Montaż wideo z projektem z autocada

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

Dostałem do wyceny zmontowanie filmu z drona, z budowy drogi. No nie ma z tym problemu. Problemem dla mnie jest dodanie projektu z autocada do filmu. Da się coś takiego zrobić, ja tak to w jakim programie?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: analogowy »

Nie możesz rysunków z ac wyeksponować do jpg ?
Dalej to już sprawa raczej prosta.
pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

i wklejać je klatka po klatce?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: Verid »

W Sony Studio nie wklejasz klatka po klatce tylko po prostu wrzucasz fotę na oś czasu i pojawia się jako klip który możesz dowolnie rozciągać i skracać.
Ten wredny...
pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

A jak ta fota to 20 km drogi która skręca?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: analogowy »

Więc musisz zrobić animację na podstawie plików AutoCad'a. Tutaj możliwości jest sporo, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Ciężko będzie wskazać rozwiązanie / narzędzie nie wiedząc jaki efekt chcesz uzyskać.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: Verid »

pawand pisze:A jak ta fota to 20 km drogi która skręca?
Rozumiem że chodzi ci o swego rodzaju animację że pod wideo z koptera (albo gdzieś z boku w charakterze mapki) jest projekt z Autocad'a który się przesuwa wraz z wideo, tak? To załatwiasz za pomocą Pan/Crop i KeyFrames. Przykład masz na moim starym filmiku z Konarzyn 2016
https://www.youtube.com/watch?v=yBiTLqhy6po
Pierwsze ujęcia to fotki z komórki które zostały "zanimowane" w ten sposób.
Ten wredny...
pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

Tu jest przykładowy film z drona https://www.youtube.com/watch?v=wUb-Khsw1oE . Zamawiający chce aby na tym filmie wzdłuż drogi była wyświetlona granica inwestycji oraz oś drogi z km. Niejako mapka z boku tylko bezpośrednio na budowanej drodze. Nie latam i się na tym nie znam ale może jest oprogramowanie do dronów w którym wgra mu się oś po której ma lecieć oraz wgra mu się elementy które ma nałożyć na film. Wszystko z georeferencją w dowolnym formacie, nie wiem jakie obsługują shp, klm. Dron którym ma to być nagrywane to dji phantom 4, ni przeszła propozycja żeby wymagane elementy projektu nałożyć jako przeźroczyste PNG jako stopklatka podczas filmu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: Verid »

pawand pisze:Nie latam i się na tym nie znam
No to skoro chcesz wziąć za to kasę to wypadałoby się poznać bo liczyć na to że cię forum od A do Z poprowadzi za rączkę żebyś ty mógł zgarnąć gotowiznę jest delikatnie mówiąc słabe.. I nie, nie jest to na dwa pstryki myszą. Ani nauczenie się ani wykonanie.

Jak chcesz mieć obraz z ACad'a bezpośrednio na obrazie z koptera, coś a la widok z satelity w Google Maps (mapa drogi naniesiona na zdjęcie satelitarne) to jedyne co mi przychodzi do głowy to eksport widoku z ACad'a do pliku graficznego gdzie tło będzie oznaczone jako przeźroczyste, nałożenie tego na ścieżkę wideo z koptera i zanimowanie za pomocą Pan/Crop w takt ruchu latadła.

Skromna uwaga na boku - filmiki z latadła powyżej 3 minut to strzał w kolano, szczególnie przy tak monotonnym obiekcie. Chyba że traktujemy to jako dokumentację, nie prezentację.
Ten wredny...
pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

Ma to być jako dokumentacja, Verid ja osobiście nie latam ale w firmie tak, mnie przypadło rozeznanie się w temacie tego konkretnego zlecenia. Moje obawy i wątpliwości się potwierdziły nie oczekiwałem, że dostane gotowe rozwiązanie tylko żebym wiedział od czego zacząć.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: Verid »

Być może warty będzie prześledzenia temat ortofotomap i fotogrametrii - może coś z softu przenaczonego do tego celu ułatwi ci robotę.
Przykładowy temat: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=7&t=31 ... tofotomapy
Niestety tu jestem totalnie jak groszek (ten zielony) więc tylko mogę rzucić hasłem.
Ten wredny...
pawand
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 mar 2018, 09:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideo z projektem z autocada

Post autor: pawand »

Akurat w temacie orto to jestem dobrze rozeznany sprawdziłem Agisoft, P4D i 3Dsurveya. Można w tym oprogramowani wykonać taki nalot ale nie z filmu z drona a z modelu 3D powstałego z chmury punktów.
ODPOWIEDZ