami doczepionymi do głowy.
- Następnie w sofcie do animacji 3d typu: Max, Maya, Xsi i innych trzeba zrobic odpowiedniego Rigga, Animację, Sierść, dobrze oswietlić, wyrenderować
- Compositing w Ae, Nuku lub innym sofcie

Jak widac prosta sprawa. Jakieś 3 tygodnie pracy, dla zespołu 3-5 osobowego do reklamy 30sec.
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

a jaki jest budżet?
ODPOWIEDZ