Lightworks

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Popieram! lightworks to świetny soft, bardzo rozbudowany, niełatwy w obsłudze ale wydaje się że warto mu poświęcić trochę nauki bo przy tym jest darmowy do własnych projektów. Bardzo przekonał mnie jego interfece i ogólny klimat pracy.

Mam na razie problem jak ustawić materiał do renderingu aby dobrze wyszedł bo albo dostaje gigabajtowe pliki albo jakieś małe g... Nie wiem czy te opcje kodeków zależą od loghtworksa czy od tego co mam w systemie poinstalowane z encoderów.
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

Moize i dobry, ale mocno obcina jakosc (zauwazylem to przy obrobce wilmu z Mobiusa), max 720p w darmowej wersji.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

niestety nowa dystrybucja ma ograniczenie darmowego do 720p, czego chyba nie było wcześniej - to mocno stawia pod znakiem zapytania przydatność przynajmniej darmowej wersji....
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

Ktora wczesniejsza wersja niie ma takiego ograniczenia?
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Czy ten program Lightworks ma funkcję PIP?
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

szczerze mówiąc nie pamiętam ale jak rok temu próbowałem zaprzyjaźnić się z Lightworksem to nie pamiętam aby były ograniczenia rozdzielczości filmu - ale może coś mieszam... na pewno cała strona i sposób dystrybucji wygląda teraz inaczej
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Możecie mi podpowiedzieć jak w Lightworks dodać efekt czarnego przejscia miedzy dwiema scenami?
Wiem że jest efekt "Dissolve" ale on robi przejście między dwiema scenami nakładajac je na siebie.
Ja chciałbym ostatnią scene przyciemnić, kolejną rozjaśnić tak żeby między nimi była czarna wstawka.
ODPOWIEDZ