sony vegas 12

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

sony vegas 12

Post autor: Yazutsu »

W jakim formacie najlepiej renderować wideo?
Pliki źródłowe to nagrania z TEJ nagrywarki w takim formacie:
Obrazek
Teraz używam MainConcept AVC/AAC ->"Internet HD 720"
Nie tracę na jakości a plik wynikowy zajmuje troszkę mniej od źródłowego.
Albo mój komputer się do tego po prostu nie nadaje albo jest jakiś inny kodek którego mógłbym użyć.
35 minutowy film "robi się" ponad 5 godzin!!
Ma ktoś jakieś doświadczenie, jakiś sprawdzony kodek?
Andrzej
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

To temat rzeka. Ogólnie XVID jest szybkim kodekiem w porównaniu do X264.
Kwestia drobnych niuansów, do których samemu się przeważnie dochodzi zmieniając ustawienia kodeka i porównując zmierzony czas. Mogę podać ustawienia dla XVID-a.
Najlepiej stwórz minutowy fragment i na nim eksperymentuj, aż ustawienia będą zadowalające pod względem jakości, czasu renderowania i wielkości pliku wynikowego.
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

markac pisze:To temat rzeka.
to lipa bo liczyłem na odpowiedź typu "Ja używam kodeka xyz17w15 i jest super"
Andrzej
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Używam XVID i jest super :-)
W zasadzie dużego wyboru nie masz, a rozchodzi się właśnie o prawidłowe ustawienie kodeka, o filtry, które dodałeś, o wydajność komputera. Wszystko to ma wpływ na czas renderowania.

Ja mam 6-7 letni notebook z Core 2 Duo 2x1.83GHz i renderowanie na poziomie 50fps przy ręcznym ustawieniu kodeka, choć też zależy od rozdzielczości wyjściowej i... tak jak mówiłem, temat rzeka :mrgreen:

Bitrate filmu źródłowego nie jest najwyższy, dlatego bitrate pliku wyjściowego też musi być duży, aby zachować jakość, ale na pewno może być 2 razy mniejszy, do 4500kbps. Dużo można jeszcze zaoszczędzić przy kompresji dźwięku i wyborze mono zamiast stereo.

Przykładowo dla XVID używam takich ustawień:

Obrazek

Możesz jeszcze spróbować z kodekiem X264 (ustawienia przypadkowe), chodzi o wskazanie opcji predefiniowanych, gdzie można wybrać szybkość renderowania:

Obrazek
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

No i super mnie naprowadziłeś, bo okazuje się że ja nie miałem Xvida zainstalowanego w ogóle :P
Doinstalowałem, pojawił się w Vegasie, i właśnie się bawie ale już widzę że renderuje znacznie szybciej i wynikowa pliku dużo zależy od ustawień.
Dzięki za pomoc.
Andrzej
ODPOWIEDZ